reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsza wizyta ciążowa u ginekologa.

Dołączył(a)
8 Grudzień 2015
Postów
8
Hej. Dziewczyny to moja pierwsza upragnioną ciąża :) Byłam już u gina na NFZ. Lekarz przesympatyczny i ta jego sympatycznosc chyba przysłoniła mi rozum. Czytałam na necie ze przy pierwszej wizycie jest prowadzony wywiad, zakłada się książeczkę ciazy iTP. Ze strony lekarza, żadnych pytań. Jak juz to ja coś mówiłam. Wyszłam tak naprawdę zielona i zawiedziona z gabinetu. Spodziewałam się zainteresowania. W necie piszą jedno ale rzeczywistość może jest inna. Dziewczyny, napiszcie jak wyglądały wasze pierwsze wizyty. Nie wiem. Może wyolbrzymiam? ?? Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witaj,

na początku - gratulacje :) Spokojnych 40 tygodni :)

Co do pierwszej wizyty to wszystko zależy w którym tygodniu zgłaszasz się do ginekologa.
Książeczka ciąży z mojego doświadczenia zakładana jest dopiero bliżej końcówki 1 trymestru tj. 9 - 10 tydzień (w zależności od podejścia lekarza i sytuacji).
Na pewno powinnaś mieć:
- zbadaną beta hcg i jej przyrost w czasie 48-72h (sprawdzenie czy się prawidłowo wszystko rozwija)
- wykonane usg potwierdzające prawidłowe umieszczenie ciąży(wykluczenie ciąży pozamacicznej)
- zlecone badania krwi (zwykle po potwierdzeniu ciąży i akcji serca: grupa krwi, choroby zakaźne itd.)

W którym tygodniu jesteś?
 
Dziękuję za odpowiedź :)
Jestem w 6 tygodniu. Z beta przyszłam do niego. Miałam jedynie USG robione. Nawet nie zapytał o to czy to pierwsza ciaza..nic kompletnie. Żadnych skierowana na badania. Powiedział ze mam przyjsc za 3 lub 4 tygodnie. Przepisał tabletki, w tym Acard, ale nie rozumiem po co. Juz do niego nie pójdę. Wrrrrr :(
 
A betę miałam tylko jedna, nie zalecił robienia kolejnej, żeby sprawdzic. Sama sobie zrobię. Jestem wkurzone na niego.
P.S. dzięki za gratulacje :)
 
Przy 6 tygodniu po może być już słychać serduszko, ale nie musi. Z betą to też tak jest, że różnie przyrasta, więc też nie można się tym denerwować i sugerować. Dziwne, że dał ci leki i nie wyjaśnił po co :/ Chociaż teraz często dają "profilaktycznie" różne specyfiki.
Polecam zmianę lekarza :)
 
reklama
Sorki, ale dobrzy ginekolodzy z doświadczeniem rzadko pracują w przychodniach. Lepiej nie ryzykuj, są rzeczy na których nie warto oszczędzać.
 
Do góry