reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze dziecko po 30

domgro

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Sierpień 2020
Postów
15
Witajcie, mamy z mężem po 32 lata i zdecydowaliśmy się na pierwsze dziecko. Ciąża po 30 już nikogo nie dziwi w zasadzie, staramy się zdrowo żyć, nie mamy nałogów, ale też nie popadamy w skrajności. Czy są tu pary które również planowały po 30? Czy stosowały się do jakichś szczególnych zasad? Nie mówię tu o tych standardowych. Za którym razem się powiodło ?
 
reklama
Rozwiązanie
Hej ja mam 33 lata i obecnie jestem w 34tc [emoji16] mój M ma 41 lat to nasze pierwsze dziecko po 9 latach starań udalo się bez żadnych leków i leczenia [emoji16][emoji106][emoji123] po prostu odpuściliśmy i bum jest nie bawem córcia będzie z nami [emoji3590]
Hej, ja mam 31lat, zaczęliśmy się starać w zeszłym roku czyli właśnie jak mieliśmy z mężem po 30lat😉 starania trwały około 7mcy, obecnie 34tc🤰 łykałam tylko kwas foliowy. Powodzenia i dużo cierpliwości, trzymam kciuki!!
Ja łykam kwas już jakiś czas, może nie strikte sam kwas a w rozbudowanym suplemencie :) Dzięki za doping 💪
 
reklama
Jeżeli jesteś zdrową osobą to raczej większego ryzyka nie ma, ale myślę, że na to nie ma reguły. Są kobiety dużo młodsze i mają problemy zdrowotne w ciąży i z maluszkami jak i starsze kobiety które rodzą zdrowe dzieci i czują się świetnie.
 
Witajcie, mamy z mężem po 32 lata i zdecydowaliśmy się na pierwsze dziecko. Ciąża po 30 już nikogo nie dziwi w zasadzie, staramy się zdrowo żyć, nie mamy nałogów, ale też nie popadamy w skrajności. Czy są tu pary które również planowały po 30? Czy stosowały się do jakichś szczególnych zasad? Nie mówię tu o tych standardowych. Za którym razem się powiodło ?
Urodziłam 4 mc po skończonej 30tce. To był spontan. Zaszłam od razu po odstawieniu anty. Cała ciąża podręcznikowo, na koniec małowodzie, jak sie okazuje u mnie to rodzinne. Bobaska zdrowa;)
 
Ja tez pierwsze dziecko w wieku 32 lat, zażywałam tylko suplement dla kobiet planujących ciąże tak jak Ty: w tym był kwas foliowy, jod, DHA i witamina D (starania były jesień/zima). Mój ginekolog doradził brać cały suplement, nie tylko kwas foliowy. Myśle, ze na spokojnie cieszcie się staraniami i dużo relaksu, u nas się udało na wieczornym seansie filmowym z winkiem i świecami ;) to co mogę doradzić ewentualnie, jeśli nie kontrolujesz tego tak ogólnie, to kontrola tarczycy - zawsze lepiej mieć ładne wyniki hormonów tarczycy, nie tylko przy planowaniu ciąży, ale tak ogólnie, a jak się uda zajść to już w ogóle pilnować sobie bardzo TSH i ft4. Powodzenia!
 
Ja tez pierwsze dziecko w wieku 32 lat, zażywałam tylko suplement dla kobiet planujących ciąże tak jak Ty: w tym był kwas foliowy, jod, DHA i witamina D (starania były jesień/zima). Mój ginekolog doradził brać cały suplement, nie tylko kwas foliowy. Myśle, ze na spokojnie cieszcie się staraniami i dużo relaksu, u nas się udało na wieczornym seansie filmowym z winkiem i świecami ;) to co mogę doradzić ewentualnie, jeśli nie kontrolujesz tego tak ogólnie, to kontrola tarczycy - zawsze lepiej mieć ładne wyniki hormonów tarczycy, nie tylko przy planowaniu ciąży, ale tak ogólnie, a jak się uda zajść to już w ogóle pilnować sobie bardzo TSH i ft4. Powodzenia!
Dzięki za poradę !🙂
 
reklama
My mamy 32 lata i niedawno zaczęliśmy się starać. Dwie kreseczki zibaczyliśmy za drugim razem. Ale mnie akurat nawet przez myśl nie przeszło że jestem w jakiejś specjalnej grupie 😁 zawsze wydawało mi się że 30tke wzwyż to najlepszy czas. Nie chciałam mieć dziecka wcześniej. Najpierw na liście były studia, stabilizacja w pracy, kredyt na własne 4 kąty i dużo podróży.
Nic nie robię specjalnego... biorę kwas foliowy i witaminę D. Pracuje na pełen etat i mam zamiar pracować do 8 miesiąca jeśli będę sie dobrze czuć. Staram się też być w miarę aktywna.
 
Do góry