reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze buty - kiedykupić, jakie i gdzie

Aestima
My wlasnie o zetpolu czy befado myslimy po niektóre modele maja całkiem podobne.
Zreszta w Myslencinku czy na Wyspie Amela po trawie na boso biegała - uwielbiam to, a jak do wózka to tez buciki zdejmowane miała.

Pamietaj ze ta marka daichmana ze sloniem ma inna rozmiarowke - w sklepie maja taka specjalna maiarke tej firmy i mierza stope. Amela zaczynała od 19 rozmiaru - miała 12 m.

np.

http://allegro.pl/befado-buciki-chlopiece-r-18-oddychajaca-podeszwa-i2070530310.html
http://allegro.pl/befado-oddychajace-sandalki-flexi-b-20-i2075056896.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aestima, Ediś ma trampki od chrzestnej - rozmiar 18 i prawie dobre na małego. Tzn. tylko ciut za duże, ale włożyć mu i tak nie mogę, bo podwija paluszki i nie jestem w stanie wcisnąć mu stópki - macie na to jakąś radę??

Co do butków, to bardzo podobają mi się te z firmy Emel, ale nie kupię raczej butków w takiej cenie. Sandałki ze słonikiem też są super. Ale, jak mówiłam, przejdziemy się po sklepach i zobaczymy, bo nawet się nie orientuję, jakie są ceny :-p
No ale modele to coś w stylu tych, które wrzuciłaś, Aestima.
 
Abuuu... No cóż, czyli jednak wydamy stówkę na butki ;-)

Mgordon, dzięki. A nie masz sposobu, jak glutkowi założyć buciorki, żeby nie podwijał paluszków?
:sorry:
 
zołza
gdzies czytałam, ze jak podwija to nie wolno zagładac bo jeszcze nie gotowy, no bo jak stanie i zacznie truptac to nie bedzie ich podwijał i wtedu bucik na noge wejdzie.

A polecam tez firme priming czy jakos tak cos jak bartek naprawde solidne i lekkie.

A do mam dziewczynek by nie kupowały zbyt szczupłych bucikow - takie jak sa te bardzeiej do sukienki bo maluszki (wiekszosc nie wszyskie) do ok. 3 lat maja pulchniaste (cudniaste) stopy.
 
Dziewczyny doradźcie - synek wspina się po wszystkim, chodzi bokiem podparty o meble i wielką frajdę daje mu chodzenie za rączkę - planuje wydatki na marzec i zastanawiam się czy odpowiedni czas na buciki jeżeli już to jakie - sportowe?), nadmienie że młodemu zdarza się chodzenie na zewnętrzych stronach stóp, wiem że najlepiej byłoby poradzić się lekarki, ale nie będę łazić na wizyte z byle powodu.
 
fionka
Takie maluszki zazwyczaj stawiaja roznie stopy i nie jest to oznaka wady - do 2 roku zycia wszystko sie koryguje

Jesli maluszek nie chodzi na dworzu to buty narazie zbedne, w domu skarpetki z abs wystarcza.

A co do chodzenia za raczke to ostrzegam - tesc przyzwyczail tak Amele i meczyła go b. długo by z nia tak chodzil nawet po mieszkaniu - w jego obecnosci nie probowała sama, bo wolała z dziadzia - a tesc na kregosłup potem marudzil od tego schylania.

Jesli chodzi juz na dworze - to na ta pore jeszcze jakies cieplejsze, na wiosne sportowe oki, byle odpowiednio dobrane - kilka stron wczesniej wstawiałam linki odnosnie teorii Zawitkowskiego w dobieraniu butów.
 
Ostatnia edycja:
andariel mnie natchnęła - na wiosnę do wózka jakieś buty trzeba założyć, szczególnie jak chłodno a już bez kombinezonu dziecko, myślę o świętach, że jakieś buty będę musiała Mai kupić. Macie pomysł jakie?
 
reklama
mrsmoon, nie wiem właśnie czy nie lepiej takie miękkie. My mamy z bobasa takie mieciutki bamboszki. takie tylko beżowe Bobas Buciki niemowlęce ocieplane zB-44 - Ceneo.pl są miękkie, nie krępują stopy- jak skarpetka. Ale Andariel na te trampy mi narobiła ochoty, tylko nie wiem czy do dla stopki dobrze...
A odnośnie pierwszych prawdziwych butów wczoraj na żywo oglądalam te co silva polecała- emel czy jakoś tak- CUDNE. Ale 124 zł a to butki na pierwsze kroczki- pewnie na chwilkę... może lepiej najpiew, na te pierwsze, rzadkie kroczki poza wózkiem paputki befado a w te drogie zainwestować jak zacznie konkretnie chodzić????
 
Do góry