reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza wizyta u ginekologa, co robić?

Dołączył(a)
22 Maj 2020
Postów
11
Jestem prawdopodobnie jakoś w II trymestrze ciąży i nie byłam jeszcze u ginekologa, ponieważ chciałam usunąć ciążę. Czemu nie wyszło i jakie miałam pobudki co do tego, to już zostawię dla siebie. Nie usunęłam i podjęłam decyzję, że wychowam dziecko, ale jestem jak już pisałam jakoś w II trymestrze i nie wiem, co powiedzieć lekarzowi. Poradzicie coś? Dodatkowo teraz ta sytuacja z wirusem. Nie za bardzo wiem jak teraz zapisać się do lekarza, tylko teleporada? Jak to teraz działa?
 
reklama
Teraz do lekarza raczej tylko prywatnie, nie wiem dokładnie jak jest w innych miastach, ale w moim lekarze na NFZ nie przyjmują, najlepiej gdybys poszła jak naszybciej ze względu na to ze musisz zacząć robić badania aby dowiedzieć się co z maluchem, wyliczyłas sobie może z ostatniej miesiączki który to może być tydzień ?
 
Jestem prawdopodobnie jakoś w II trymestrze ciąży i nie byłam jeszcze u ginekologa, ponieważ chciałam usunąć ciążę. Czemu nie wyszło i jakie miałam pobudki co do tego, to już zostawię dla siebie. Nie usunęłam i podjęłam decyzję, że wychowam dziecko, ale jestem jak już pisałam jakoś w II trymestrze i nie wiem, co powiedzieć lekarzowi. Poradzicie coś? Dodatkowo teraz ta sytuacja z wirusem. Nie za bardzo wiem jak teraz zapisać się do lekarza, tylko teleporada? Jak to teraz działa?
Zadzwoń do przychodni i umów się na wizytę. W ciąży przyjmują. Jeśli będzie długo termin albo problem to prywatnie, trzeba się zbadac, tym bardziej, że to pierwszy raz. Możesz również umówić się na teleporade do psychologa. Może będzie łatwiej mówić przez tel.
Możesz klamac, albo powiedzieć prawdę. Szczerze mówiąc nie wiem co lepsze w tym przypadku. Ale co by nie było nie zwlekaj z wizyta, im szybciej pójdziesz tym lepiej, tym bardziej że chcesz dziecko wychować, więc o jego zdrowie trzeba zadbac.
 
Teraz do lekarza raczej tylko prywatnie, nie wiem dokładnie jak jest w innych miastach, ale w moim lekarze na NFZ nie przyjmują, najlepiej gdybys poszła jak naszybciej ze względu na to ze musisz zacząć robić badania aby dowiedzieć się co z maluchem, wyliczyłas sobie może z ostatniej miesiączki który to może być tydzień ?
Prywatnie nie mam możliwości iść, nie stać mnie na to po prostu. Tydzień ciężko mi wyliczyć, bo miałam strasznie nieregularne miesiączki, ale wydaje mi się, że to 5-6 miesiąc. Strasznie mi głupio, że chciałam usunąć ciążę i bardzo się wstydzę.
 
Zadzwoń do przychodni i umów się na wizytę. W ciąży przyjmują. Jeśli będzie długo termin albo problem to prywatnie, trzeba się zbadac, tym bardziej, że to pierwszy raz. Możesz również umówić się na teleporade do psychologa. Może będzie łatwiej mówić przez tel.
Możesz klamac, albo powiedzieć prawdę. Szczerze mówiąc nie wiem co lepsze w tym przypadku. Ale co by nie było nie zwlekaj z wizyta, im szybciej pójdziesz tym lepiej, tym bardziej że chcesz dziecko wychować, więc o jego zdrowie trzeba zadbac.
Dzięki za odpowiedź. Postaram jak najszybciej umówić się do lekarza.
 
Zadzwoń do przychodni i dowiedz się co i jak ale z tego co wiem to kobiety w ciąży są normalnie przyjmowane.
Ja na Twoim miejscu powiedziałabym lekarzowi prawdę. Pewnie widział i słyszał nie jedną historie. Oczywiście zrobisz jak uważasz ale ja nie widzę sensu w kłamaniu w tym wypadku - to dodatkowy stres a wiadomo że stres jest nie wskazany.
 
Prywatnie nie mam możliwości iść, nie stać mnie na to po prostu. Tydzień ciężko mi wyliczyć, bo miałam strasznie nieregularne miesiączki, ale wydaje mi się, że to 5-6 miesiąc. Strasznie mi głupio, że chciałam usunąć ciążę i bardzo się wstydzę.
Jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Umów na NFZ, teraz nie.ma kolejek. Jeśli trafisz na człowieka to zrozumie, jeśli powiesz o swoich emocjach. Tym co Tobą targalo, że teraz zmieniłaś podejście. Zadbaj o Was.
Jeśli chodzi o recepcjonistkę nie musisz się jej tłumaczyć, możesz powiedzieć że nie wiedziałaś o ciąży.
 
Prywatnie nie mam możliwości iść, nie stać mnie na to po prostu. Tydzień ciężko mi wyliczyć, bo miałam strasznie nieregularne miesiączki, ale wydaje mi się, że to 5-6 miesiąc. Strasznie mi głupio, że chciałam usunąć ciążę i bardzo się wstydzę.
Nie katuj się teraz jakimś wstydem czy wyrzutami. To nic nie zmieni i do niczego dobrego nie prowadzi. Postaraj się nastawić na działanie - skoro podjełaś decyzję i chcesz tego dziecka to zadbaj o siebie i o dzieciątko. Głowa do góry.
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi, skontaktuję się z przychodnią najszybciej jak to będzie możliwe. Macie rację, nie będę kłamać, stres nie jest mi potrzebny w tym czasie. Mam nadzieje, że lekarz to zrozumie.
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi, skontaktuję się z przychodnią najszybciej jak to będzie możliwe. Macie rację, nie będę kłamać, stres nie jest mi potrzebny w tym czasie. Mam nadzieje, że lekarz to zrozumie.
Jestem tego zdania co dziewczyny wyżej, powiedz prawdę i nie obarczaj się tym ze chciałaś usunąć, teraz najważniejsze jest żebyś jak naszybciej udała się do lekarza i zadbała o siebie i malucha, dużo zdrówka
 
Do góry