reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze objawy ciąży i porodu

Wyluzuj!!! Wszystkim sie dziwne rzeczy śnią. Pociesze Cie może że dziś mi sie śniło że urodziłam maleństwo ale lekarz poród spartaczył i dzidzia była martwa. Obudziłam sie przerażona. A co do ruchów ja słyszałam że ok 20 tyg sie pojawiają więc masz jeszcze kupe czasu a potem będziesz jeszcze narzekać że dziubek ci spać nie daje bo tak kopie.

 
reklama
Dzięki!! Ja wiem, że troszkę fisiuję:sorry:w ogóle to śni mi się mój były od paru ładnych dni pod rząd a on mi dobrze nie życzy i dlatego mnie takie jakieś dziwne przerażenie złapało!!Jakby chciał mi na złość krzywdę zrobić!! Zresztą przy kolejnej ciąży powinno się niby wcześniej czuć ruchy ja juz w 16 tyg. myslałam,że poczułam a potem się urwało:dry: tłumaczę sobie, że to przez tłuszcz którego mam ładne zapasy:-p:-p:-p
 
Ja czuje już od dobrych 2 tygodni i kopie z każdym dniem coraz bardziej. Ale z USG wychodzi że dzidzia urodzi się ok 2 tyg wcześniej wiec spoko- luz :-D Czasami mi się wydaję,że z małym jest coś nie tak ale po pewnym czasie go czuje- po prostu śpi. Najczęściej daje czadu podczas jazdy samochodem.
Spokojnie- i Ty poczujesz ruchy. Może dzidzia po prostu przyjdzie na świat nieco później. Poczekaj jeszcze tydzień. Wieloródki zaczynają czuć ruchy od 18 tygodnia.
Powiem Ci, że pierwsze dziecko poczułam w 23 tygodniu. Ale Maciek przyszedł 3 tyg po terminie na Świat. Nie ma się czego bać. Chuda to ja jestem. Ale nie wiem czy to ma jakiś większy wpływ na czucie ruchów.
 
Ostatnia edycja:
Tu masz artykuł o snach ciężarnych. Ja uważam że te nasze niepokojące dziwaczne totalnie sny biorą sie z tego że więź miedzy nami a dzidzią jest coraz silniejsza i śnią sie nam zagrożenia dla skarba oraz odzwierciedlają lęki przed odpowiedzialnością za nową istotke.
A co do kopniaków to nie ma reguły że musi wcześnie zacząć kopać. Jeszcze jest może nie dość silny i gotowy.

Sny mamy taty i przyszłego dziecka - Ciąża - arykuł

 
No ja mam od początku ciąży "kolorowe" sny. Nie znaczy to,że sa błogie tylko widzę wszystko w bardzo wyraźnych barwach -kolorach. Przeważają sny o tematyce sensacyjnej hehe dużo akcji. Raz śniło mi się, ze widzę dokładnie dzidzię w środku, szczególnie jej twarz niby było to badanie USG,ale tak wyraźne jakbym była w środku swojej macicy :-D
 
ja też mam czasami takie sny że muszę moje maleństwo ratować a ostatnio kilka razy śni mi się mój były... zdziwiłam się tym bardzo bo jestem szczęśliwa w moim małżeństwie i za nim nie tęsknie i nie widziałam go od 6 lat chyba...
 
To ja takich fajnych nie mam. Mi się śni moja siostra i to już kilka razy. Raz, że brała ślub z narzeczonym mojej drugiej siostry a znów innym razem, że znów brała ślub ale z moim pierwszym chłopakiem którego ona WRĘCZ nie znosiła.:laugh2: Innym razem śniła mi się siostra mojego męża (Że jest niby w ciąży :no:) Wtedy to aż w nocy się obudziłam. :-)
 
no moje objawy były bardzo podobne do tych książkowych ;) czyli:
- wymioty,
- senność,
- kłucie w jajniku - co odczuwam do dnia dzisiejszego a jestem w 18 tyg i nie wiem czy to normalne :(, a do tego raz kłuje mnie lewy a raz prawy jajnik :(
- straszne bóle piersi,
- wieeeeelkie pragnienie - i to do dzisiaj - wypijam ok 4-5 litrów płynów dziennie, szczególnie wody- przez co występuje u mnie bardzo często oddawanie moczu ;P

A co do dziwnych i przerażających snów : to też je bardzo często miewam, ale ja nigdy nie przejmowałam się snami ;) szczególnie że wyznaje zasadę że sen zwykle jest odwróceniem rzeczywistości ( taki optymistyczny akcent ;) )
 
Ja przez pierwsze 9 tygodni w sumie nie miałam objawów tyle że wciąż spać mi się chciało po czasie przyszły wymioty ktore już po kilku razach ustąpiły, dwa razy miałam zgagę, teraz wciąż latam na kibelek i mogłabym leżeć w łóżku cały czas :p
 
reklama

nie wiem czy dobrze dobrałam temat ale chciałam spytać was jak to jest z Duphastonem.
kończę cykl z tym niby wspomagaczem...miałam brać od 15-25dc.
Starania były przed spodziewana ow.i w dniu ow.
Kilka dni było spokoju i wczoraj 7 dni po owul.miałam dość silne klucie w lewym jajniku, czasem czułam też nieco mniej prawy i całe podbrzusze wzdete i ból podobny jak na @.
Ból utrzymuje się do dziś jednak jest już znikomy.Temp mierze i od ow.było 36.8-9 wczoraj 36.8 a dziś 37.1 ...śluz mleczny biały...
stąd moje pytanie czy jeśli przestanę brać duphaston a doszłoby faktycznie do poczęcia to czy przez przerwe poziom hormonu nie spadnie na tyle, żeby mogło dojść do poronienia?tego się obawiam....i po jakim mniej więcej czasie od ostatniej tabletki robić test?ewentualnie kiedy pojawia się @


Necia82
 
Do góry