reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze dziecko, po 30...

Dołączył(a)
11 Sierpień 2016
Postów
1
Witam,
mam pytanie zwiazane z ojcostwem, rodzicielstwem. Czy pierwsze dziecko w wieku 32, 33 lat to odpowiedni wiek, w moim przypadku, narzeczona jest mlodsza o 4 lata. Planujemy i myslimy, ale jeszcze rok lub dwa chyba poczekamy bo zbieramy kasę na mieszkanko. Możliwe że bedzie tylko jedno dziecko, choć nigdy nie wiadomo
 
reklama
Eman w Holandii srednia wieku pierworodek to 34 lata :) 30-latka uznawana jest tutaj za mlodziutka mame. W Polsce jakos dziwnie traktuje sie 30-latkow, jakby juz nad trumna stali. Jestes mlody i absolutnie nie ograniczej sie do 1 dziecka jesli chcesz miec ich wiecej. Masz jeszcze kupe lat mlodosci przed soba.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam aktualnie 25 lat jak urodze będzie prawie 26 a mój mąż będzie miał 32 więc jak najbardziej uważam że to odpowiedni wiek, wiem że wcześniej poprostu nie byl dojrzały na dziecko :-)
 
Mój mąż jak urodził się nam syn miał 32 lata. Teraz staramy się drugie maleństwo a ma skończone już 34.
 
Wszystko ładnie wszystko pięknie ale po 30 spada nasza płodność (mówię o kobietach). Czekajcie jeszcze pare lat bo mieszkanie ważniejsze a potem może się okazać że będzie problem z zajściem w ciążę i zostanie in vitro. Czasem warto się zastanowić co ważniejsze. Dziecko czy mieszkanie. Nigdy nie przedłożyłabym nieszkania przed dziecko.
 
Gorzej jak masz 9 metrowy pokój w dwie osoby i kolejną masz dołożyć. A uwierz mi żeby oszczędzić na cokolwiek w dużym mieście czasami się tak zdarza ;)
 
Wszystko ładnie wszystko pięknie ale po 30 spada nasza płodność (mówię o kobietach). Czekajcie jeszcze pare lat bo mieszkanie ważniejsze a potem może się okazać że będzie problem z zajściem w ciążę i zostanie in vitro. Czasem warto się zastanowić co ważniejsze. Dziecko czy mieszkanie. Nigdy nie przedłożyłabym nieszkania przed dziecko.

Kazdy ma inne priorytety. Ja w zyciu ale to w zyciu bym nie zakladala rodziny nie majac wlasnego mieszkania i stabilnej sytuacji finansowej.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśli prawdą jest jak napisała Iga, że po 30 spada płodność, to jakim cudem najwięcej dzieci rodzą teraz kobiety właśnie w takim wieku?! To mit jest i tyle.
 
Nie musicie się ze mną zgadzać i szanuję to. Poprostu siedze w temacie in vitro i wiem jak to bywa. Ja co prawda nie mam jeszcze 30 ale znam multum osób które mają różne problemy. A nie oszukujmy się im bliżej 40 tym trudniej.
Ale tak jak piszecie każdy ma inne priorytety i niech tak zostanie.
 
reklama
Do góry