reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy dziecka

G

goszczaca

Gość
Jestem w pierwszej ciazy 15/16 tydzien, wczoraj na wizycie lekarz mnie poinformowal, ze w najblizszym czasie powinnam odczuc pierwsze ruchy dziecka i ze musze zapamietac date:/. Yyy nawet glupie pytanie mu zadalam, ze jak to wyglada:D uslyszalam odpowiedz "nie wiem nie rodzilem" :) :D wiec mam do Was prosbe, opiszcie jak to wyglada, co sie czuje?
 
reklama
pierwsze ruch możesz poczuć czasami nawet dopiero po 20-22 tygodniu, a rozpoznasz sama ponieważ każda odczuwa je inaczej dla jednych są to delikatne łaskotania, dla innych jest to jakiś dziwne drganie a najważniejsze, jest to że będziesz je czuła codziennie chociaż na początku rzadko bo raz dwa na dzień , czasami co drugi dzień
 
Hej ja jestem tez w pierwszej ciazy i jest to koncowka 16 tyg i juz tydz temu mialam wrazenie ze czulam pierwszy ruch a bylo to konkretnie takie jakby pekniecie banki w brzuchu:-) pozniej takie samo bylo 2 dni pozniej tylko slabsze i znow za 2 dni kolejne:-) ale to bylo wtedy jak dlugo lezalam spokojnie:-)
 
Nie jest najważniejszy ten dzień, ale jak już zaczniesz odczuwać, to będziesz mogła sama po tej ruchliwości sprawdzać, czy z dzidzią jest wszystko ok.
Autorka pewnej książki pierwsze ruchy swojego dziecka opisała tak: "Jakby mi ktoś w brzuchu pranie odwirowywał". Jak widać odczuwa bywają najróżniejsze i bardzo subiektywne. Sama nie mam pewności, czy już jakieś odczuwałam, ale nie zwróciłam uwagi albo pomyliłam z bulgotaniem w jelitach :D
 
Ja w 18. tyg pierwszej ciąży poczułam cztery wyraźne kopniaczki :-) było to piękne i długo nie zapomnę ... Przypuszczam, że to co czułam wcześniej czyli właśnie bulgotanie lub jeden mini kopniaczek to były już ruchy :-) ale te cztery mnie upewniły.. jakby ktoś delikatnie młoteczkiem postukał w środku
 
reklama
Ja dokładnie nie pamiętam daty pierwszych ruchów, ale od razu wiedziałam bo to takie bąbelkowanie w brzuchu potem jak już zaczyna kopać to bąbelkowanie minie. Ale to taka chwila że od razu bedziesz wiedziala :-D:-D:-D
 
Do góry