reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze ruchy dziecka

KasiaC

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny,
już na pewno niektóre z nas zbliżają się do tego momentu - mnie jeszcze daleko, bo to dopiero 13 tydzień.
W poprzedniej ciąży pierwsze ruchy dziecka zaczęłam czuć dopiero w 23 tygodniu (lekarz powiedział, że mam tak ułożone łożysko, że tłumi je) i powiem szczerze miałam niedosyt, bo moja Ania była bardzo spokojna i jak naliczyłam 5-6 ruchów w ciągu dnia pod koniec ciąży, to niestety była norma w moim przypadku.
Dlatego w tej ciąży już nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że tym razem dzidzia będzie bardziej ruchliwa.

Dajcie znać, kiedy poczułyście pierwsze ruchy dziecka (w tej lub poprzedniej ciąży).

reklama

Nutela

Zaangażowana w BB
Miasto
Dolny Śląsk
Rozwiązania
0
W poprzedniej ciąży ruchy synka poczułam w końcu 15 tyg. Całą ciąże mocno kopał.:-)
W obecnej ciąży ruchy poczułam 4.02 tj. na początku 15 tyg.Narazie nie czuję ich mocnych,czuję jak się przekręca,albo kiedy w nocy przekręcam się z boku na bok to wtedy też daje o sobie znać:-D.

Emy

Miasto
Hurghada/Warszawa
Rozwiązania
0
ja moje szkraby czuję ale jeszcze niezbyt regularnie, przeważnie późnym wieczorem
chyba jeszcze są malutkie i wszystko zależy jak się ułożą

majazaura

Zaciekawiona BB
Miasto
Gliwice
Rozwiązania
0
w pierwszej ciazy czulam ruchy juz w 16tygodniu,ale byly one tak uciazliwe ze przejechanie 250km zajelo nam 2x tyle czasu niz normalnie jezdzimy, zatrzymywalismy sie na kazdej stacji benzynowej i czekalismy az maly sie uspokoi, od tamtej pory bylo tylko gorzej, maly wiercil sie caly czas, kopal, prostowal sie, wkladal nogi w zebra, z brzucha wystawaly gorki a my zgadywalismy jaka to czesc ciala,ale to na prawde nie bylo smiesne, niektore akrobacje bolaly jak niewiem co, jak sobie to przypomne to wcale mi sie nie spieszy do tego zeby czuc motylki fasolki, choc musze przyznac ze juz kilka razy cos sie w srodku wiercilo i raczej nie bylo to bulgotnie w kiszkach

kaskax25

mama wspaniałej trójki
Rozwiązania
0
W pierwszej ciazy czulam w 18tyg, w drugiej w 16tym a teraz w 14ym ale to bardzo delikatne i rzadkie odczucie

andariel

mama super dwójki :]
Miasto
lubuskie/mazowieckie
Rozwiązania
0
majazaura no to szybciutko poczułaś! na razie jestem na etapie oczekiwania jakiegokolwiek ruchu (pewnie jednak jeszcze z miesiąc poczekam), teraz wydaje mi się to takie piękne i wzruszające... ale fakt, kopniak w żebra może być mało przyjemny;-)

KasiaC

Rozwiązania
0
Z doświadczeń koleżanek jak i z Waszych opisów wiem, że ruchliwe dziecko jest często powodem znacznego bólu i dyskomfortu. Ale i tak mam nadzieję, że mój obecny groszek da mi trochę popalić.

Piwonia_2

Miasto
Śląsk
Rozwiązania
0
w pierwszej 19 tyg
w drugiej w 16 tyg
a w tej niewiem,czasami wydaje mi sie,ze czuje te dziwne muśniecia albo jak sie cos tam porusza,ale poczekam jeszcze dla pewności na te mocniejsze albo czestsze

mitemil

spełniona żona i mama
Miasto
Śląsk
Rozwiązania
0
Jestem w 15 tyg. Jak położe rękę na podbrzusze, to czasami czuje lekkie falowanie. Ale zastanawiam się czy faktycznie czuje, czy bardziej chciałabym poczuć ;-)
Lekarz mówi, że jak na pierwszą ciąże to troche za wcześnie :zawstydzona/y:

reklama

majazaura

Zaciekawiona BB
Miasto
Gliwice
Rozwiązania
0
mitemil jeszcze wczoraj chcialam Ci odpisc, ze chyba za wczesnie zebys czula cos pod palcami, a tu wieczorem mialam taka sytuacje: leze sobie w lozeczku i powoli zasypiam a tu nagle czuje jak mi sie skora na dole brzucha naciaga,dotykam tego miejsca i jakbym miala twardego guza wielkosci sliwki ,nie bylo go widac ale pod palcami byl wyczuwalny, sprawdzam symetrycznie z drugiej strony ale tam nic nie wyczuwam, nagle guz zrobil fiku-miku i juz go nie bylo, jestem pewna ze to nie byl zaden skurcz ani stawianie sie macicy, po prostu w brzuszku rosnie mi maly rozrabiaka, ktory jeszcze nie raz mnie zaskoczy. Wiec jesli faktycznie cos czujesz i wiesz ze to nie jest burczenie w brzuchu wiec pewnie to fasolka daje znac o sobie

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
I Pierwsze ruchy dziecka Potrzebuję porady 18
AgaG04 Czy to mogą być pierwsze ruchy mojego dziecka? Potrzebuję porady 5
G Pierwsze ruchy dziecka Potrzebuję porady 24
Brzuszek2 Pierwsze ruchy dzidzi Ciąża, poród, połóg 9
Roza1111 Pierwsze ruchy Potrzebuję porady 12
LALECZKA793 Pierwsze Ruchy Naszych Maluszków Mamy Lipec 2014 Archiwum lipcowe mamy 2014 274
madziulka11 Pierwsze ruchy okruszka :D Dzieci urodzone w październiku 2013 191
All-me Pierwsze ruchy Dzieci urodzone w sierpniu 2013 195
natalia26 pierwsze ruchy:) Dzieci urodzone w lutym 2012 224
post_ptaszyna motyle w brzuchu czyli pierwsze wyczuwalne ruchy dzieci urodzone we wrześniu 2009 343
F Pierwsze ruchy Dzieci urodzone w kwietniu 2009 379
minisia Pierwsze ruchy Pamiątki z okresu ciąży:-) 711
R Pierwsze ruchy Maluchow i kopniaki!!! Dzieci urodzone w lipcu 2008 208
O czy to pierwsze ruchy dzidzi? Dzieci urodzone w czerwcu 2007 4
I Pierwsze ruchy naszych Maleństw :) Dzieci urodzone w październiku 2006 305
Margolis Pierwsze ruchy... Dzieci urodzone we wrześniu 2006 335
A PIERWSZE RUCHY MALUSZKA Dzieci urodzone w kwietniu 2006 406
Elencza Pierwsze buty (8 miesięcy) Potrzebuję porady 30
Patrycja35 Pierwsze mleko modyfikowane Potrzebuję porady 7
M Jakie pierwsze szczepienia? Skojarzone czy zwykłe? Potrzebuję porady 9
M Pierwsze badania w ciąży Ciąża, poród, połóg 13
Emilcia88 Pierwsze starania- testy owu Potrzebuję porady 26
S Objawy ciąży? Potrzebuję porady 5
U Pierwsze wymioty w 16tc - normalne? Potrzebuję porady 6
K pierwsze badanie prenatalne Potrzebuję porady 21
A Pierwsze pranie ubranek Potrzebuję porady 13
K pierwsze starania, objawy Potrzebuję porady 17
Verona26 Starnia o pierwsze dziecko! Staramy się 2272
KociTata Pierwsze szczepienia Potrzebuję porady 10
T Pierwsze badania prenatalne Potrzebuję porady 2
J Starania o dziecko w Katowicach Potrzebuję porady 5
L Pierwsze objawy - wczesne Staramy się 24
O Pierwsze dni maluszka - kosmetyki Potrzebuję porady 15
A Pierwsze objawy ciazy Potrzebuję porady 7
Eveliii 25 Razem raźniej , sa tu starajace sie ? Staramy się 5
F Pierwsze badanie prenatalne a płeć dziecka Ciąża, poród, połóg 21
Martxx1 Pomocy. Pierwsze opakowanie anty brak okresu przy placebo Potrzebuję porady 3
M Jakie są pierwsze objawy ciąży zaraz po zapłodnieniu? Potrzebuję porady 8
S 10tc. Pierwsza ciąża. Otyłość. Dużo pytań, mało odpowiedzi. Potrzebuję porady 20
O Pierwsze objawy ciąży? Potrzebuję porady 23
K Ciąża pozamaciczna? Potrzebuję porady 29
A Pierwsze buty. Potrzebuję porady 5
A wczesne objawy,te pierwsze Ciąża po poronieniu 90
N Pierwsze objawy po zapłodnieniu. Potrzebuję porady 95
O Pierwsze oznaki ciąży. Potrzebuję porady 22
Sara.maj Kasinkowe i 500plus na pierwsze dziecko? Potrzebuję porady 11
A Badanie prenatalne pierwsze a plec Potrzebuję porady 16
G Starania o pierwsze dziecko Staramy się 185
Czerwonatruskawka pierwsze usg 6t0d Potrzebuję porady 5
Z Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży Potrzebuję porady 13