reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze objawy ciąży i porodu

Mycha1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Styczeń 2006
Postów
1 093
Miasto
dolny śląsk
Postanowiłam założyć wątek pod właśnie tym tytułem, żebyśmy mogły właśnie tu opisać swoje pierwsze objawy ciąży. Pamiętam że za każdym razem wyszukiwałam po całym intenecie czy to co zauważyłam u siebie może być objawem ciąży. Przyszłe mamy będą mogły sobie tu podejrzeć jak to wyglądało u nas.
Jak wiadomo każda ciąża jest inna, jedni maja wiele objawów inni nie mają ich wogóle, a jak to jest u was drogie wrześniówki??

Ja zacznę może jako pierwsza:
- zaparcia,
-zwiększony apetyt,
- ogromne bóle piersi,
-ból brzucha zaczął się krótko przed terminem spodziewanej miesiączki i trwa do dziś,
-senność,
-uderzenia gorąca...
Ja niemiałam i niemam żadnych mdłości w tej ciąży, natomiast w pierwszej do południa nie byłam w stanie nic zrobić, kibelek obejmowałam non-stop ;)
 
reklama
Podejrzewałam, że mogę być w ciąży kiedy po przewidywanym terminie owulacji i przytulanku :cool2: aż do dnia spodziewanej @ kłuł mnie jajnik tak jak na owulkę co wcześniej nigdy mi się nie zdarzało.
Poza tym:
- w dzień spodziewanej @ bolał mnie brzuch tak, że spodziewałam się, jak zwykle, że pójdę do kibelka a tam masakra @@@@
- ból piersi od dnia spodziewanej @ a właściwie ból sutków i ich powiększenia jak i takie żyłki na piersiach
- kolejne dni nie przyniosły @
- podwyższona tempka
- tydzień po terminie @ dwa pozytywne testy
- jeszcze tydzień później Ginka potwierdziła Fasolinę :tak:
- senność i niemożnośc wykonywania najprostszych czynności
 
Moje pierwsze objawy to :
-ból prawego jajnika (od owulacji do około tygodnia po spodziewanej @)
-ból brzucha jak w czasie okresu
-wrazliwe piersi
-pragnienie - pilam ok 5l dziennie i ciagle mi było mało
-dwa pozytywne testy ciążowe jeden 4 dni po spodziewanej @,nastepny 2 dni później - bo nie wierzyliśmy w swoje szczescie :))
teraz jestem w połowie 7 tygodnia i najchętniej nie wstawałabym z łóżka :)
ból piersi lekko ustąpił,mdłośći nie mam,przeszła mi całkowicie ochota na słodycze,za to zajadam sie kiszoną kapustą i kiszonymi ogórkami :)
Miałam lekkie plamienie ale z fasolką wszystko OK :)

Zyzczę wan dziewczyny jak najmniej nieprzyjemnych objawów :)
 
SENNOSC, SENNOSC i jeszcze raz SENNOSC. Jeszcze przed terminem spodziewanej @ calymi dniami i nocami spalam. Myslalam, ze to przeziebienie. Pozniej zrobilam test i byl pozytywny.
Poza tym - wrazliwe piersi.
 
A u mnie przede wszystkim pierwszym objawem ciąży był duży brzuch już dwa tyg po ostatnim okresie.
Myślałam, że to na miesiączke albo dlatego, że dużo słodyczy jadłam:-D. Ale to nie jest standardowy objaw, bo poprzednio brzuch ni się powiększał bardzo późno.
Teraz już jest nawet mniejszy niż na początku.
Trochę mnie pooboliwał brzuch ale tak lżej niż na miesiączkę.
Piersi- urosły, naprężyły się, sutki się zmieniły i delikatnie po bokach poboliwały.
Zmęczenie- zaczęło mnie męczyć wchodzenie po schodach i byłam senna w dzień.
Marzłam mimo że wszystkim było gorąco.
Potem doszły nudności, zwłaszcza rano.
No i jeszcze niepokój i przeczucia:-D
 
Witam, Was serdecznie :)

U mnie to dziwne troche bo w sumie juz po 7 dniach objawy :

* ból w dole brzucha (taki jak na @ ale lżejszy)
* mdłości ( i niestety dzisiaj rano szczęśliwie że mam blisko do WC :) )
* zmęczenie
* ogromna ochota (pomimo złego samopoczucia) na sex
* i spchnięty brzuszek w sumie cały ale najbardziej podbrzusze

Według moich obliczeń to właśnie teraz powinnam miec sam srodek dni płodnych (a wtedy powinny byc dni nie plodne) jednak spóźniona @ może zrobic niespodziane w postaci takiej że wydaje Ci się że masz jeszcze dni nie płodne a tu się okazuje że jednak są płodne :)



No i zmuliło mnie przed chwilą na widok cebulki w sosiku którą do trj pory uwielbiałam i odrzuciło od papierosów (na szczęście)
 
Ostatnia edycja:
Hausfrau u mnie zupełnie te same objawy, a do tego:
pobolewanie i kłucie jajnika z lewej strony,MEGA senność, zmęczenie najprostszą czynnością, zachciewanki na ogórki i miesko, niechec do słodkiego i na razie mdłosci ale bez wymiotów.
 
Pierwsze objawy to:
- powiększone i bolesne piersi,
- zawroty głowy (do tej pory słabo mi czasami),
- ból w dole brzucha, jak przy owulacji
- jak na razie mdłości ani zachciewajek nie mam, chociaż apetyt mi się poprawił i więcej piję
 
reklama
Witam przyszłe mamuśki,
u mnie trochę dziwaczni. Bo robiłam już dwa testy i wyszły negatywnie. A już jestem 12 dni po terminie. Do lekarza idę 3 lutego. W sumie u mnie tylko wielka, wielkaaa senność. Wcześniej miałam jeszcze bóle podbrzusza, ale na szczęście już powoli ustępują. Już nie mogę się doczekać wizyty. :):):)
 
Do góry