reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze podejście do in vitro. Kto zaczyna?

Chcielibyśmy ale dowiemy się dopiero w czerwcu czy w placówka w której jesteśmy należy do programu. Docelowo mamy odłożone na dwie pełne procedury in vitro bez dofinansowania. Wynik rezerwy jest jeszcze w granicy normy ale patrząc na inne kobiety, które tu piszą mam wrażenie że bardzo małe. Wynik jest z 31 maja zeszłego roku więc nie wiem jak jest teraz. Będę w najbliższym czasie powtarzać badanie.
To nie każda klinika będzie miała dofinansowanie od państwa?
Leki brałaś pod uwagę przy odkładaniu pieniędzy? Bo to będzie jakieś 15 tyś na jedną procedurę
 
reklama
Hej, czy jesteście w stanie mi podpowiedzieć, czy wynik z biopsji endometrium na komórki NK "CD56+ w ok 43 kk/HPF" jest mocno przekroczony? Jest to wynik z Alabu, pobierany w klinice. Nie ma do tego wyniku żadnego opisu,ani norm podanych.
Hej, też dostałam zalecenie zrobienia biopsji endometrium. Jak wyglądało to u Ciebie? Robiłaś to w trakcie procedury in vitro?
 
Hej, też dostałam zalecenie zrobienia biopsji endometrium. Jak wyglądało to u Ciebie? Robiłaś to w trakcie procedury in vitro?
Hej. Za pierwszym razem miałam robione na początku jak trafiłam do kliniki na fotelu, coś jak cytologia, z tym,że kawałek tkanki trzeba pobrać, nie jest to może za komfortowe, ale też nie jakoś mocno bolesne. Wtedy jeszcze próbowaliśmy naturalnie zajść w ciążę.
Teraz miałam pobierane przy okazji histeroskopii w narkozie. Zdecydowałam się na histero i biopsję po dwóch łyżeczkowaniach i ciąży biochemicznej.
 
Hej. Za pierwszym razem miałam robione na początku jak trafiłam do kliniki na fotelu, coś jak cytologia, z tym,że kawałek tkanki trzeba pobrać, nie jest to może za komfortowe, ale też nie jakoś mocno bolesne. Wtedy jeszcze próbowaliśmy naturalnie zajść w ciążę.
Teraz miałam pobierane przy okazji histeroskopii w narkozie. Zdecydowałam się na histero i biopsję po dwóch łyżeczkowaniach i ciąży biochemicznej.

Mi doktor wpisała taka procedurę: IVF-MACS-IMSI-NGS + biopsja endometrium cd138 / cd56. Kazała brać tabletki antykoncepcyjne od 3 dnia cyklu potem kontrola, stymulacja kontrola, punkcja i transfer wszystko ma się zamknąć do 2 lipca jeżeli nie będziemy sprawdzać genetycznie zarodków i inne badania będą dobre . Nie wiem w którym momencie będzie wykonywana ta biopsja dlatego tak podpytuje jak było u Ciebie 😁
 
Mi doktor wpisała taka procedurę: IVF-MACS-IMSI-NGS + biopsja endometrium cd138 / cd56. Kazała brać tabletki antykoncepcyjne od 3 dnia cyklu potem kontrola, stymulacja kontrola, punkcja i transfer wszystko ma się zamknąć do 2 lipca jeżeli nie będziemy sprawdzać genetycznie zarodków i inne badania będą dobre . Nie wiem w którym momencie będzie wykonywana ta biopsja dlatego tak podpytuje jak było u Ciebie 😁
Ojj, to u mnie to całkiem inaczej wyglądało. Wg mnie biopsja powinna być wykonana przed cała procedura, bo jakby wyszedł stan zapalny to bierze się wówczas z 2 tyg antybiotyki.
 
reklama
Do góry