reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze objawy ciąży?

Olunia1991

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Maj 2019
Postów
51
Witam, zrobilam testy nawet trzy. Wyszly dwie kreski, ale nie bylam jeszcze u lekarza. Jakie mialyscie pierwsze objawy ciąży?
 
reklama
Rozwiązanie
Obecnie jestem w 14tygodniu. Na początku czułam się jakbym miała dostać zaraz okres. Nawet miałam na wkladce małą różową plamke i mówię oho okres się zaczyna. Ale jak widać nie przyszedł. Zrobiłam z 5testow. Na początku meeeega senność i nawet spory apetyt. Cycki bolały ale ja akurat przed okresem też miałam taki objaw. Około 7tygodnia zaczęły się mega mdłości i wymioty. Dopiero niedawno zaczęły odpuszczac i mogę normalnie jeść. No tak prawie. Mam wstręt do mięsa, wędlin. Mdłości miałam całodobowe. Byłam taka słaba że czasami leżałam cały dzień w łóżku. Też czułam w brzuchu ciągnięcie jak na okres. Potem piersi zaczęły mnie mega swedziec. Piersi bolą cały czas. Raz mocniej raz słabiej, zależy od dnia. Dodatkowo czasami robi mi się...
reklama
ja biorę Femibiol 2 ,gin zalecił dodatkowo magnez ,bo mnie skurczę łapią , oraz polocard
Mi właśnie gin nic nie zalecił, tylko kwas foliowy. Jedynie jak się mu zapytałam czy mam coś brać bo akurat męczyły mnie wymioty i mało jadłam to powiedział że mogę od 2 trymestru brać femibion ale polecił mi to bo miał teczki z tej firmy i już wiedziałam że ma profity z tego. Kupiłam omegamed forte ale jakoś niedobrze mi było po nich, przynajmniej tak mi się wydaje bo wzięłam dwa razy a jak przestałam to przeszło. Hmmm... Na razie jadę dalej na foliku.
 
Obecnie jestem w 14tygodniu. Na początku czułam się jakbym miała dostać zaraz okres. Nawet miałam na wkladce małą różową plamke i mówię oho okres się zaczyna. Ale jak widać nie przyszedł. Zrobiłam z 5testow. Na początku meeeega senność i nawet spory apetyt. Cycki bolały ale ja akurat przed okresem też miałam taki objaw. Około 7tygodnia zaczęły się mega mdłości i wymioty. Dopiero niedawno zaczęły odpuszczac i mogę normalnie jeść. No tak prawie. Mam wstręt do mięsa, wędlin. Mdłości miałam całodobowe. Byłam taka słaba że czasami leżałam cały dzień w łóżku. Też czułam w brzuchu ciągnięcie jak na okres. Potem piersi zaczęły mnie mega swedziec. Piersi bolą cały czas. Raz mocniej raz słabiej, zależy od dnia. Dodatkowo czasami robi mi się słabo, przeważnie rano czy do południa i muszę trochę polezec. Także przez kilka tygodni kibelek był moim najlepszym przyjacielem oprócz tego wyraźnie czuje szybsze bicie serca ale to tak momentami, ponoć to normalne. Jednego dnia mam energię a drugiego mogę być do niczego. To moja pierwsza ciąża i też czasami schizuje. Czarne scenariusze level hard.
Ciąża to nie są rurki z kremem. Ja też ciężko znoszę, każda ciąża jest inna. Są takie kobiety, które prawie nie mają objawów i są takie, które cała ciążę cierpią. Ja 31tc i tak mnie boli kręgosłup ledzwiowy, że prawie nie mogę chodzić. A pierwszy trymestr to był koszmarek jaki opisujesz. To minie i będziesz miała swojego skarba na całe życie, o tym myśl :)
 
Rozwiązanie
reklama
Ja przy pierwszej i drugiej córce pierwszym objawem był ból głowy. Ale taki dziwny, budził mnie rano. Od razu wiedziałam, że to ciąża.
Mdłości na szczęście nie miałam, czułam się jak młody Bóg.
Za to moja koleżanka z pracy tak się mleczka będąc w ciąży, że wymiotowała nawet na widok wody. Nie jadła, nie piła.... po prostu katastrofa . Ponoć każda ciaża jest inna i to, ze nie miało sie wymiotów i mdłości w pierwszej ciąży, nie znaczy, że nie będzie się miało w drugiej.

Dobrze jest sobie poczytać jakie mogą być wczesne objawy ciaży bo jest ich bardzo wiele. I naprawdę mogą być bardzo różne u każdej kobiety :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry