reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy

Fibi ja też nie czuję nic konkretnego, czasem tylko bąbelki - i to jak siedzę i jestem zajęta pracą lub nauką, w pozycji leżącej niestety póki co nic. Pozostaje czekać :)
 
reklama
fibi, masz jeszcze czas na ruchy swojego dziecka:tak:poczekaj tydzien, dwa lub nawet wiecej, a na pewno juz cos poczujesz. Te pierwsze ruchy zazwyczaj sa tak delikatne, ze trudno je wychwycic, choc na pewno nie pomylisz ich z gazami w jelitach. Ja to dopiero sie bede cieszyc jak poczuje solidnego kopniaka:-)
 
ja przez pierwsze kikla dni też czułam po lewej stronie tylko, a teraz juz wszedzie i codziennie, a szczególnie jak zjem coś słodkiego ;-);-)
 
Iza - Bo dzidziol zwykle siedzi po jednej stronie (no, pod koniec to już cały brzuch zajmuje:-D). Pamiętam, że Jasiek urzędował po prawej ;-)
 
Agata no u mnie wczoraj też mniej więcej w tym samym miejscu poczułam, a jak sprawdzam etno małego detektorkiem to słyszę tylko po prawej stronie brzucha, po lewej nie mogę wychwycić, się jakoś rozłożył chyba :-p
 
ja też od jakiegoś czasu odczuwam parę razy dziennie delikatnie "łaskotki" od środka, ale ruchami to chyba nazwać jeszcze nie można ;-) łożysko mam na przedniej ścianie, więc to też zaburza odczucia... z synkiem poczułam tak dobrze w 20 tc
 
powiem szczerze, że już w zeszłym tygodniu czułam takie bąbelki i "pukanie" od środka, a potem jakby coś mi pływało w brzuchu :) ale myślałam, że to może jelita :) hihihi, czyli jednak mój facet miał rację, że to dzidzia :) właśnie siedzę na kanapie i czuję skaczącą piłeczkę raz na środku raz po prawej stronie, prześmieszne uczucie! :) Ciekawe czy skurcze podbrzusza to też sprawka aktywności małego dzikuska;)
 
reklama
hehe ja też czuję skaczącą piłeczkę po lewej stronie, a jak sie okazało wczoraj na wizycie właśnie tam usadowił się maluszek :) mój lekarz się śmieje ze pierworódkom do 17tyg tylko wydaje się ze czują ruchy a to praca jelit, dopiero później jest to możliwe ale wiadomo każda to przechodzi inaczej!
 
Do góry