reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza wizyta w UK, ciąża

G

guest-1666585370

Gość
Cześć.
Mieszkam w Anglii. Piszę z takim pytaniem, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Zadzwoniłam do przychodni i położna ma do mnie oddzwonić. Jestem ciekawa czy przyjmują na jakieś badania przed 12tyg i pierwszym USG... czy wystawiają jakieś potwierdzenie, że jest się w ciąży czy muszę czekać? Potrzebuje tego zaświadczenia jak najszybciej. Czy jest jakaś możliwość żeby go dostać?
 
reklama
Ja mialam tylko rozmowe przez tel ze wzgledu na covid.
Mialam badanie krwi i moczu kolo 10tyg jakos.
Zadnego potwierdzenia nie dostalam tylko zaswiadczenie do dentysty ze nie musze placi
 
Cześć.
Mieszkam w Anglii. Piszę z takim pytaniem, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Zadzwoniłam do przychodni i położna ma do mnie oddzwonić. Jestem ciekawa czy przyjmują na jakieś badania przed 12tyg i pierwszym USG... czy wystawiają jakieś potwierdzenie, że jest się w ciąży czy muszę czekać? Potrzebuje tego zaświadczenia jak najszybciej. Czy jest jakaś możliwość żeby go dostać?

Niestety z tego co mi wiadomo nikt takiego zaświadczenia przed 12 tygodniem nie wystawi. MATB jest tak w ogóle wystawiane około 20 tygodnia dopiero.
Na co ci takie zaświadczenie?
 
Cześć.
Mieszkam w Anglii. Piszę z takim pytaniem, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Zadzwoniłam do przychodni i położna ma do mnie oddzwonić. Jestem ciekawa czy przyjmują na jakieś badania przed 12tyg i pierwszym USG... czy wystawiają jakieś potwierdzenie, że jest się w ciąży czy muszę czekać? Potrzebuje tego zaświadczenia jak najszybciej. Czy jest jakaś możliwość żeby go dostać?
Jeśli to Twoja pierwsza ciąza to możesz poprosić o to zaświadczenie na wizycie w 25tc ;) Ewentualnie warto zadzwonić do położnej po 20tc i zapytać czy może dać wcześniej :)
 
Słyszałam, że wystawiają książeczkę ciąży i to można traktować jako potwierdzenie, że jest się w ciąży?
 
Słyszałam, że wystawiają książeczkę ciąży i to można traktować jako potwierdzenie, że jest się w ciąży?
Jako tako to jest to potwierdzenie. Jeśli pracujesz to potrzebujesz MATB1 do pracy żeby zrobili Ci 'risk assessment'. Ja i mój Mąż potrzebowaliśmy ten papierek żeby załatwić macierzyńskie/tacierzyńskie :)
 
Akurat nie potrzebuje tego do pracy. Po prostu potrzebuje mieć potwierdzenie, że jestem w ciąży.. wiem że na MATB1 jest jeszcze duuuużo za wcześnie
 
reklama

Podobne tematy

Do góry