reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze 4 kólka - na co sie zdecydować?

reklama
Elu, wozek super.... bardzo mi sie one zaczely podobac,choc na poczatku nie bardzo.... mozesz mi powiedziec czy ogladalas tez Egde Duo Combi i Classic'a i czy moglabys mi powiedziec czy miedzy nimi a Smartem jest wielka roznica? wiem,ze tamte kosztuja wiecej,ale czy rzeczywiscie sa warte tych pieniedzy,bo na przyklad opcja kolyski w wozku nie jest szczegolnie potrzebna... a jak sie wpina gondole i spacerowke do ramy?
oj super ten wozek Ela.....
 
a co do faceta to dobrze,ze mu zrobilas awanture i mam nadzieje,ze caly sklep i okoliczne ja slyszaly,bo nic mnie nie wkurza bardziej jak nierzetelni sprzedawcy,ktorzy obiecuja cuda niewidy a jak przychodzi co do czego to okazuje sie,ze pamiec maja dobra ale krotka....
 
Ewo, wiem ze te droższe modele mają jakąś regulacje amortyzacji i w zestawie folię p/deszczową. ale nie mają śpiworka i torby chyba tez nie.
no i koła mają na łózyskach, a nie tulejkach (bardziej wytrzymałe niby, ale te tulejkowe w smartach spokojnie wystarczą na wyjeżdzenie z 3 dziecie :-) )
i w tych droższych wersjach mozesz wybierac sobie rodzaj stelaża - niektóe z nich mają przekłądaną rączkę. mój nie ma przekładanej, ale zarówno gondolę jak i spacerówką można montować przodem lub tyłem do kierunku jazdy.
no i smart ma chyba najszybszy sposób montazy/demontażu nadwozia:-D
tzn jak chcesz zdjąc np gondole, to prz\yciskac dwa przyciski po obu stronach i po prostu zejmujesz gondole (ruchem do góry). ma rączki do przenoszenia. montowanie polega na ustawieniu gondoli w odpowiednim mijescu i lekkim naciśnięciu w dól, do momentu usłuszenia "klik"

"wadą" tych wózków jest to, że trzeba miec duży samochód, albo chociaz duży bagaźnik. a najlepiej combi. bo w sedanie to ciężko jest. u nas do bagażnika wchodzi podwozie z gondolą i już wiecej nic nie wejdzie. po prostu jest to duży wózek
 
Elu,dzieki... chcialabym sama je zobaczyc... wiem,ze w tych drozszych jest wiecej opcji,ale np. stelaz z przekladana raczka nie wydaje mi sie az tak istotny jesli mozna montowac siedzisko i gondole w obu kierunkach jazdy... a co do wielkosci tego wozka,to dla mnie jest w sumie jego zaleta,bo latwiej takie cudo pchac i ma sie pewnosc,ze dziecku jest wygodnie,nie to co w wozkach "nowej" generacji typu Quinny,gdzie wedlug mnie dziecko siedzi ciagle w jednej pozycji,bo wozek wydaje sie maly i jest rzeczywiscie lekki,ale sam w sobie,a jak sie wlozy malucha i zakupy to trzeba niezle sie nacwiczyc... ale twoj wyglada na prawde super...
 
reklama
Elu na pewno,bo gondola wygodna i duza ... w Skandynawi czytalam,ze dzieci spia w wozkach na drzemkach popoludniowych... i szczerze mowiac mysle,ze dla malucha dobrze jest byc w gondoli do ok 7 miesiaca zycia... nie bardzo mi sie wydaje,zeby dziecko "nie chcialo" lezec w niej szczegolnie jak mozna troszke podniesc oparcie....
 
Do góry