reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PIERWSZE L4 W CIĄŻY

Dołączył(a)
5 Wrzesień 2016
Postów
9
od września zeszłego roku pracowałam na pół etatu. zarobki wynosiły 600 zl podstawy+premia= ok.850 zl w państwowym żłobku. od 1 lipca tego roku dostałam cały etat i zarobki wynosiły 1500 zl z premią włącznie. od 25 sierp jestem na l4 - jestem w ciąży.
:eek:jaką kwotę będę otrzmywać na zwolnieniu? taka jak za\ cały etat tylko bez premii? czy średnią z 12 mies-> i wówczas tylko podstawe czy wraz z premią?


PROSZĘ O POMOC:frown:
 
reklama
Rozwiązanie
Na rękę będziesz dostawać mniej więcej te 1783 zł. W miesiącach, które mają 30 dni powinno być tyle, w tych, które trwają 31 będzie ciut więcej.
reklama
A co ma PIP do wyliczeń ZUSu?? Oni mają klapki na oczach i widzą tylko to czym się zajmują. Jak np. chcesz załatwić sprawę w US dotyczącą VAT i podatku dochodowego od danego dokumentu - to musisz udać się do działu VAT i oddzielnie do podatku dochodowego. A co dopiero w innych urzędach.
Liczą z 12 miesięcy. Chyba że pracowałaś przed L4 krócej. Co więcej liczą z 12 miesięcy sprzed jakiegolwiek zwolnienia.
 
A co ma PIP do wyliczeń ZUSu?? Oni mają klapki na oczach i widzą tylko to czym się zajmują. Jak np. chcesz załatwić sprawę w US dotyczącą VAT i podatku dochodowego od danego dokumentu - to musisz udać się do działu VAT i oddzielnie do podatku dochodowego. A co dopiero w innych urzędach.
Liczą z 12 miesięcy. Chyba że pracowałaś przed L4 krócej. Co więcej liczą z 12 miesięcy sprzed jakiegolwiek zwolnienia.
Spokojnie! Ja nie napisałam, że tak jest tylko, że takiej mi udzielono informacji. A dlatego PIP bo tam dzwoniłam się wszystkiego dowiedzieć, przy okazji innego zapytania zapytałam o to jak mi będą płacić. Najwidoczniej poinformowano mnie źle.
 
Witam.
Uprzejmie proszę o interpretację moich wyliczeń dotyczących wynagrodzenia, gdybym chciala iść na zwolnienie w trakcie ciąży od kwietnia 2017. Termin porodu przypada na 27.06.2017.
W roku 2016 od kwietnia do października otrzymywałam 1700 netto (2344.52 brutto). Od listopada 2016 do marca 2017 otrzymuję 1900 netto (2631.05 brutto).
Moje wynagrodzenie na zwolnieniu będzie wynosić 1783 zł czy 2464,095 zł. Nie odliczyłam żadnych składek tylko sumy podzieliłam przez 12 mc i co dalej?
Jakiego wynagrodzenia mogę się spodziewać? Przez te 12 mc nie brałam żadnego l4.
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Anita

 
Na rękę będziesz dostawać mniej więcej te 1783 zł. W miesiącach, które mają 30 dni powinno być tyle, w tych, które trwają 31 będzie ciut więcej.
 
Rozwiązanie
Do góry