reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze słowa naszych pociech

Hej

Ignac już od dawna ma "słowo" GA zarezerwowane na cycka. Jak chce cycka to mówi (czy raczej drze się) gaaa gaaa. A nieraz jak go przystawiam to powtarza niecierpliwie "ga" w żadnej innej sytuacji tego nie mówi słowa.
Na zwykłe okazje zostawia sobie gu.

Poza tym miał okres że gadał dużo, a ostatnio ma okresy że ma jakąś ulubioną literę albo sylabę. Ostatnio jest to "wu" Wcześniej miał uuu inie pamiętam co jeszcze.

A jak widzi psa to stara się powiedzieć hau hau - ale tlyko naszego pieska, którego zna.

Kiedyś mówił "bu" jak zobaczyl samochód ale już przestał, chyba zapomniał.

pzdr

Aga
 
reklama
Ale wam zazdroszcze...moj nic nie mowi tylko aaaaa, aaaał, eeeee, jakies tam buu, niee, jeeeejee, czasem maaa, mee, zadnego ga gi gu da. Nie wiem czy juz powinnam sie martwic? Zapytam siorke logopedke ale ostatnio powiedziała ze ładnie gawozy
 
Angie: No co Ty buu jest czadowe! To podstawa, "gu" potrafi powiedzieć każdy:)

Ignac nieraz cały dzień powie tylko parę razy uuu i wuuu,ale wiesz czemu?Bo po prostu dużo myśli zamiast paplać bez sensu :)


A siosgtrzeniec mojego kumpla zaczął mówic zdaniami jak skończył 3 lata i jest super inteligentnym chłopcem i gada nie gorzej od innych.

Agnieszka
 
no to mój mówi:
mama ( kiedyś było mamamamamamam)
baba
am - jak zjada obiadek - przy każdej łyżeczce
a poza tym - cała gama - łeee, beeee, buuu, blee itp.
 
Angie - nic się nie martw - moja Ania też tak. W ogóle jest dość cicha i mało mówi, a jak już to tylko tak śpiewa.
 
Dzieki za pocieszenie:happy: ale moj to cichy nie jest o nie...On tez własnie ciagle tak spiewa, wyje i to głosno czasem az nie słysze telewizora i mnie to denerwuje jak ogladam M jak miłosc albocos:-D Czesto tez robi tak jak sroka jakas nie da sie to opisac takie grrrrrhhhrrr no wiecie jak sroka:-)
 
marysia jak wstaje zaczyna repertuał a kończy wieczorem jak zaypiaeeeeeeaaaaauuuuułuuuuejmamnananamamama (cos podobnego)tatatadadadaplaplapla (takie coś jak mlaskanie)nieajajbuuuuutututu I to wszystko w ciagu ostanich 2-3 dni. Tak sie frania rozgadała :) oczywiste jest że to tylko gaworzenie a nie swiadome słowa :)
 
kurde wszytsko mi się zlało w jedną całość do dupy z tym BB nie wiem co isę porobiło. Jeszczre raz: eeeeee; aaaaa; uuuuu; łuuuu; ej; mam; nanana; mamama (cos podobnego); tatata; dadada; plaplapla (takie coś jak mlaskanie); nieeeeeeeee; ajajaj; buuuuu; tututu
 
reklama
Do góry