reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze smakołyki Naszych Smyków

wydrussia91

Mamusi Serduszko:*
Dołączył(a)
20 Grudzień 2010
Postów
2 161
Miasto
Ostrów Wlkp
Witam Was Kochane:-)założyłam ten wątek abyśmy mogły podzielić się przepisami na smakołyki dla Nszych Dzieciaczków! :-) jeśli się nie przyjmie to wykasujcie :-)

RYŻOWO-JABŁKOWY DESEREK (tak jak kaszka i deserek jablkowy w sloiczku czyli od 4 mies)
kleik ryżowy nestle albo bobovita czy tez inny rozrabiamy wedlug przepisu na opakowaniu po czym dodajemy jeszcze jedna lyzke aby byl gestszy, z mlekiem albo woda ,ale tu akurat bardziej pasuje bez mleczka. Gotujemy jabluszko oczywiscie bez skorki, mozna oslodzic fruktoza. Miksujemy jabluszko i mieszamy z kaszka.
mozna dodac szczyptke cynamonu.

PIERWSZA ZUPKA
mała marchewka
pół ziemniaka
dwa plasterki pietruszki
troche wody

gotujemy bez soli
miksujemy


 
Ostatnia edycja:
reklama
Bardzo fajny wątek. My z racji tego że mama za niedlugo wraca do pracy też zaczynamy podjadać inne smakołyki oprócz cycusiowego mleczka. Polecay deserek Wydrusi. Mniam mniam! U nas hit to zupa z dyni. Jest slodziutka i pyszna.
Dynie obrać pokroić dodać pokrojoną marchew, dolac troszke wody min. dla dzieci (nie za duzo żeby nie wyszło za żadkie) Gotować pól godziny,dodać odrobine oliwy z oliwek, przestudzić potem zmiksować. Podprawić łyzką mleczka mamusi lub mm. Można jeszcze dodać ziemniaczka, ale my jeszcze nie jedliśmy z ziemniaczkiem. Polecam robienie zupek w większej ilości i zamrażanie w malych słoiczkach.TYlko takie już wyprubowane smaki.
 
watek jak najbardziej na miejscu
nam smakuje skrobane jabuszko o wiele bardziej niz ze sloiczka bo chyba sa za cierpkie z malo słodkich jabłek robione
no i b. nam smakuje zupka z dyni, z marchewka, ziemniaczkiem, pietruszka i kasza manna, wychodzi nam ok300 ml i mamy na dwa dni a maly wciaga ok 150 gestej zupki, jak wyjdzie mniej to gotujemy codziennie przeciez to chwilke trwa
przepis wydrusi wyprobujemy
 
bardzo fajny watek, ja gotuje na parze, dla niemowlaka bez przypraw, ugotowane warzywo czy owoc rozdrobnic blenderem, dodac oliwy lub maselka, potem jak dziecko bedzie starsze pol zoltka, nie trzeba zageszczac co dla mnie jest plusem, bo kaszki sa tuczace i nie maja zadnych wartosci odzywczych
 
Mi też podoba się ten wątek:-)
Ja proponuję deserek dyniowo-jabłkowy lub dyniowo-jabłkowo-gruszkowy. Bardzo smaczny i prosty.
Proporcje: do 2kg dyni dokładamy 2kg słodkich (!) jabłek lub 1kg jabłek i 1kg gruszek.
Dynię obieramy, miąższ kroimy w kostkę (ja poszłam na łatwiznę i starłam w robocie na tarce do buraków;-)), z jabłkami czynimy to samo. W wersji z gruszką - to samo robimy z gruszką. Dusimy w 3 oddzielnych garnkach z odrobinką wody, aż owoce i dynia rozpadną się. Następnie łączymy je ze sobą. Wkładamy w słoiki i wekujemy.
Oczywiście można to zrobić z 1 jabłka i kawałeczka dyni - wtedy maleństwo ma świeży deserek. Smacznego maluszki!:-D
 
Aniu bo każdy ze składników rozpada się w innym czasie i kiedy np. jabłka już by się przypalały to dynia jeszcze byłaby w kawałkach.
 
reklama
Do góry