reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PIERWSZE L4 W CIĄŻY

Dołączył(a)
5 Wrzesień 2016
Postów
9
od września zeszłego roku pracowałam na pół etatu. zarobki wynosiły 600 zl podstawy+premia= ok.850 zl w państwowym żłobku. od 1 lipca tego roku dostałam cały etat i zarobki wynosiły 1500 zl z premią włącznie. od 25 sierp jestem na l4 - jestem w ciąży.
:eek:jaką kwotę będę otrzmywać na zwolnieniu? taka jak za\ cały etat tylko bez premii? czy średnią z 12 mies-> i wówczas tylko podstawe czy wraz z premią?


PROSZĘ O POMOC:frown:
 
reklama
Rozwiązanie
Na rękę będziesz dostawać mniej więcej te 1783 zł. W miesiącach, które mają 30 dni powinno być tyle, w tych, które trwają 31 będzie ciut więcej.
reklama
A ja jestem pewna, że przy zmianie wymiaru czasu pracy liczą średnią z przepracowanych pełnych miesięcy z nową podstawą. Kilka razy odwiedzali mnie nawet z ZUSu - za każdym razem sprawdzając czy nie próbujemy ich naciągnąć na wyższe wypłaty. Zawsze wypłacali tyle, ile było po zmianie czasu pracy.
 
czyli możliwe, że dostane kwotę podstawa + premia ale to wtedy bedą mi liczyc z pół etatu... bo na calym etacie byłam tylko niecałe 2 mies:(:(

dobrze rozumiem?
 
Ostatnia edycja:
miracle Niemożliwe. Jeśli dostałaś 1 pełną wypłatę z nowym wymiarem czasu pracy - to tyle dostaniesz za chorobowe. I możesz spodziewać się wezwania do ZUSu w celu wytłumaczenia się, dlaczego podstawa wymiaru czasu pracy została zmieniona. W każdym ze spotkanych przeze mnie przypadków - musiały być tłumaczenia pracodawcy i pracownicy.
 
miałam juz dwie wypłaty z całego etatu i teraz mimo l4 ciaza tez wiem ze jeszcze jedna jest normalna od pracodawcy a potem przejmuje mnie zus. Modle się zebym dostawała większą kwotę niż zarabiałam pracujac na pol etatu. . :happy2::happy2::happy2:
 
reklama
Do góry