reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze smakołyki Naszych Smyków

To pewnie zależy od odmiany jabłek i od ilości. Ja miałam 4kg słodkich jabłek. Aaaa, można do tego dodać odrobinę cukru, a nawet cynamonu i mama karmiąca piersią alergika ma pyszny dżemik do ryżu czy makaronu.
 
reklama
Polecam pure z ziemniaków i brokuła.
2 różyczki brokuła
2 małe ziemniaczki
gałązka koperku
lyżeczka masła
Ziemniaki i brokuła gotujemy w parowarze (albo w garnku w małej ilosci wody). Na 2 min przed końcem dodajemy koperek, ale bez twardej łodyżki. Miksujemy blenderem dodajemy masełko i gotowe.
Ja myślałam że Miśkowi nie posmakuje, a to jego ulubione danie:)
Nie polecam dawac codziennie i w dużych ilościach bo może powodować wzdęcia. U nas nic się złego nie dzieje, ale Misiu ma już pół roku więc jego brzusio juz się przyzwyczaił do takich cięższych warzywek. Pozdrawiam lipcóweczki i dzieciaczki, stale Was czytam.
 
Mateuszkowa mamy dziaciaki z tego samego dnia:-) ja się boję małej cokolwiek dawać przez te jej alergie:-( wczoraj pierwszy raz jadła zupkę - ugotowałam marchewkę z ryżem. Zjadła ładnie, dzisiaj do tego samego dołożyłam pietruszkę i pluła dalej niż widziała. Można już mięsko wprowadzać?
 
Mateuszkowa my jesteśmy na nutramigenie bo skaza białkowa też jest. Jutro chcę spróbować ziemniaczka z marchewką i trochę brokuła dać. Ja zagęściłam jej kleikiem ryżowym bezglutenowym. Wczoraj też zjadła pół słoiczka zupki ryż z marchewką i bardzo jej smakowało. Lekarka mi też mówiła by sugerować się napisami ze słoiczków. A jaka była pierwsza zupka Mateuszka? co mogę kolejno wprowadzać?
 
Wow dziewczyny ale szalejecie z daniami dla maluszków:szok: ja od kilku dni też zaczęłam małej wprowadzać słoiczki, jak na razie mamy za sobą marchew, ziemniak, brokuł i dynię:) a z owoców jabłko i brzoskwinię:) mam nadzieję że córcia nie będzie alergikiem jak starszy syn bo wybieranie mu jedzenia było koszmarem:) do tej pory karmiłam tylko piersią i teraz mała nie chce zassać butelki obojętnie co w niej jest:/
 
Mateuszkowa dziękuje za rady:-) my też słoiczki jemy, bardzo jej posmakowała zupka ryz z marchewką:-) bobovity:-) wcina strasznie, a jak ja jej ugotowałam to samo to pluła:p u nas z owocami jest gorzej bo Milenka jest uczulona na jabłko więc omijamy szerokim łukiem. Dzisiaj mam słoiczek w zapasie ale postaram się by zjadła robioną przeze mnie zupkę:-) my używamy też Nestle do zagęszcznia bez glutenu:-) gdyby coś to będę pytać:-) dziękuję bardzo:*:*

Kircym a herbatki jakieś pije? my nie mieliśmy problemu z butelką na szczęście, musisz jej dopasowac smoczek. Może akurat ten co jej dajesz jej nie pasuje:-)
 
reklama
Patrycja mamy butelki Tomee Tipee, miałam je też przy synku -w sensie ta sama firma-i nie było problemu, ale wtedy jeszcze studiowałam zaocznie więc w weekendy mały pił z butelki moje, odciągnięte mleko, z odstawieniem od piersi nie miałam żadnego problemu,a teraz z córcią nie idzie tak łatwo:no:mała nie pije nic, dziś jej dałam wody z łyżeczki bo smoczek od butelki zgryza i wyplówa:baffled:
Mateuszkowa dzięki za rady:) przy synku nie gotowałam wcale, był na słoiczkach do roku, potem powoli jadł z nami, teraz bym chciała Liwci choć troszkę gotować, ale znając moje samozaparcie to będzie kiepsko:p przy dwójce zawsze mam cos do zrobienia, więc najprościej i najszybciej odkręcić słoiczek:-p
 
Do góry