reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze Dziecko... Kwiecień 2018

zagadka90

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2017
Postów
52
Witam,

Być może nietypowo, ale piszę Tatuś, a nie Mamusia. Zostanę ojcem. Pierwszy raz w życiu. Bardzo się z tego powodu cieszę, choć droga to ciąży była długa, kręta i bardzo wyboista.

Jestem prawie 2 lata po ślubie. A z moją obecną Żoną razem jestem kilka ładnych lat. Od początku naszego związku współżyliśmy bez zabezpieczenia (6 lat), ale w ciąży Żona nie była. Żona ma nieregularne cykle, a ten w którym zaszła trwał na pewno grubo ponad 60 dni. Około 60 dnia miała owulacje, i zaszła. Dziś jest w 14 tygodniu i jestem naprawdę mega szczęśliwy. Ta ciązą, to Dziecko to prawdziwy CUD dany nam od BOGA, jestem o tym święcie przekonany.

Mam do Was drogie Panie kilka pytań i mam nadzieję, że zechcecie rozwiać moje wątpliwości, obawy i uzupełnić moją wiedzę. Otóż ...

Żona jest bardzo szczupła (47 kg obecnie) i - jak już wcześniej pisałem - jest w 14 tyg. ciąży. Była już na USG prenatalnym i jest wszystko ok. Z niecierpliwością wypatruje brzuszka i chciałbym się dowiedzieć, kiedy będzie bardziej widoczny. Fakt, jest lekko zaokrąglony, ale czy np na Święta będzie już widoczny bardziej ? Tzn będzie "mała piłeczka"? ;)

Dziś czuła "bębnienie" w uszach, zmierzyła sobie puls (118) i ciśnienie (110/70). Generalnie Żona ma niskie ciśienie w granicach 100/60 i puls w okolicach 70. Czy powiększone tętno jest normalne na tym etapie ciąży ?

Kolejną wizytę u ginekologa Żona ma w przyszłym tygodniu. To będzie 15 tydzień. Czy jest nadzieja, że poznamy już płeć naszego największego SZCZĘŚCIA ?

I ostatnie pytanie. Żona, jeszcze zanim mnie poznała była w ciąży z innym mężczyzną, ale poroniła na wczesnym etapie (myślę, że max 3-4 tydzień) . Nie pije alkoholu, nie pali, nie je jakiś świństw. To było samoistne. Ale teraz dręczy mnie jedna myśl, dlatego pytam tu, a nie Jej bo nie chce żeby przypominać Jej o tym, co strasznego przeżyła. Otóż. Mieliśmy robione badanie krwi i jest miedzy nami konflikt serologiczny. Czytałem w sieci , że jest to niegroźne przy pierwszej ciąży. Ale czy jeśli Jej były partner miał tą samą grupe krwi, co ja, i mimo, że poroniła szybko, to naszemu Dziecku coś zagraża ? Jeśli pytanie jest głupie, prosze mi wybaczyć.

Serdecznie pozdrawiam wszystkie Mamy i Tatusiów - Ci też tu na pewno są. :)
 
reklama
Gratuluję!
Nie nie zagraża w drugiej ciąży podają zastrzyk o ile się nie mylę:)
Brzuszek to sprawa indywidualna znam kobiety które miały wielkie a znam takie które miały naprawdę małe brzuszki to różne czynniki na to wplywaja:)
Mi się pojawił dopiero mały brzuszek w 20 tygodniu:-)
I miałam. Mała pileczke:-)
A koleżanka miała w 20 jak ja do porodu hehe
Mało przytyłam też:)
 
Co do płci to pewnie ze tak ja się dowiedziałam w 16 tygodniu że będzie synek :-)
Wcześniej też pamiętam koleżanka się dowiedziała jakoś w 15
Ogólnie do 12 tyg każdy jest dziewczynka w 12 zaczynają się kształtować narządy płciowe:-)
Jednak w 12 to jeszcze zgadywanka 15 to już spokojnie jak dobry sprzęt i dzidzia się pokaże;)
 
Jeżeli po poronieniu dostała zastrzyk z immunoglobuline anty-d to nie musicie mieć obaw. A takowy zastrzyk dostają wszystkie Panie po poronieniu bądź po porodzie, które mają grupę krwi zawierającą czynnik Rh-. Wiem bo sama jestem po dwóch poronieniach i trzech porodach a mam czynnik Rh-. Zresztą w ciąży jest to kontrolowane poprzez badanie krwi ( odczyn Coombsa). Na ogół robi się jedno takie badanie na trymestr ciąży.
Puls żony rzeczywiście był dość wysoki i warto żeby o tym wspomniała na wizycie u gina. Co do poznania płci w 15 tygodniu to różnie to bywa. Przy pierwszym dziecku lekarz w 16 tygodniu powiedział że prawdopodobnie będzie chłopiec a później do końca ciąży nie chciał się pokazać, ale syn się urodził. W drugiej dopiero ok 20 tygodnia ciąży. W trzeciej gdzie koło 17 tygodnia. I w tej co teraz jestem już płeć poznałam a był to 18 tydzień ciąży. Wszystko zależy od doświadczenia lekarza, sprzętu jakim dysponuje w gabinecie oraz ułożenia dziecka.
 
Przede wszystkim gratulacje. Wielkość i pojawienie się brzuszka zależy nie od wagi kobiety, tylko bardziej od jej budowy. Ty troszkę więcej o wielkości i pojawianiu się ciążowego brzuszka
Jeśli chodzi o płeć maluszka to może być widoczna, jednak to na tyle wcześnie, że możesz jeszcze niczego się nie dowiedzieć, ale trzymam kciuki :)
 
Ciśnienie prawidłowe ale puls troszkę wysoki jak na ten etap ciąży. Ja miałam wysoki juz pod koniec ciąży chyba ze zmęczenia :)córka była spora więc miałam co dźwigać a też jestem z tych drobnych. Miałam też wyższe ciśnienie pod koniec musiałam kontrolować i brać leki. Porozmawiajcie z lekarzem może to taka jednorazowa akcja :) pozdrawiam i życzę szczęścia
 
Hej :) moja ostatnia miesiączka była 1 października, w piątek robiłam test wyszły 2 kreski :) jutro idę do ginekologa potwierdzić ciążę.... mam nadzieję że wszytko będzie ok :)
 
Witam. Wracam do Was na ostatniej prostej do porodu. Cała ciąża mijała - Bogu dzięki - spokojnie. Będziemy mieli CÓRKĘ , o czym wiemy od kilkunastu tygodni. Termin porodu przypada na najbliższy Poniedziałek 23.04.I teraz pytanie.

Żona byla tydzień temu i wczoraj na wizycie u ginekologa. Tydzien temu robił Jej USG i stwierdził pierwsze oznaki starzejącego się łożyska ale brak skracania się sztuki macicy i zero rozwarcia. Wczoraj USG nie robił. Stwierdził tylko,że na razie nic nie wskazuje na to,aby miał się rozpocząć poród. Jeśli nie urodzi do ŚRODY (26.04) ma się stawić do szpitala w Czwartek na 8 rano. Z objawów wskazujących na coś nietypowego ,miała tylko ból brzucha (podobny do miesiaczkowego) trwający około pół godziny w zeszła Sobotę. A wczoraj wieczorem i dzień wcześniej biegunkę.

To nasze pierwsze Dziecko. Jak myślicie ? Czy lada chwila coś się zacznie dziać?

Pozdrowienia.
 
reklama
Gratulacje ! :) Co do objawów porodu, nie pomogę bo sama jestem w pierwszej ciąży (24 tydzień), ale ciekawa jestem czy juz się Córeczka urodziła? Pozdrawiam :)
 
Do góry