reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza wizyta

Dołączył(a)
30 Listopad 2021
Postów
7
Hej jutro mam ważną wizytę i stąd moje pytanie jak wygląda pierwsza ciążowa wizyta u ginekologa ? 🥺 Dodam że wizyta będzie prywatnie stresuje się bardzo czy usłyszę bicie serca maluszka ?
 
reklama
Kiedy miałaś ostatnia miesiączkę?
Może być za wcześnie, ja tak miałam i na pierwszej wizycie był pęcherzyk wielkości ziarenka piasku na zdjęciu, które dostałam. Więc wtedy się nie przejmuj, musisz nauczyć się teraz cierpliwości bo cała ciąża to wielkie czekanie (wiem coś o tym ☺️) lekarz zapyta Cię o ostatnia miesiączkę, zbada prawdopodobnie przezpochwowo w celu znalezienia pęcherzyka w macicy jeśli będzie pecherzyk, później pojawia się pęcherzyk żółtkowy, zarodek i serduszko więc możesz się wbić pomiędzy któreś lub zobaczyć już 'koncowy efekt' czyli bijące serduszko...
 
Jeśli 6t to już bywa różnie, jedne mają już te szczęście że widać już serduszko, ale może być i tak że będzie pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtkowym. Szanse są 50/50 . U mnie np zarodka jeszcze nie było.

Jak się przygotować ? Zwykła wizyta ginekologiczna 😉 mnie np pytał kiedy dowiedziałam się, że mogę być w ciąży i zapytał mnie czy robiłam betę i jakie mam jej wyniki.
A potem to już leżanka i badanie usg dopochwowe.
 
Do góry