reklama

Pierwsza wizyta u ginekologa

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez koniczynka_00, 31 Sierpień 2010.

1. koniczynka_00

koniczynka_00 Fanka BB :)

Od pewnego czasu staramy się o dzidziusia więc sece zabiło mi mocniej gdy robiłam test ciążowy pokazał dwie kreseczki, po dwóch dniach zrobiłam kolejny, również wyszedł pozytywnie. Mam umówioną wizytę u lekarza jednak mam wątpliwości czy lekarz będzie w stanie potwierdzić tak wczesną ciążę skoro ostatnią miesiączkę miałam 24 lipca a wizytę mam 3 września. Będzie coś widać na USG? I jakie badania wykonuje się na początku? Pozdrawiam

2. natusa1988

natusa1988 Mamusia Maksia i Aleksa

Szczerze powiem, że nie wiem, od którego tygodnia ciąży widać coś na USG. To może zależeć od sprzętu... Ale zawsze można zrobić badane krwi i mieć 100% pewności, że już jest dzidzia. Wydaje mi się, że po zwykłym badaniu wprawny gin będzie już wiedział, czy ciąża jest, czy jej nie ma. A jeśli jest, to GRATULUJĘ :)

3. reklama
  4. kakakarolina

kakakarolina Moderator

troszkę wcześnie masz tę wizytę. Obawiam się że nawet karty ciąży Ci jeszcze nie założy lekarz. Zrobi Ci najpewniej dopochwowe usg na którym będzie może widać kropeczkę (nie jestem pewna) jeżeli dobrze liczę to będzie 5 tydzień lepiej było by kolo 8 :) (ja się wyrwałam jakoś tak wcześnie chyba w 6 a potem właśnie musiałam niedługo iść potwierdzić bicie serduszka i rozwój)
    Zapewne bardziej doświadczone dziewczyny powiedzą coś więcej :)

5. koniczynka_00

koniczynka_00 Fanka BB :)

wizyta jest wcześnie, ponieważ wyjeżdzam na dwa tygodnie na wakacje i jeśli to ciąża to chciałabym to wiedzieć żeby nie zrobić jakieś głupoty i ewentualnie jeśli jest taka potrzeba zacząć łykać jakieś witaminki.

6. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Chyba można gratulować. oby wszystko było dobrze. Dwa testy pozytywne brak okresu a do lekarza idź a co tam będziesz miała kolejny dowód:) Zamiast witaminek łykaj dużo owocków:)
    I miłego czekania na okruszka.

7. fikusek1988

fikusek1988 Mama Alanka:)

ja mialam juz w 5 tyg karte ciazy:) Wart pojsc ,w razie czego lekarz da sierowanie na bete:)

8. zyta

zyta Gość

Witam i gratuluje!jak sa dwie"krechy"to napewno dzidzia jest,a do lekarza lepiej wczesniej,ja bylam chyba w dziesiatym tygodniu u lekarza i robione mialam usg dopochwowe,wtedy zobaczylam jak serduszko bije.

9. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

Gratuluję !!
    do ginka idz, ja byłam w 5tyg i widzialam już zarodek, w 9 tyg pięknie bijące serduszko. Dobry gin mający dobry sprzet i wprawne oko zauważy co i jak. Dla świętego spokoju idź, na pewno już powinien potwierdzić usadowienie dzidziolka. No i łykaj kwas foliowy przez najbliższe 3 mce, to bardzo ważne dla malca.

10. reklama
  11. badka

badka Fanka BB :)

witam,
    Najlepiej zrób badanie krwi beta HCG - wtedy będziesz wiedziała na 100%. Ja idąc do gin na potwierdzenie już wiedziałam, że jestem w ciąży a usg jeszcze tego nie pokazało.

12. EVE81

EVE81 Zadomowiona(y)

U mnie podobnie jak u beaty. u gina byłam w 5 tyg 1 dniu ciąży i wszystko było widac jak na dłoni :tak:

Poleć forum