reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze dziecko, po 30...

O tym, że 32 lata (dla mężczyzny!) to za późno, piszą chyba zakompleksione małolaty. Najnormalniejszy wiek zwłaszcza, jeśli jest to świadoma, przemyślana decyzja i kwestia odłożenia w czasie, jest kwestią zapewnienia bytu rodzinie. My jesteśmy dojrzalsi a w drodze nasze pierwsze dziecko i nie uważam abyśmy popełniali błąd. Późno bo późno się nasze drogi połączyły. I nie, nie żałuję, że nie wpadłam jako gówniara :) Mimo, że moje macierzństwo ma pod górkę.
Z treścią twojego komentarza się zgodzę. Z poziomem nie.
Jak można wyzywać kogoś od zakompleksionych małolat i gówniar tylko dlatego że wcześniej postanowił założyć rodzinę. Jak można "współczuć" i umniejszać czyimś uczuciom.

Nie oceniaj - nie będziesz oceniany. Tak powinno się wyryć na ekranie zanim przycisnie się przycisk wyślij [emoji19]

cb7wugpju04jz4q8.png
 
reklama
Z treścią twojego komentarza się zgodzę. Z poziomem nie.
Jak można wyzywać kogoś od zakompleksionych małolat i gówniar tylko dlatego że wcześniej postanowił założyć rodzinę. Jak można "współczuć" i umniejszać czyimś uczuciom.

Nie oceniaj - nie będziesz oceniany. Tak powinno się wyryć na ekranie zanim przycisnie się przycisk wyślij [emoji19]

cb7wugpju04jz4q8.png


Uno to nie wyzwiska, tylko określenie grupy wiekowej, ostrzejsze.Co do współczucia to było i jest szczere. Jeśli nie daj Bóg, będą mieli problem z poczęciem i przesunie się ono bardzo w czasie to z takim podejściem wykończą się psychicznie. I z założeniem rodziny wcześniej też nie mam problemu ani tego nie negowałam nigdzie. Natomiast post jest odpowiedzią na pytanie czy 32 lata u mężczyzny to za dużo i odpowiedzi na to pytanie się uczepiłam. Pan został prawie zjedzony, za to, że chce zapewnić najpierw swojemu dziecku byt a nie sprowadzać je na świat już, teraz, natychmiast bo się starzeje :)))Gdybym spotkała swojego męża dużo wcześniej, też bym się nie zastanawiała.
Pozdrawiam i mniej doszukiwania się złośliwości życzę.
 
Doszukiwać się nie musiałam bo jak napisałaś było ostrzej ;)
Powiem jeszcze raz, zgodzę się z treścią, ale czasami dobór słów może sprawić że zostaniemy źle zrozumiani. Również pozdrawiam i życzę więcej łagodności :)

cb7wugpju04jz4q8.png
 
Wychodząc za mąż w wieku 26, 5 l nie myślałam za bardzo o dziecku. Przed ślubem nie mieszkaliśmy razem i chciałam przynajmniej rok pomieszkać z mężem. Chciałam się nim nacieszyć. Po roku czasu zaczęliśmy starania i niestety trwały prawie 1,5 roku. Wszystko z nami było ok ale nie wychodziło. W końcu zaszłam. Urodziłam dziecko w swoje 30 urodziny. O drugie zaczęliśmy się starać jak synek miał 3,5 l.Zaszłam szybko (4 cykl starań) w wieku 33 l ale niestety poroniłam- serduszko zatrzymało się. Teraz staramy się już 8 cykl i nie wychodzi. Czasem sobie myślę, że może jestem już stara. Moja koleżanka z pracy zaszła teraz w 3 ciążę mając 40 lat a inna mając41 lat. Wiek odgrywa istotną rolę i na pewno nie ma co tego odkładać. Teraz jakbym miała podejmować decyzję o pierwszym dziecku to na pewno zaczęłabym wczesniej - może przy 26 latach.
 
Do góry