reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsze ruchy:)

natalia26

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2011
Postów
197
Dziewczyny albo sie zfilmowalam albo poczulam przed chwila ja moje malenstwo sie rusza jak by mi rybki plywaly w brzuszku a wy czujecie juz jakies ruchy?
 
reklama
Ja niestety tylko mam wrażenie, że coś czuje jednak nie jestem do konca przekonana czy to maleństwo czy bąbelki jakies.
W poprzedniej ciązy poczułam dziecko dopiero około 21 tyg, wiec myslę, że i tym razem bedzie podobnie.
Choć oczywiście już teraz chciałabym poczuc kopniaczki :))
 
ja już czuje od prawie dwoch tygodni, mały ostatnio tak kopie, że czuje sie w srodku poobijana... nawet zaczełam się smiac, że dziecko mnie bije ;)

ale tak serio to nie wiem co bedzie pozniej jak dziecko nabierze jeszcze większej sily, jakas wrazliwa jestem na te kopniaczki i w dodatku czasem malenstwo schodzi mi jakby na sam doł i wygina tak ciałko,że czasem aż coś mnie boli... od tego rozciągania skóry
 
No ja własnie przekonana do końca nie jestem czy to już jakieś ruchy, czy tylko wszystko mi się tam rozciąga...bąbelków nie czuję, smyrania tez nie...bardziej to przypomina pukanie z takim rozciąganiem i jakby kłóciem - wszystko tam mi się przesuwa....czekam na jakies konkretne kopniaki:)
 
ja czuję ruchy od 15tc, w poprzedniej ciąży czułam od 17tc ale mówią, że w drugiej ciąży czuje się wcześniej- u mnie się sprawdziło :)
 
ja na początku nie wiedziałam czy to dzieć mnie smyra:-D takie łaskotanie od środka, ale od kilku dni ruchy są wyraźniejsze a wczoraj nawet zauważyłam jak brzuch się poruszył więc jestem pewna że to on:-)
 
Ja też czuję od tygodnia czy dwóch. Najczęściej to takie napięcie, jakby stawianie się brzucha z jednej strony. Dzieciate mamusie wiedzą o co chodzi z tym stawianiem. A czasami mnie smyrnie nogą czy ręką od środka. To przynajmniej działa uspokajająco i nie trzeba wydawać na usg, żeby się nie martwić czy dzieciaczek żyje. Teraz właśnie, jakby wiedziało że o nim piszę puka mnie z prawej strony na dole :cool2:
 
reklama
Do góry