reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze dziecko i żywienie?:)

Dołączył(a)
31 Maj 2011
Postów
13
Witam,
Mam kuzynkę. Nie tak dawno - 7 miesięcy temu powiła swojego pierworodnego :)
Trzęsie się nad nim bardzo - wiadomo pierwsze dziecko, a dodatkowo z natury K. jest histeryczką ;)
Mąż K. chce trochę zacząć wprowadzać stałego pokarmu do diety Antosia. K. jest temu zupełnie przeciwna.
Tu na portalu widziałam i banerki i informacje o metodzie BLW. Zakupiłam więc książki dla K. Ale mam prośbę.
Czy któraś z mam, która stosowała tę metodę mogłaby podzielić się doświadczeniami? Jakimiś radami?:)
 
reklama
Na gazeta.pl jest całe forum poświęcone BLW Baby Led Weaning - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

Ja od początku nie stosowałam, potem jakoś sam ten model karmienia się u nas wybrał. Moje dziecko wybrzydzało na papki, za nic w świecie nie chciało papek z kawałkami, za to jedzenie w kawałkach jak najbardziej. Od długiego czasu go nie karmimy i pozwalamy mu jeść samodzielnie.
 
nie spieszcie ze az tak bardzo z wprowadzaniem, bo potem sa alergie. w tej chwili mozesz mu podawac cos ze sloiczkow, np, ryz na mleku ze sloiczka, jakies jabluszko.
 
O jej pierwsze słysze ze od stałego pokarmu dziecko ma alergie chyba od źle przygotowanego .. a nie od stałago ... jak źle rozumiem to prosze o szczegóły :)
 
Magdzie chyba chodziło o to,że jak zbyt szybko się za dużą ilość nowych pokarmów podaje, to może nastąpić alergia.
Co do słoiczków na początek - jestem przeciwna. Dziecko nie może jeść tego samo, i jest to żywność jednak wysokoprzetworzona.
 
ja tez jestem mamą po raz pierwszy...synek ma obecnie 1,5 roku...nie miałam jakichś wielkich obaw co do rozszerzania diety dużo czytałam trochę doradzali znajomi ale tak naprawdę słuchałam siebie i dziecka starałam się je obserwować...skoro miał ochotę już na coś bardziej grudkowatego to dlaczego mam mu odmówić? Tylko dlatego że wg różnych siatek i tabelek jest za wcześnie? Teraz mały świetnie sobie radzi nie ma problemu z gryzieniem ani przeżuwaniem a samodzielne jedzenie choć pozostawia masę bałaganu to sprawia mu ogromną frajdę:) Moja rada to nic na siłę trzeba wsłuchać się w dziecko do niczego nie zmuszać ale też nie zabraniać wszystkiego...pozdrawiam:)
 
Do góry