reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze badanie prenatalne a płeć dziecka

Ja właśnie teraz miałam prenatalne w 13tc i lekarz powiedział, że coś tam "dynda" i podejrzewa chłopaka, ale ze za wcześnie by to stwierdzić także czekam z niecierpliwością czy się potwierdzi ;-)
 
reklama
Ja w obu ciążach znałam płeć na pierwszym USG prenatalnym i w obu przypadkach lekarze od razu dawali 95% szans na potwierdzenie - w obu przypadkach się potwierdziło ;)
 
u mnie 12+4 lekarz na 99% stwierdził chłopca, zresztą on sam nie był skryty i pokazał Odrazu klejnociki, no i później już tylko potwierdzali, przy porodzie bez niespodzianek ;)
 
To wszystko zależy od ułożenia dziecka, moje było mega śpiochem i miał skrzyżowane nogi pobudzanie nie pomogło więc o płci żeby ją poznać na 1 prenatalnym mogłam zapomnieć :D.
 
NAm lekarz powiedział że tak na 70-80% dziewczynka, ale żeby się nie nastawiać bo na tą chwilę może tylko okrślić kąt nachlenia wyrostka płciowego i na połówkowym zobaczymy dokładiej. W 20tc potwierdził na 100% zże będzie córcia
 
Ale to generalnie bardzo wcześnie. Raz, że chłopcu może co nieco się schować. Dwa, że nie raz pod wpływem hormonów pewne części ciała mogą też być opuchnięte. :p Mnie przyszło czekać do uwaga: 34 tc.
 
reklama
Nam na prenatalnym powiedziała że jest chłopczyk nawet mamy strzałką zaznaczone na zdjęciu :)
 
Do góry