reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży a betaHCG

Dołączył(a)
22 Luty 2019
Postów
2
Witajcie :)
28.02 mam pierwszą wizytę u ginekologa w ciąży. Wg wyliczeń jestem w 5 tygodniu i 5 dniu. Pięć testów ciążowych pozytywnych (ostatni w zeszłych tygodniu, dla upewnienia).

Czy w związku z tym przed pierwszą wizytą (będzie to 6 tydzień i 5 dzień) muszę robić test beta HCG? Wolałabym się nie kłuć na zapas, bo i tak czeka mnie sporo badań. To moja pierwsza ciąża, mam 33 lata.
 
reklama
Witajcie :)
28.02 mam pierwszą wizytę u ginekologa w ciąży. Wg wyliczeń jestem w 5 tygodniu i 5 dniu. Pięć testów ciążowych pozytywnych (ostatni w zeszłych tygodniu, dla upewnienia).

Czy w związku z tym przed pierwszą wizytą (będzie to 6 tydzień i 5 dzień) muszę robić test beta HCG? Wolałabym się nie kłuć na zapas, bo i tak czeka mnie sporo badań. To moja pierwsza ciąża, mam 33 lata.
Nie musisz. Ale może być tak, że lekarz na usg nie zobaczy nic jeszcze. Wtedy albo zapisze Cię na wizytę za jakiś czas (pewnie koło 7-8tygodnia) albo bedzie kazał zrobić betę 2 razy, żeby sprawdzić przyrost. Może też zobaczyc sam pęcherzyk, serduszka jeszcze nie musi być. Osobiscie zapisywałam sie od razu na wizytę koło 8 tygodnia, żeby sobie stresu nie robić.
 
Moim zdaniem najlepiej zrobić i to dwa razy w odstępach co 48h. Będzie to informacja i dla Ciebie i dla lekarza, że ciąża się ładnie rozwija. Za jednym zamachem możesz zrobić sobie pełną morfologię, tsh i glukozę na czczo z krwi, no i mocz ogólny, ale to już bez igieł - to takie podstawowe pierwsze badania w ciąży ;)
Gratulacje i nudnej ciąży ;)
 
Moim zdaniem najlepiej zrobić i to dwa razy w odstępach co 48h. Będzie to informacja i dla Ciebie i dla lekarza, że ciąża się ładnie rozwija. Za jednym zamachem możesz zrobić sobie pełną morfologię, tsh i glukozę na czczo z krwi, no i mocz ogólny, ale to już bez igieł - to takie podstawowe pierwsze badania w ciąży ;)
Gratulacje i nudnej ciąży ;)
Przy pierwszym badaniu krwi miałam zlecone dużo badań. Ale wklucie jest jedno. Ampułek było pięć, bo zrobiłam sobie na swój koszt cytomegalię i różyczkę. Do czasu jak będzie skierowanie na badania, autorka postu zapomni już, że była kłuta do bety.
 
Przy pierwszym badaniu krwi miałam zlecone dużo badań. Ale wklucie jest jedno. Ampułek było pięć, bo zrobiłam sobie na swój koszt cytomegalię i różyczkę. Do czasu jak będzie skierowanie na badania, autorka postu zapomni już, że była kłuta do bety.
No wiem, że wkłucie jest jedno, dlatego mówię, że przy okazji bety może sobie zrobić kilka tych podstawowych badań, żeby nie kluć się "tylko" dla bety.
 
Dziękuję za rady, dziewczyny :)
Zrobiłam dziś betę i wyszła 45733,00. Czy to dobry wynik? Wizytę u ginekologa mam za 3 dni. Robić przed nią jeszcze jedna betę, czy się wstrzymać?
 
reklama
To ja Ci powiem tak, jak szłam do gienia z zamiarem rejestracji, bo test ciążowy wyszedł mi pozytywnie, to położna zawsze rejestrowała mnie tak aby wyszło (wg miesiączki) z wizytą mniej więcej 5-6 tyg, gienio mnie badał, zlecał wyniki i USG (chodzę do lekarza, który nie ma USG w gabinecie, to badanie wykonuje inny lekarz), USG zawsze miałam robione ok 7-10tyg, zależy jak mi się trafiło. Wtedy było już wszystko widać, serduszko, fasolkę, w ostatniej ciąży fasolki. Dodam, że nigdy nie robiłam bety. Mam czworo dzieci :)

No serdecznie gratuluję ciąży, zdrówka :)
 
reklama
Ja poszłam do ginekologa jak tylko zobaczyłam dwie kreski, odrazu dała na betę w celu potwierdzenia i do powtórki za 48h. To był 5tc, na 7tc miałam usg. Był pęcherzyk, zarodek i serce.
 
Do góry