reklama

Pierwsze buty - kiedykupić, jakie i gdzie

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2011' rozpoczęty przez kati83, 14 Luty 2012.

1. kati83

kati83 Moderator

Postanowiłam założyć osobny wątek bo jestem zielona w tych sprawach a wy być moze rozmawiałyście o tym np na głównym ale mi ciężko jest to wyłapać. A termin zakupu butów zbliża sie wielkimi krokami, bo Mateusz już zaczyna chodzić, na razie jeszcze koło mebli itp. ale widze ze coraz odważniejszy.
    Więc stąd moje pytanie: buty jakie gdzie i kiedy?
    pisałyśmy kiedyś o tych:
    obuwie - buciki Gucio-oficjalna strona projektanta i producenta
    ale strasznie drogie, myślałam że uda mi sie coś dobrego kupić za ok 100 zł,
    doradźcie proszę

2. andariel

andariel mama super dwójki :]

fajnie! ja też się pomału rozglądam; jak będe coś więcej w temacie wiedzieć dam znać:tak:

3. reklama
  4. mgordon

mgordon Fanka BB :)

narazie podpowiem tyle, ze napewno musza byc nowe a nie uzywane nawet jak sa w stanie idealnym:tak:

5. andariel

moim zdaniem od sezonu zależy - ja po Nince miałam fajne skórzane kozaczki, ale z racji zimy, mysza (mająca wtedy mniej, niż 1,5 roku) śmignęła w nich na nogach może ze 3 razy i to parę kroków tylko - więc oddałam koleżance dla jej córy - bo na serio były nówki!
    natomiast nie odważyłabym sie kupować używanych od kogoś zupełnie obcego; czy tez po dziecku, które juz konkretnie chodzi i stópka działa swoimi siłami na but;

6. kati83

kati83 Moderator

to że nowe to na 100% ale jakie i jaki rozmiar o jeden większy? bo przecież jak kupie w sam raz to będzie je miał na nogach moze 2-3 razy a tyle kasy wydać na 3 razy to grzech! więc nie wiem czy kupić juz teraz czy poczekać np do marca - kwietnia aż na dworze będzie śmigał.
    Tylko ze on mi moze zacząć chodzić za niedługo

7. ja-zolza

ja-zolza Fanka BB :)

Kati, ja bym poczekała, aż zacznie chodzić na dwór. Po domku może sobie śmigać boso :-) Tak zamierzam robić z Ediśkiem.

8. mrsmoon

mrsmoon Fanka BB :)

9. dubeltówka86

dubeltówka86 Mama Emilki i Joasi

A uważacie, że takie buciki nadają się do domu? Ja na to mówię skarpetochodaki, Emilka je nosiła, ale jak miała już z 1.5 roku i nie wiem czy nadawały by się dla początkującego chodziarza. Cała podeszwa jest jak w bucie a reszta to gruba skarpeta.
    DINO - buciki z gumową podeszwą KDI003

10. reklama
  11. traschka

traschka Mama Marysi

12. andariel

uwielbiam te paputki skórzane - Ninka w nich po domu śmiga (na dwór to one chyba się średnio nadają - ta skórka jest b.miękka i prędko się wyciera), ale już 2 dobrych ortopedów mi powiedziało, że "psuję" stópkę w takim miękkim obuwiu; że powinno być usztywnione na piętce; Nina ma te paputy oraz takie z oddychającą podeszwą z befado i jak ma wybór, zawsze sięga po paputy;

Poleć forum