reklama

Pierwsze buty- czym się sugerować przy wyborze??

Temat na forum 'Porady rehabilitantki' rozpoczęty przez inka85, 30 Sierpień 2012.

 1. inka85

  inka85 Mamusia Aleksego

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam serdecznie,
  moje pytanie dotyczy kupna pierwszych butów dla dziecka.
  mój Syn ma 8 mcy i zaczyna właśnie chodzić, póki co przy meblach, ewentualnie parę kroków przy pchaczu. oczywiście w domu chodzi tylko i wyłącznie w skarpetkach ale robi się coraz zimniej i chciałabym kupić mu pierwsze buty.
  myślę, że jeszcze tej jesieni Syn zacznie chodzić i dlatego mam pytanie odnośnie kupna pierwszych butów dla takiego dziecka.
  Dodam, że Syn ma dość małą stopę- bo rozmiar 18 i bardzo wysokie podbicie.

  bardzo proszę o rady!
   
 2. Anastazja_K

  Anastazja_K

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Moim (nieeksperckim) zdaniem po domu trzeba pozwolić chodzić dzieciom całkowicie boso lub w skarpetach. natomiast na wyprawy poza dom dobrze jest kopić buty ze sztywnym zapiętkiem np. takie: MEMO Dino sandał :)
   
 3. reklama
 4. Anna Maria Sikorska

  Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, bardzo szybko mały zdecydował się na chodzenie :), proszę nie prowadzać go za rączki, może jeszcze trochę poczworakuje. Buciki powinno się zakładać jak dziecko samodzielnie zacznie chodzić, teraz jeszcze skarpetki antypoślizgowe. Buty powinny być odrobinę "za duże", musi być miejsce na paluszki, koniecznie sztywny zapiętek, szerokie przodostopie i podeszwa na tyle elastyczna, żeby nie zaburzać przetaczania stopy. Sprawdzamy to w sklepie zginając but w rękach, jak musimy włożyć w to dużo siły to szukamy innych. Koniecznie sprawdzamy czy mają jakieś udogodnienia w środku, nie można kupować bytów z wkładkami (takie poduszeczki po wew stronie w buciku), muszą być płaskie w środku. Pozdrawiam
   
 5. amanda14

  amanda14 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Strasznie szybko zaczął chodzić ten Twój kawaler ! :) na razie nie zakładaj mu żadnych bucików, niech sobie śmiga boso. Jak już zacznie sam chodzić to może wtedy mu kup jakieś leciutkie, może ze skórki? W ryłko mają fajną linię dziecięcą. Może tam coś znajdziesz. Ale pamiętaj też, że musi mieć sztywny zapiętek
   

Poleć forum