reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze badania w ciąży

Martynaa02

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2019
Postów
431
Kochane Mamy, mam pytanie odnośnie badań. Dwa lata temu na świat przyszła nasza pierworodna! Oczywiście komplet badań został wykonany. Czy podczas drugiej ciąży jeszcze raz muszę wszystkie badania wykonać? Czy jakieś badania są "na zawsze" ;) Mam prywatną wizytę więc za wszystkie badania będę musiała zapłacić, więc się zastanawiam jak to będzie.
Pozdrawiam,
Martyna
 
reklama
Zawsze w ciazy trzeba wykonać komplet badań. Przez 2 lata mogło się zmienić wiele w Twoim organizmie. Jedyne co masz na zawsze aktualne to grupa krwii.
 
Wszystko powtarzasz oprócz grupy krwi, aczkolwiek niektórzy lekarze też wymagają powtórzenia grupy krwi
 
Dokładnie, wszystkie badania powtarzasz i grupę krwi również, chyba, że zrobiłaś sobie krew-kartę, to nie musisz, ona już jest na zawsze
 
Myślę że lekarz kazał powtarzać badania na grupę krwi osobom które nie pamiętały bądź nie były pewne swojej grupy. A uważam tak ponieważ każdy lekarz wie że grupa krwi się nie zmieni więc po co na logikę powtarzać badania skoro pacjentka zna swoją grupe? Ja badania na grupę krwi robiłam tylko jak zaczynałam praktyki zawodowe. A gdy zaszłam w ciążę nie musiałam robić ponownie. Grupa krwi się nie zmienia, zawsze jest taka sama.
A wyniki z wyznaczoną grupą krwi mam w dokumentach więc jak potrzebuje to poprostu wyciągam i tyle.

Co do badań w ciąży zapewne będziesz musiała wykonać cały komplet.
 
Bardzo Wam dziękuję:) już wszystko wiem. Krwi nie muszę badać, ponieważ posiadam krew-kartę:)
Miłego dnia:)
 
reklama
Powtarza się grupę krwi razem z przeciwciałami a to cytat ze strony laboratorium "W trakcie każdej ciąży lekarz ginekolog powinien kierować na badanie przeciwciał kobiety RhD dodatnie dwukrotnie, a kobiety RhD ujemne trzykrotnie. Powtarzanie tego badania w czasie ciąży pozwala na wcześniejsze wykrycie zagrożenia konfliktem serologicznym matczyno płodowym i podjęcie efektywnego leczenia krwią dziecka jeszcze w łonie matki lub bezpieczne rozwiązanie ciąży odpowiednio wcześniej."
 
Do góry