)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Myślisz o sobie, że jesteś złą matką? Czujesz się smutna, bezsilna, a może zyjesz w ciągłym strachu i obwinianiu siebie? Obejrzyj mądrą, szczerą rozmowę z jedną z babyboomowych mam na temat depresji poporodowej. Może odnajdziesz w niej siebie i pozwolisz sobie pomóc. A może znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy. Kliknij i zobacz
reklama

Pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży a betaHCG

Rozwiązania
0
Witajcie :)
28.02 mam pierwszą wizytę u ginekologa w ciąży. Wg wyliczeń jestem w 5 tygodniu i 5 dniu. Pięć testów ciążowych pozytywnych (ostatni w zeszłych tygodniu, dla upewnienia).

Czy w związku z tym przed pierwszą wizytą (będzie to 6 tydzień i 5 dzień) muszę robić test beta HCG? Wolałabym się nie kłuć na zapas, bo i tak czeka mnie sporo badań. To moja pierwsza ciąża, mam 33 lata.

reklama

slodkatrojeczka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witajcie :)
28.02 mam pierwszą wizytę u ginekologa w ciąży. Wg wyliczeń jestem w 5 tygodniu i 5 dniu. Pięć testów ciążowych pozytywnych (ostatni w zeszłych tygodniu, dla upewnienia).

Czy w związku z tym przed pierwszą wizytą (będzie to 6 tydzień i 5 dzień) muszę robić test beta HCG? Wolałabym się nie kłuć na zapas, bo i tak czeka mnie sporo badań. To moja pierwsza ciąża, mam 33 lata.
Nie musisz. Ale może być tak, że lekarz na usg nie zobaczy nic jeszcze. Wtedy albo zapisze Cię na wizytę za jakiś czas (pewnie koło 7-8tygodnia) albo bedzie kazał zrobić betę 2 razy, żeby sprawdzić przyrost. Może też zobaczyc sam pęcherzyk, serduszka jeszcze nie musi być. Osobiscie zapisywałam sie od razu na wizytę koło 8 tygodnia, żeby sobie stresu nie robić.

Charlotte21

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Gratuluje ! :)
Ja jestem w "gorącej wodzie kąpana" i już bym na pewno dwa razy Bete zrobiła :) Dla mnie to jest takie upewnienie się. Życzę zdrowia !

Adrianna.em

Rozwiązania
2
Moim zdaniem najlepiej zrobić i to dwa razy w odstępach co 48h. Będzie to informacja i dla Ciebie i dla lekarza, że ciąża się ładnie rozwija. Za jednym zamachem możesz zrobić sobie pełną morfologię, tsh i glukozę na czczo z krwi, no i mocz ogólny, ale to już bez igieł - to takie podstawowe pierwsze badania w ciąży ;)
Gratulacje i nudnej ciąży ;)

slodkatrojeczka

Rozwiązania
0
Moim zdaniem najlepiej zrobić i to dwa razy w odstępach co 48h. Będzie to informacja i dla Ciebie i dla lekarza, że ciąża się ładnie rozwija. Za jednym zamachem możesz zrobić sobie pełną morfologię, tsh i glukozę na czczo z krwi, no i mocz ogólny, ale to już bez igieł - to takie podstawowe pierwsze badania w ciąży ;)
Gratulacje i nudnej ciąży ;)
Przy pierwszym badaniu krwi miałam zlecone dużo badań. Ale wklucie jest jedno. Ampułek było pięć, bo zrobiłam sobie na swój koszt cytomegalię i różyczkę. Do czasu jak będzie skierowanie na badania, autorka postu zapomni już, że była kłuta do bety.

Adrianna.em

Rozwiązania
2
Przy pierwszym badaniu krwi miałam zlecone dużo badań. Ale wklucie jest jedno. Ampułek było pięć, bo zrobiłam sobie na swój koszt cytomegalię i różyczkę. Do czasu jak będzie skierowanie na badania, autorka postu zapomni już, że była kłuta do bety.
No wiem, że wkłucie jest jedno, dlatego mówię, że przy okazji bety może sobie zrobić kilka tych podstawowych badań, żeby nie kluć się "tylko" dla bety.

Rozwiązania
0
Dziękuję za rady, dziewczyny :)
Zrobiłam dziś betę i wyszła 45733,00. Czy to dobry wynik? Wizytę u ginekologa mam za 3 dni. Robić przed nią jeszcze jedna betę, czy się wstrzymać?

slodkatrojeczka

Rozwiązania
0
Dziękuję za rady, dziewczyny :)
Zrobiłam dziś betę i wyszła 45733,00. Czy to dobry wynik? Wizytę u ginekologa mam za 3 dni. Robić przed nią jeszcze jedna betę, czy się wstrzymać?
Dla formalnosci pojutrze powinnaś powtórzyć, żeby sprawdzić przyrost. Gratulacje, piękna beta.

Luiza.

Rozwiązania
6
To ja Ci powiem tak, jak szłam do gienia z zamiarem rejestracji, bo test ciążowy wyszedł mi pozytywnie, to położna zawsze rejestrowała mnie tak aby wyszło (wg miesiączki) z wizytą mniej więcej 5-6 tyg, gienio mnie badał, zlecał wyniki i USG (chodzę do lekarza, który nie ma USG w gabinecie, to badanie wykonuje inny lekarz), USG zawsze miałam robione ok 7-10tyg, zależy jak mi się trafiło. Wtedy było już wszystko widać, serduszko, fasolkę, w ostatniej ciąży fasolki. Dodam, że nigdy nie robiłam bety. Mam czworo dzieci :)

No serdecznie gratuluję ciąży, zdrówka :)

reklama
G

gosc6

Gość
Ja poszłam do ginekologa jak tylko zobaczyłam dwie kreski, odrazu dała na betę w celu potwierdzenia i do powtórki za 48h. To był 5tc, na 7tc miałam usg. Był pęcherzyk, zarodek i serce.

reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry