reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza wizyta u noworodka.

G

goszczaca

Gość
Hej. Dziewczyny poradzcie mi co kupić na pierwszą taką wizytę. Dla chłopca i dziewczynki. Tak przeglądam w Internecie i nie wiem ubranka, maskotki pampersy... nie wiem już co będzie najlepsze:/pomocy.
 
reklama
Rozwiązanie
No to może kup coś w rodzaju - odcisk stopy dziecka. Wspomniane czarno-białe książeczki to też dobry pomysł. Ewentualnie takie zabawki z metkami?
A dla mamy np. bransoletkę z małymi stópkami?

Z pustymi rękami to jakoś tak nie wypada iść ;p
Może kocyki? Cieplejsze? Albo cieńsze? Na pewno posłużą dłużej...

Warto też podpytać rodziców maluszków, co ich zdaniem byłoby przydatne, a o czym zapomnieli ;)
 
Ja jestem przeciwna maskotkom, bo to zbieracze kurzu.
Wg mnie pieluszki to też nie jest żaden fajny prezent, bo nic po nim nie zostaje.
A może masz możliwość podpytać rodziców, co by im się przydało? Rozumiem, że to bliźniaki?

Od siebie zaproponuję: ręczniki, komplet pościeli lub ubranka (może jakieś zabawne body np. Link do: Wesołe bodziaki i koszulki z napisami. Sklep dla bliźniąt i rodzeństwa). Kocyki też są dobrym pomysłem.
 
Z punktu widzenia przyszłej mamy mogę śmiało powiedzieć, że pampersy :D Ewentualnie ubranka, ale już takie większe (3-6, 6-9 m-cy), może jakiś kocyk, albo podpytaj rodziców może nie mają maty edukacyjnej, karuzelka do łóżeczka, może coś innego potrzebują :)
 
Z punktu widzenia przyszłej mamy mogę śmiało powiedzieć, że pampersy :D Ewentualnie ubranka, ale już takie większe (3-6, 6-9 m-cy), może jakiś kocyk, albo podpytaj rodziców może nie mają maty edukacyjnej, karuzelka do łóżeczka, może coś innego potrzebują :)
A tymi ubraniami może być różnie bo te dwie dziewczyny mają bardzo dużo osób wokoł siebie które dały ubranka po swoich dzieciach. Myślałam że danie pampersow to trochę taki obciach.
 
A tymi ubraniami może być różnie bo te dwie dziewczyny mają bardzo dużo osób wkoło siebie które dały ubranka po swoich dzieciach. Myślałam że danie pampersow to trochę taki obciach.

Obciach, nie obciach ja bym się ucieszyła, zawsze jeden wydatek mniej, a wiadomo, że pampersy idą jak wooooda :) Wiadomo, że można coś jeszcze dokupić, może ręczniczki z kapturkiem, tego nigdy mało :p A i nowe ubranka też ucieszą :)
 
reklama
Jeśli chodzi o pampersy to ja bym sie wstrzymała chyba ze wiesz jakiej marki używa mama dzieci. Nie każde słuza maluszkowi lub nie każde preferuje mama. Ja dla córci dostałam torty z wyprawka dla niemowląt ( mozna kupic na Allegro) a w nich kosmetyki i akcesoria dla niemowląt. Problem był w tym, ze kosmetyki bambino zawarte w tych paczkach nie służyły mojej córce, pampersy miały tak intensywny pudrowy zapach, ktory mi,matce w połogu, niesamowicie przeszkadzał, do tego akcesoria ktore juz miałam wczesniej zakupione typu termometr do wanienki, szczotka do włosów itp. Ale wykorzystałam z chęcią pluszaka, kocyk,czapeczkę i skarpetki.
Ja ostatnio tez borykałam sie z problemem zakupu prezentu dla bliźniąt-chłopców. I wymyslilam, ze kupie im walki do raczkowania ( zabawki edukacyjno-ruchowe). Moja córka takowy miała i naprawde super sprawa. I dodatkowo śpiochy na 6-9 miesiecy.
 
reklama
Tak sobie myślałam że może jakiś kombinezon wiosenny dla jednego dziecka i drugiego, ale też jeszcze nad tym się zastanawiam. A powiedzcie mi kiedy wybrać się w odwiedziny? Jedno na 5 dni drugie 6.
 
Do góry