reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze 4 kólka - na co sie zdecydować?

AbEjA

Mamy styczniowe 2007
Dołączył(a)
30 Maj 2006
Postów
4 195
Hej dziewczyny,
Wiem, że mamy jeszcze dużo czasu, ale zaczynamy się powoli rozglądać za wózeczkiem dla naszego bąbelka. Mam za sobą wizytę w ogromnej hali dzecięcej "Mama i ja" gdzie jest chyba ze 300 modeli wózków :) to prawdziwy wózkowy zawrót głowy. Przygladaliśmy się im, narazie niezbyt uważnie, ot tak - pierwszy kontakt. Przed podjęciem decyzji pozostaje rozstrzygnięcie kilku kwestii:
- wozek wielofunkcyjny (gondloka, spacerówka etc) - na pewno bardziej opłacalny, ale i cięższy
- tańsza, lżejsza gondolka na przetrwanie pierwszych zimowych miesięcy, a potem fajna spacerówka..
No i przede wszystkim... czego spodziewam się po wózku? Chcialabym, przede wszystkim zeby:
-miał duże, pompowane 4 koła (mam wrażenie, ze dzidziusiem nie będzie trzęsło tak, jak przy malych, plastikowych kołach - szczególnie na naszych, polskich chodnikach), to tez dośc ważne w pierwszym-śniegowym okresie
- skrętne przednie kola, ale z możliwością zablokowania
- tradycyjną rączkę (taką łączoną)
- dobrą amortyzację
- przewiewna budkę, zeby sie dzidzius nie pocil, ale też nie marzł
- przekładaną rączkę
- regulowany podnożek (w przypadku spacerówki)
- byl w miarę lekki

- i.. w sumie nie wiem co jeszcze...

Mam pierwsze typy - ale.. droga do podjęcia decyzji zapewne będzie wyboista :)

Jak myślicie? Co jest ważne, o czym nie pomyślalam? A może macie już jakieś typy? 
 
reklama
Polecam program "Mamo, już jestem" na TVN STYLE. Niedawno był program o wózkach, z którego zapamiętałam m.in.

- wózek ma być stabilny (brak tendencji do wywracania przy ściągnięciu jednego z boków w dół)
- amortyzacja raczej duża, ale nie za bardzo, by wózek nie zapadał się po włożeniu dziecka. Najlepsza amortyzacja to paski skórzane (niestety już ich nie robią), bowiem przenosiły siłę bujania z pionu w poziom. Obecnie wózki pracują raczej w kierunku tył-przód, a bujanie na boki może czasem uszkodzić wózek (należy pytać sprzedawcy, zwracać uwagę czy dane elementy konstrukcji nie są spawane)
- wielkość gondoli musi odpowiednio większa, bo nasze maleństwo będzie wózeczka urzywać zimą (kombinezoniki, kocyk itp ocieplacze)
- koła
1) duże są dobre do pokonywania nierównych powierzchni (np. jak większość chodników w moim mieście)
2) małe, będą bardziej zwrotne, łatwiej się zakręca (np. między półkami w markecie)
3) specjalista radził piankowe, bowiem pompowane mogą pęknąć np na szkle

Ponadto z praktycznego punktu widzenia istotna jest także osłona przeciwdeszczowa oraz koszyczek lub inne miejsce na drobiazgi maleństwa czy zakupy mamusi

Jeśli coś jeszcze sobie przypomnę to Wam napiszę, a może któraś też ogląda ten program i dopisze co pamięta.
 
ja jeszcze chcę taki metalowy kosz na zakupy pod spodem. nie taki materiałowy. i zeby wózek był jak najprostszy, tzn ilosc materiału w sam raz. po prostu nie w mom typie sa wózki typu taco.
ja obstawiam emmaljungua albo polski roan.
jeszcze musze na żywo zobaczyc jeden i drugi. i mnóstwo innych :)
 
Mnie sie podoba trzyczesciowy z chicco :) ale cenowo nie dla mnie,wiec szukam cos podobnego ale taniego :) bo za oszczedzone pieniadze moge kupic lozeczko :p
 
karola na allegro jest od groma wózków, skoro wiesz jaki chcesz, to możesz znaleźć tam taniej. NIedawno z psiapsiółką kupiłyśmy spacerówkę o 480 pln taniej niż w sklepie ...piękna jest i może ją później odkupię :D
 
Mariola ja również oglądam ten program. Bardzo często omawiają kwestie, które nam się mogą przydać, np. jaki wózek kupić, co trzeba zabrać do szpitala kiedy idziemy na poród itp. Bardzo polecam. A program o wózkach oglądałam. Z grubsza wszystko już opisałaś co o nich mówili.
 
Ja już wózek mam po mojej córeczce,niejest stary ani zniszczony ma ok 2 lat a jeździłam nim może z 1 rok lub nawet krucej bo kupiłam sobie lekką,zgrabną spacerówkę z graco!! Jako głęboki wózek jest super naprawde byłam bardzo zadowolona, jako spacerówka też jest fany bo dziecko ma dużo miejsca.A jego minus to to że jest strasznie cięszki!!
 
reklama
W tym programie na TVN Style mówili o tym, że gondola ma być duża i najlepiej osobno wkładana na stelaż. Ale ja rozmawialam z babką w sklepie i ona stwierdziła, że wózki trzyfunkcyjne są lepsze, jeśli dziecko rodzi się w okresie zimowym, ponieważ mają one w sumie więcej warstw chroniących przed zimnem. A dzieci i tak z reguły są na tyle małe, że się zmieszczą. Po rozmowie z nią doszłam do wniosku, że to o czym mówili wówczas w programie, to raczej dotyczyło maluszków urodzonych w lecie. One zdążą faktycznie do zimy sporo urosnąć i mogłyby się nie zmieścić w takiej gondolce od wózka trzyfunkcyjnego.
 
Do góry