reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PIERWSZE RUCHY MALUSZKA

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Hmmm... widzę, ze dawno juz tu nikogo nie było?
Wczoraj się położyłam i położyłam rękę na brzusiu.Czułam serduszko maluszka raz z lewej strony brzucha, czułam tak delikatnie jak ktosik tam w środku się wierc, później takie delikatne ukłucie i seruszko biło bardziej na środku brzuszka. Widocznie maluch małą pytką musiał kopnąć by zmianić pozycję.To było takie delikatne, ze siedząc na pewno bym tego nie poczuła. To chyba było tak jak myśle, prawdqa?To chyba nie była moja wyobraźnia?
Co zrobić żeby na usg maluch nie spał? Bo jak znowu będzie chrapał to musze go jakoś obudzić!:)
Buziaczki.

 
reklama
To napewno już ruchy maluszka!
Moje baby już kopie dość intensywnie, nawet niekiedy wyczuwam już pod ręką, chociaż uspokaja się jak ręka leży na brzuchu. Ostatnio miałam problemiki ze spaniem, bo małe skakało jak na trampolinie, więc mąż całą noc, biedaczek, trzymał rękę na moim brzuszku i ktoś się tu wyspał. Pytanie tylko kto?
Lidia, spróbuj przed wizytą u lekarza zjeść jakiś spory posiłek i po jakimś czasie ruszaj brzuszkiem może wtedy ten Twój "śpioch" się obudzi. Moje maleństwo nigdy na usg nie spało, zawsze macha, wierci się i wyczynia różne akrobacje na naszych oczach. Ostatnio kopnął Panią doktor jak badała mi wysokość dna macicy, co ją rozśmieszyło.
 
Asiu myśle, że to bedzie jakis sportowiec albo sportsmenka. Na szczęście mogę spać w nocy, nawet ostatnio nie muszę wstawać w nocy do wc. Widzę, że teraz macie już nie przespane noce a co będzie po urodzeniu?
Dziewczyny jak wasze starsze pociechy reagują na przyszłe rodzeństwo?
 
hej!

To moja pierwsza ciąża i już wyczuwam ruchy malestwa!! :) Na przykład w tej chwili wierci mi się namiętnie. A wczoraj wyczuwałam takie śmieszne gulgotanie jak przyłożyłam rękę do brzucha - czyżby serduszko?
 
Cieszę się, że już wszystkie czujemy ruchy!
Moja Wiwi jest zachwycona dzidzią (właściwie to zaczęliśmy się zastanawiać nad drugim potomstwem jak Wiwi zaczęła mówić o siostrzyczce). Narazie próbuję Jej wytłumaczyć, że to może być również braciszek. Kiedyś powiedziała mi, że wtedy urodzę drugie, ale wczoraj chyba był przełom bo stwierdziła, że braciszek też może być. Często przykłada ucho do brzucha i mówi, że dzidzia kopie ją w ucho. Przynosi mi kawałki swoich batoników mówiąc, że to dla dzidzi. Często powtarzamy jej, że jest naszą ukochaną pierwszą córeczką. Jak teściowa powiedziała do Wiwi w drugim miesiącu ciąży: "No Wiwi teraz to Ci się już urwie, nie będziesz już tak bardzo kochana przez mamusię i tatusia" to się wściekłam i powiedziałam teściowej i mojej małej, że to nieprawda, gdyż zawsze będzie moją najpiękniejszą pchełką i nigdy nie przestanę ją tak mocno kochać a jak dzidziuś już będzie z nami to jego też będę tak samo mocno kochać. Moja Wiwi ucieszyła się i przytuliła się do mnie. Na szczęście mam mądrą córeczkę i nie słucha takich głupot.
Staram się dużo mówić jej o dzidzi, jakie jest duże, ile waży, jak wygląda, przywożę jej zdjęcia usg od lekarki i mała jest happy. Sama przynosi mi gazetę i prosi, żeby jej pokazać jaka jest już dzidzia, więc myślę, że nie będzie tak źle - podzielimy się obowiązakami z mężem i napewno nie zaniedbamy Wiwi.
 
Cieszę się, że już wszystkie czujemy ruchy!
Ja jeszcze nie czuje - ale sie nie przejmuje - w poprzedniej ciazy tez bardzo pozno je poczulam :)
chwilowo wystarcza mi swiadomosc ze z malenstwem jest wszystko OK  :laugh:
 
Idzia, może masz małego leniuszka albo już czujesz tylko jesteś cały czas w biegu i nie zwracasz na to uwagi.
Jedno jest pewne - dzidzia będzie spokojna, czego nie mogę powiedzieć o swojej.
 
moze spokojna - ale tylko w brzuszku :) michal dal pozno o sobie znac ruchami ale jak juz zaczal to od razu kopniakami miedzy zebra; sama wiesz jak to smakuje :) i tak mu juz zostalo - rozrabiaka z niego niesamowity ... a jak bedzie tym razem ??? zobaczymy !!
 
reklama
Wiesz co Idzia, mnie wszyscy przekonują, że druga dzidzia zawsze jest grzeczniejsza i Boże proszę Cię niech tak będzie. Tego życzę wszystkim mamuśką.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry