reklama

Pierwsze dziecko i żywienie?:)

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez come, 16 Październik 2012.

1. come

come Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,
    Mam kuzynkę. Nie tak dawno - 7 miesięcy temu powiła swojego pierworodnego :)
    Trzęsie się nad nim bardzo - wiadomo pierwsze dziecko, a dodatkowo z natury K. jest histeryczką ;)
    Mąż K. chce trochę zacząć wprowadzać stałego pokarmu do diety Antosia. K. jest temu zupełnie przeciwna.
    Tu na portalu widziałam i banerki i informacje o metodzie BLW. Zakupiłam więc książki dla K. Ale mam prośbę.
    Czy któraś z mam, która stosowała tę metodę mogłaby podzielić się doświadczeniami? Jakimiś radami?:)

2. tab

tab Isiowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na gazeta.pl jest całe forum poświęcone BLW Baby Led Weaning - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

Ja od początku nie stosowałam, potem jakoś sam ten model karmienia się u nas wybrał. Moje dziecko wybrzydzało na papki, za nic w świecie nie chciało papek z kawałkami, za to jedzenie w kawałkach jak najbardziej. Od długiego czasu go nie karmimy i pozwalamy mu jeść samodzielnie.

3. reklama
  4. Magda Kosmowska

Magda Kosmowska Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    nie spieszcie ze az tak bardzo z wprowadzaniem, bo potem sa alergie. w tej chwili mozesz mu podawac cos ze sloiczkow, np, ryz na mleku ze sloiczka, jakies jabluszko.

5. Kittykiry

Kittykiry Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    O jej pierwsze słysze ze od stałego pokarmu dziecko ma alergie chyba od źle przygotowanego .. a nie od stałago ... jak źle rozumiem to prosze o szczegóły :)

6. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Magdzie chyba chodziło o to,że jak zbyt szybko się za dużą ilość nowych pokarmów podaje, to może nastąpić alergia.
    Co do słoiczków na początek - jestem przeciwna. Dziecko nie może jeść tego samo, i jest to żywność jednak wysokoprzetworzona.

7. Akka666

Akka666 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja tez jestem mamą po raz pierwszy...synek ma obecnie 1,5 roku...nie miałam jakichś wielkich obaw co do rozszerzania diety dużo czytałam trochę doradzali znajomi ale tak naprawdę słuchałam siebie i dziecka starałam się je obserwować...skoro miał ochotę już na coś bardziej grudkowatego to dlaczego mam mu odmówić? Tylko dlatego że wg różnych siatek i tabelek jest za wcześnie? Teraz mały świetnie sobie radzi nie ma problemu z gryzieniem ani przeżuwaniem a samodzielne jedzenie choć pozostawia masę bałaganu to sprawia mu ogromną frajdę:) Moja rada to nic na siłę trzeba wsłuchać się w dziecko do niczego nie zmuszać ale też nie zabraniać wszystkiego...pozdrawiam:)

Poleć forum