reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

Mam pytanie do mam, które często badają mocz dzieczaczków - robiłam badnie Nince i jedynie zastanawia mnie:
- przejrzystość niezupełna (powinna być zupełna)
- pojedyncze nabłonki, leukocyty i erytrocyty - ok?
późno wczoraj pisałam, teraz jak patrzę na odp moniki3, to widzę, że wyraz pojedyncze odnosi się też do leuko i erytro... więc mieści się w normie, jest w porządku.:-)
 
reklama
kurde,a my z mezem zeschizowani
Hania obudzila sie wczoraj z temp,niezawysoka,ale w jje przypadku to problem zawsze,zero objawow dodatkowych,w poludnie juz 39,5,poszlam do lekarza,na pomoc dorazna o 18 dopiero,gdyz do pediatry sie nie dostalam... lekarka nic nie dojrzala,jakas wirusowka,zbjac temp,stosowac sie do zalecen neurolga,nawadniac.. wrocilismy temp caly czas wysoka,ale ok.2 juz 40,1..Hania cala latala,takie dreszcze miala,dalismy co mielismy,caly czas od rana jest okladana mokrymi recznikami albo siedzi wwodzie... w pewnym momencie Hania przy tych 40 stopnaich dostala jakiegos ataku paniki,miala omamy wyraznie cos odganilala,krzyczla,bala sie <1 raz cos takiego widzialam u niej, w ogole!!!>... Wtk zadzwonil na pogotowie,ale odeslalinas na pomoc dorazna,a oni kaza schladzac...za 15 minut bede podawac kolejna dawke lekow... masakra dziewczyny.... :(:(:( nadal zadnych dodatkowych onjawow...
 
Katuś... mojej sąsiadki córeczka jest o 3m-ce młodsza od naszych maluchów, niedawno też miała wysoką goraczkę i koleżanka mówiła, że jej mała też jakby coś widziała, jakieś omamy miała... tez się przestraszyła, kazała położyć małą do szpitala, żeby ją poobserwowali i zobaczyli jak sie mała zachowuje... niestety, albo i stety objawy ustapiły w szpitalu po zbiciu goraczki. Też dali jej skierowanie do neurologa, ale nie wiem czy już była? Lekarze wysnuli pewne podejrzenie, ale o tym nie bedę Ci pisać, bo nie ma sensu, bo to nie potwierdzone. Od tamtej pory z malą wszystko jest dobrze. Ja pamiętam kiedyś (jak byłam w podstawówce) tez miałam taką wysoką gorączkę dosyć długo i też widziałam różne ruszające się rzeczy na scianie, być może pod wpływem tak wysokich temperatur coś się dzieje z naszym mózgiem. Wiem że sie martwisz, przytulam Was. Zbiłas już goraczkę, co z Hania?
 
Katko, przytulam! Wydaje mi się że takie omamy przy 40,1 u małego dziecka to nie jest coś nienormalnego. Tak mi do głowy przyszło po 1/ zbadanie moczu a po 2/ czy nasze dzieci mogą mieć jeszcze trzydniówki?
 
Hania jeszcze w poludnie miala 39,5..ale mamy tendencje spadkowa..wiec mam nadzieje,ze jej przejdzie... neurolog zwiekszyla jej dawki lekow i powiedziala,mi ze halucynacje przy takich temp. sa normalne... jesli sie powtorzy to co zeszlej nocy,mam z nia jecac na izbe przyjec...:-(..tak wiec oby nie...
 
Katuś przytulam. Oby Haniutkowi przeszło. Ja jako dziecko często miałam bardzo wysokie temperatury i kilka razy zdarzyło mi się mieć halucynacje (najczęściej właśnie, że coś się rusza - wzorki z tapety jak robaki jakieś, albo, że łóżko spode mnie wyjeżdża).
pozdrowionka
 
Hania o 4 nad ranem miala 40,3...teraz spi temp zeszla,jestesmy rozdarciz Wtk czy juz jechac czy nie do szpitala... bo moze panikujemy,a juz tyle razy byla...jesli znowu jej tak wzrosnie nie bedziemy sie zastanawiac, jak nie przekroczy 40 stopni bedziemy z nia w domu...ech... 3 dzien goraczkuje
 
reklama
Do góry