reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza wizyta u ginekologa

czytałam o tych malinach,że wywołać mogą skurcze macicy,ale wydaje mi się,że to jest ważne,ale przy końcowce ciąży,ja własnie teraz leczyłam się herbatką z sokiem z malin ( domowym:)) i syropkiem z cebuli :) mam nadzieję,że to nie zaszkodziło, w sumie sama natura :)
 
reklama
Ja przez całą ciążę piję soki malinowe, jem świeże i mrożone malinki, koktajle malinowe i nic złego się nie dzieje. Powinno się uważać na herbaty z naparu liści malin, ich nie wolno pić i ograniczyć normalną herbatę z malin.
 
Ja od początku ciąży piłam sok z malin, latem jadłam świeże malinki i nic się nie stało. Natomiast napar z LIŚCI malin, jak jak czytałam, może wywołać skurcze dlatego jest polecany dla kobiet od 36 tc.
 
Wiesz co ja na początku czułam mdłości, zaraz po tym jak się okres nie pojawił a potem coraz mniej tylko jak mi jakiś zapach nie podszedł, a teraz wcale dodam że jestem w 10 tygodniu i wszystko jest prawidłowo. Nie martw się na zapas bo z tego co lekarz mi mówił mdłości jak szybko się pojawiają tak szybko mogą też zniknąć. Więc głowa do góry bo ja też panikowałam a spokój i pozytywne nastawienie jednak bobasowi teraz jest bardzo potrzebne:)

i po wizycie :) 9 tydzień, maluszek ma prawie 2,5 cm :) wszystko w porządku, gin kazała na czas ciąży odciąć internet ;) żeby nie czytać głupot :) heh
 
Emikaa. ja też radzę Ci omijać tematy, po przeczytaniu których możesz wpaść w małe schizy, więc może nie rezygnuj z internetu, ale korzystaj mądrze... Lepiej często być nieświadomym, niż potem niepotrzebnie się stresować ;)


Co USG - na moim pierwszym USG widać było 3mm pęcherzyk, w 5 tygodniu, więc można coś już naprawdę bardzo wcześnie wyłapać.
 
mądrze,dokładnie...ale jak pojawia się nagle jakaś wątpliwość,pytanie...to zanim myśl przebiegnie całą głowę już jestem w google :))) chyba to jest silniejsze, na szczęście tyle różnych opini, co ludzi...więc zawsze i pozytywy i negatywy się znajdzie,a dzięki dziewczynkom z forum zawsze pozytywnie się myśli :))
 
Witam wszystkich :)
Wszystko wskazuje na to że jestem szczęśliwie w ciązy. 9 listopada idę pierwszy raz do ginekologa. Chciałam zapytać jak wygląda pierwsza wizyta? Trochę się jej obawiam, choć nie mogę doczekać.
może wiedząc czego mogę się spodziewać ( czy bada itp.) nie będe się jej obawiała.
 
Hej, ja jestem obecnie w drugiej ciazy. Mieszkam w USA, ale podejrzewam, ze wszedzie taka pierwsza wizyta po odkryciu, ze jest sie w ciazy wyglada podobnie. Najprowadopodobniej bedzie to twoja najdluzsza wizyta w gabinecie ginekologincznym. Przeprowadzi on z toba wywiad lekraski, mnie pytal o moj stan zdrowia, leki jakie przyjmuje, o wszystkie powazne choroby jakie przechodzilam np. ospa wietrzna, pytal czy juz wczesniej mialam jakies dluzsze pobyty w szpitalu, pytal o choroby przewlekle jakie pojawialy sie w mojej rodzinie i mojego meza, oczywiscie musisz pamietac date swojej ostatniej miesiaczki i daty poprzednich ciaz, porodow, poronien ( mnie akurat poronienie dotyczylo, bo pierwsza ciaze stracilam, dlatego pytal mnie o to rowniez). Potem mialam badanie ginekologiczne, badanie cytologiczne i bakteriologiczne, badanie piersi, pomiar wagi i cisnienie krwi, a takze badanie USG i wtedy wiedzielismy ile ma nasz skarb. Potem zlecil mi wykonanie roznych badan i juz na pierwszej wizycie zalozyono mi karte przebiegu ciazy. Fajnie jest pojsc na taka wizyte z partnerem, ja bylam i czulam sie lepiej. Zarowno przy poprzedniej ciazy jak i obecnej te pierwsze wizyty wygladaly tak samo. Nie ma sie co ich stresowac i wszystko bedzie dobrze :)
 
bedzie mierzył Ci cisnienie,zrobi badanie dopochwowe,usg ,zwazy mozliwe ze pobierze cytologie,kaze zrobic badania krwi i moczu i tyle
 
reklama
Do góry