reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

Ewuś...jak u was sytuacja? Współczuję bardzo wirusa :-(

A moja Amelka zasmarkana po pas, do tego doszedł kaszel :confused2:....z początku myślałam że to alergia, ale teraz taka pewna tego nie jestem :sorry: -- to chyba przeziębienie. Podaje wit.C i wapno.
Co jeszcze moge dać małej?

Chyba dziś dla spokojności odwiedzimy lekarza....
 
reklama
Wlasnie wrocilismy od lekarza maly dostal dodatkowe smecte i ma pic wode z glukoza na wzmocnienie bo jest bardzo slaby na szczescie nie jest odwodniony ,jak goraczka sie bedzie utrzymywac to mam sie jutro z nim pokazac znowu,a Izunia juz dobrze teraz nabiera sil bo tez jest slabiutka

Zdrowka dla Amelki:tak:
 
Ewa -biedulek sie wymeczył.
Mam nadzieje ze u Was bedzie juz tylko lepiej!!!!
Monika- jesli wybierasz sie do lakarza to on ci juz pewnie zapisze co trzeba i przy okazji oslucha malutka. Ja przy przeziebeniu oprocz wit C i wapna podaje syrop aktifed (nie wiem czy dobrze napisalam ale tak sie go wymawia) bardzo pomaga i jesli to tylko niegrożny katar czy przeziebienia to maly wychodzi z tego szybko!!!!
Zdrowka dla wszystkich chorowitków:)
Aha u nas niestety duszący kaszel ale zazwyczaj na dworze i to jest alergia. Maciej "jedzie" juz na Zyrtcu
 
Mam pytanie do mam, które często badają mocz dzieczaczków - robiłam badnie Nince i jedynie zastanawia mnie:
- przejrzystość niezupełna (powinna być zupełna)
- pojedyncze nabłonki, leukocyty i erytrocyty - ok?

Robiłam małej badanie moczu, bo moja mama panikuje, że Nina na pewno jest chora, bo mało sika. To prawda, ale też nie za dużo pije (300ml max). Nina potrafi np. wstać rano i wysikać się dopiero po 2 godzinach ok. 10, a potem następnym razem np. po 4-5 godzinach. Czasem sika tylko 4 razy w dzień i w nocy wogóle. Pediatra twierdzi, że nie ma co panikować, ale moja mam jak zwykle mnie stersuje :baffled: już do mnie dzowniła 2 razy, że dziecko za mało sika i co z tym zrobimy :confused2:
 
w moczu nie powinno byc leukocytów i erytrocytów Gufi, a ile ich jest??
norma krwinek czerwonych 0-3 w polu widzenia (wpw)
leukocytów 0-5 (wpw)
 
Ostatnia edycja:
blu - no wlasnie jest wpisane tylko pojedyncze i nic wiecej. musze isc do pediatry jak Ninka wroci znad morza.

a jak czesto siusiaja Wasze dzieci?
 
Gosia siusia 5-7 razy dziennie między 8 a 19. W nocy nie siusia nigdy.
Pije też dość mało; w sumie muszę w nią wmuszać, ale nigdy nie wypija więcej niż litr dziennie (z reguły około 600 - 700 ml), ale jeszcze dwa razy dziennie je kaszkę i zupkę codziennie na obiad. Prawie nie je pieczywa, więc to ile pije i siusia poszczególne dziecko pewnie też zależy od diety. Jak dziecko je dużo bułek, ciastek, wędlin to na pewno więcej pije bo pieczywo "zatyka" a kupne wędliny mają obłędnie dużo soli i też wzmagają pragnienie.
 
moja Nina wypija zwykle ok. 300 ml, czasem jak jest bardzo cieplo to wiecej, ale 500 ml to jest max. co prawda je sporo owocow, rzeczy zapychajacych raczej malo (wedlin wcale, pieczywo raz dziennie). ale z tego co widze, to chyba dlatego tak malo sika, bo po prostu malo pije.
 
reklama
Gufi, pojedyncze leu i erytrocyty w moczu są zupełnie w normie!!! Nie masz się czym martwić :tak:Moja mała też czasami sika 4-5 razy w dzień, w nocy nie sika....ale jak naiska to pół nocnika jest ;-)
 
Do góry