reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsze ruchy:)

wczesniej ktoś pisał o stawianiu się brzucha...

ja teraz juz tak się nakrecam moja skrocona szyjka ze zwatpilam czy lekarzowi dobrze opisalam to co czuje.

Czasem na samym dole rośnie mi taka kulka i się wypycha, czasem rośnie z boku, zawsze mialam wrazenie ze to dziecko tak napiera, ale teraz nie wiem czy to dziecko, czy skurcze macicy.poza tym zawsze tosię działo w godzinach aktywnosci maluszka, dlatego tak kojarzylam to z ruchami, ale teraz zwatpilam :(
 
reklama
Witajcie, a ja dzisiaj rano zaczęłam się martwić bo nie czuję nic... a tu proszę łaskocze mnie od środka i kuję, że aż czasem boli. Więc wszystko jest ok - pewnie lada dzień poczuje mocne kopniaki. Jeszcze 6 dni i USG połówkowe ;)
 
Ja poczułam pierwsze ruchy w 15 tygodniu. A teraz czuję już mocne wygibasy i kopniaki!! :-D Na początku nawet lekarz mi nie wierzyła ale teraz już nawet przez skórę czuć jak się ręke położy. Fakt ja ważę 55kg i mam łożysko na tylnej ściance... zero brzuszka... i tylko dlatego poczułam tak szybko.
 
mój maluch też już buszuje...wczoraj jak kopnął to aż skoczyłam na krześle. Nie jestem jeszcze przyzwyczajona że mój brzuch żyje własnym życiem, ale uczucie nieziemskie:-D
 
Milcia85 i inne kobietki, które czekają na ruchy!

Wiecie co, ja tak całkiem przypadkiem się położyłam na plecach i sobie pomyślałam hmm czego nie i przyłożyłam ręce do brzucha. Coś tam czułam- myślałam gazy. Co czułam takie mrowienie pod dłońmi i obracanie/ciężko wyjaśnić/ a jak wzięłam ręce to dwie kulki mi takie podskoczyły spod skóry. Był to równy 17tc od OM. Teraz te ruchy są tak jakby wyraźniejsze, ale nie są też regularne. A więc chwilka wolna kładziemy na plecach tak z pół godzinki i wsłu****emy się w brzuszki :)
 
Wslu****e sie..i klade reke.. i na razie chyba nic.. Mowie chyba, bo czasem mam wrazenie ze cos mnie "gila" lub "puka" ale naprawde nie jestem pewna czy to nie sa po prostu gazy lub moja wyobraznia :-D W niedziele maz trzymal nad ranem reke na brzuchu i powiedzial ze czuje ze cos sie tam dzieje.. Mam nadzieje ze juz na dniach i ja bede przekonana ze czuje dziecko a nie gazy hihi :tak:
 
reklama
ja od kilku dni czuje jakies takie jakby pukniecia pojedyncze... przed chwilka po powrocie z pracy polozylam sie i kilka razy poczulam to samo jakby mocniej z wypchana kulka ;-) mysle ze to moze byc to :blink: czekam na mocniejsze "kopniaki"
ps.dodam ze to 18tg5dn
 
Do góry