reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza pasta do zębów :)

Eve90

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2022
Postów
76
Hej dziewczyny, synek ma aktualnie prawie 9 miesięcy i wprawdzie nie ma jeszcze żadnego zabka, ale podejrzewam, ze niedługo się pojawi i chciałbym zaopatrzyc się w pastę do zebow. Słyszałam, za mycie ząbków to bywa trudny temat, wiec aby nie zniechęcić malucha zależy mi na łagodnym, przyjemnym smaku pasty. Co polecacie? Co Wam się sprawdziło? Pierwsza pasta powinna być z fluorem czy bez?
 
reklama
Od pierwszego zeba uzywamy pasty z fluorem 1000 ppm. My uzywamy Elmex obecnie. Dozujemy tylko odpowiednia ilosc, aby dziecko nie polykalo zbyt duzej ilosci pasty. Dla takiego malucha odpowiednia ilosc pasty to wielkosci ziarnka ryzu.
 
Ja na początku używałam bez fluoru o smaku czarnej porzeczki lub truskawki. Różnych firm, najczęściej coś z Rossmanna.
 
Mieliśmy naprawdę spory problem z pastami, bo moje dzieci nie akceptowały smaku wielu z nich i mycie zębów było po prostu jedną wielką awanturą. Używamy od 2 lat pasty Chicco z fluorem o smaku truskawkowym, a wcześniej mieliśmy również z Chicco 0-6mc. Ta truskawkowa, ewentualnie owocowa pasta, to jedyna, którą moje dzieci pozwalają sobie wymyć zęby. Kupiłam jakiś czas temu pastę z elmexa, to był po prostu wielki płacz i od tamtej pory mój synek, kiedy mówię, że idziemy myć zęby, mówi "Ale truskawką". Wydaje mi się, że te pasty mają jakiś wyjątkowo przyjazny smak, także szczerze polecam.

380459126_269086695475697_7195687327483429966_n.jpg
 
reklama
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, na pewno zdecydujemy się na pastę z fluorem i będziemy testować te z Waszych poleceń! :)
 
Do góry