reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze siku w nocniku :)

Wreszcie przełom. Macio od około 2 tygodni woła siusiu na nocniczek i nawet jak idziemy na spacerek to nie zrobi w pieluszkę tylko po powrocie do domku na nocniczek. niestety z kupką nie idzie tak świernie, nadal zdaża się w majtkach... poczekam jednak może niedługo i to zacznie wołać na nocniczek :-)
 
reklama
U nas ciągle do tyłu z sikaniem... nie ma mowy o tym żeby nawet usiąść na nocniku. A jak już usiądzie to nic nie robi po czym wstaje i jak gdyby nic robi sobie na podłogę.. :) Nie rozumiem dlaczego takie mądre dziecko nie ma zamiaru sikać do nocnika.. wiem, że to jedno z drugim nie idzie w parze ale wiem, że ona wie kiedy chce siku i potrafi to kontrolować, jak jej kiedyś powiedziałam że przyszła do nas ciocia i nie może robic obciachu to siedziała, bawiła sie i nic tyle czasu nie sikała ..czekała tylko na kąpiel jak poczuła ciepłą wodę to od razu a o nocniku nie chciała nwet słyszeć.. dzis tez bylismy u dziadków i była bez pampersa wytrzymała cały czas na nocniku udało nam sie ja posadzić dwa razy - nic... nawet w samochodzie nic tylko do domu weszlismy to juz na podłoge poleciało..
Jednego czego ja sie do tej pory dowiedziałam o nauce sikania do nocnika: Trzeba mieć niewyczerpane pokłady CIERPLIWOŚCI!!!!! Jezu tylko skąd je brać???
 
u nas pielucha tylko na noc i to na wszelki wypadek.:) czasami na dłuzszą trase zakładam pampersa ale nie zawsze
Zdażaja sie też wpadki typu posikana kanapa .. ale w koncu Jula ma dopiero 2 latka
Cammi nic się nie martw przyjdzie czas i na Twoją córcię. Moze zamiast nocnika sadzaj ją na ubikacje .. kto powiedział ze musi być nocnik:):-)
 
cammi łączę się w bólu :-( tylko u na sten plus, ze mała usiądzie na nocnik, ale sama nie zawoła, tylko wtedy gdy ja posadzę i akurat jej sie chce, choc wydaje mi sie że jestesmy na dobrej drodze, bo czasmi jednak zawoła albo zawoła jak już zrobi
 
U nas dzień udręki nocnikowej nr 3. Bez zmian... 6 powodzi ani jednego zawołania ... w sumie siedziała na nocniku ze trzy razy.. ale bez rezultatów to może jakiś postęp... nie rozumiem tego , że dziecko, które mówi pełnymi poprawnymi zdaniami nie umie powiedzieć kiedy chce siku...:) mówi mi po wszystkim.. "mamusiu nie martw się następnym razem ja zawołam obiecuję.. kocham Cię :) "
(Madzia 33 na duzy nocnik nie ma mowy, boi sie bo widziała jak tam sie woda spuszcza..) a jak jej poroponuje na nocnik to mówi" nie dziekuję mamusiu" :)
 
Jula robi papa siku i kupce gdy ja spuszczamy:) w sina dal
Cammi nie martw się przyjdzie pora. Twoja mowi super a moja ledwo co Twoja nie sika a moja sika.. Kazde dziecko ma swoje tempo rozwoju..
Spróbuj dawć jej zwykle pieluchy (nie bedzie wtedy takich kałuż:) i nie przebieraj zaraz gdy sie posika Na Julke zadziałało to może i u was się sprawdzi:-)

Powodzenia
 
Kochane!! Dzisiaj dzień 4 rewolucji nocnikowej i wielki niespodziewany przełom.. rano Jowi obudziła się z pustym pampersem więc wiedziałm że bedzie zaraz robic siku.. poczekałam i chodziłam krok w krok za nia .. zdązyłam w połowie..ale coś tam znalazło się w nocniku..a potem jedna powódź i jedno sikanie w połowie złapane a POTEM!!!! UWAGA!!! moje dziecko od 13 chodzi w tych samych rajtuzkach i dwa razy sikała do nocnika.. jesteśmy z niej tacy dumni..daje znać, że chce siku i nawet powiedziała, że bedzie robic kupe ale jakoś nie wyszło :) porwóciła moja cierpliwość.. no tak sukcesy zawsze dopingują.. gorzej z porazką.. tak,że odpukać chyba trzy i pół dnia nauki i pełen sukces.. zobaczymy co bedzie jutro... pozdrawiam i powodzenia...
 
U nas nadal nic...Macio czasami siadzie ale wogole nie chce sikac:-( jak tylko sie dokonca wykuruje to bedziemy cwiczyc do skutku bo juz mam dosyc pieluch
 
reklama
U nas też nieciekawie. Wprawdzie Ala zawołała dzisiaj dwie kupy na nocnik, ale siusiu to dopiero mówi po fakcie, jak już wyląduje w pieluszce. A ja też bym chciała skończyć z pieluchami, bo w marcu następne dzidzi i znowu pieluchy będą...
 
Do góry