reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kolonie

Wyjazd kolonijny, czy wakacyjny jest sprawdzianem dla całej rodziny, nie tylko dla dziecka, tak naprawdę największy kłopot z wyjazdami dzieci mają ich rodzice. Zwykle boją się o to, czy dziecko sobie poradzi, czy jest gotowe. Dlatego tak ważne jest uzyskanie jak największej ilości informacji na temat kolonii. Poza tym pewność, że dziecko będzie pod dobrą opieką, zredukuje niepokój.
 
reklama
WitamJa w tym roku tez miałam wiele wątpliwości córka niby samodzielna, zaradna itd. 7 lat w maju skończyłaJednak sie nie odważyłam. Doszłam do wniosku, żeby dziecko posłać na kolonie nalezy je do tego przygotowac psychicznie i samoobsługowo a tego nie potrafi ( mi sie tak wydaje)W tym roku zco dwa tygodnie zmieniam jej miejsce półkoloni, staram sie aby nabrała łatwości przystosowania do otoczenia, integracji z grupami dzieci _ róznymi i opiekunami Wiem, że musze ten rok poświęcić aby nastawić córe na wyjazd bez rodziców- nie boi sie zostawac sama ale zawsze to babcia, ciaocia itd a tu jedna co innego, wie wiem ze musze przygotować i wyrobić nawyki takie jak:- samodzielna inwencja do kompieli i prysznic- ustawienie odpowiednio wody mycie włosów(ma długie płukanie) niby to wszystko robi ale pod nadzorem mamy i jak mama pilnuje. Chciała bymi aby sama z siebie dokładnie to robiła- przepranie bielizny-dostosowanie ubioru do pogody- gospodarowanie pieniążkami- co zabieramy na plaże ( to wie jak sie jej pyta ale sama co by wzięła?? chyba tylko siebie :-)Nie wiem czy nie przesadzam ale tak mi się marzy, więc przedemna 12 miesięcy ciężkiej pracy.Jesli chodzi o to gdzie, to na pewno na pierwszą kolonie gdzieś blisko. Co Wy na to?? Komentarze krytyka wsparcie????
 
Pierwszy wyjazd bez rodziców to zarówno stres dla dziecka, jak i dla mamy. Ale im wcześniej dziecko "wypuścimy", tym stanie się bardziej samodzielne. Moje pierwsze kolonie to był wiek 11 lat i wspominam bardzo dobrze. Nie wiem jak z mniejszymi dziećmi, ale na pewno mają zapewnioną odpowiednią opiekę.
 
moj synek 1 raz wyjechal, gdy mial 9 latek, ale z kolei coreczka juz jak miala 6 lat i patrzyla jak syn sie pakuje, krzyczala, ze tez chce:)
nie puscilam jej wtedy, ale w tym roku juz wyjezdza na pierwsze kolonie
wysylam ja z dziecmi, z ktorymi chodzi na kursy jezykowe do centrum Językiem Dziecka, organizuje w tym roku kolonie bajkowe dla takich szkrabow, a ze blisko bede miala, to jakby co, w kazdej chwili sie wybiore w odwiedziny, chociaz mysle, ze nie bede musiala:)
 
reklama
Witam!
Mój synek w czerwcu skończy 6 lat i w sierpniu jedzie na pierwszą kolonie. Wyjazd na 11 dni w odległości około 25 km od miejsca zamieszkania. Nie ukrywam, że bardzo się boję. Syn cieszy się na wyjazd, choć jestem przekonana, że tak naprawdę nie wie co go czeka. Ogólnie to jest samodzielny, sam je, a nawet sobie zrobi kanapkę i herbatę. Sam się wykąpie i ubierze. Jednak jest trochę "zakręcony" i roztrzepany więc boję się, że niedopilnowany może zapomnieć o niektórych "obowiązkach" higienicznych.
Tak się zastanawiam czy nie za wcześnie go wysyłam....
W jakim wieku Wasze dzieci jeździły na kolonie? Jak sobie radziły? Były zadowolone?
Odwiedzałyście je? Dzwoniłyście?
Syn jest przyzwyczajony do rozłąki ze mną. W tygodniu jest w przedszkolu 5:30-17 (taką mam pracę :-(), a w weekendy jedzie do mojej koleżanki, w sumie to do jej męża, który opiekuje się moim synem i ich własnym (my studiujemy). Czasami zostaje u nich na noc.
Młody jest kontaktowy i nie boi się ludzi, mam nadzieje, że nie będzie jedynym maluchem na koloni. przedział wiekowy jest 7-14 lat więc na pewno będzie jedynym 6cio latkiem....
 
Do góry