reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze święta z niemowlakiem a sezon chorobowy - na co uważać?

reklama
Co rodzic to inna historia. Ale najważniejsi w tym jesteście Wy, rób tak,żebyś przede wszystkim Ty czuła się dobrze z ta decyzją, a nie zadowalała rodzinę. Warto się skupić na przyjemnościach, zdjęciach, pierwszych prezentach i wspólnych chwilach 😊
Ja w tym całym "szale noworodkowym", przez ciągłe zamartwianie się i analizowanie wszystkiego, w ogóle zapomnialam, że maluchowi przecież fajnie byłoby sprawić jakis pierwszy mikołajkowy i gwiazdkowy prezent... 🙈 ale jakoś w ogole nie mam pomysłu, czego taki noworodzio potrzebuje oprócz przytulenia do mamy i jej piersi 😀
 
A ja napisze z wlasnego doswiadczenia...Synka urodziłam 8 kwietnia br. Prezent na samego "zająca"🥰 Świeta spedzaliśmy jak zawsze. Rodzinnie, ale z zachowaniem zdrowego rozsadku. Na dzien dobry poprosilam aby nie calowac dziecka. Nie dotykac po raczkach. Jesli ktos mial katar to sie trzymal na odleglosc. Na szczescie nie bylo dzieci przedszkolnych. Bo przy takich maluchach to wiadomo ze przenosily i przenosza wirusy. Zyjemy w takich a nie innych czasach. Teraz jest wirus rsv za chwile beda inne. Trzeba znalezc zdrowe podejscie i rozsadek. Nic nie da jesli bedziemy izolowac dzieci. Takie jest moje zdanie. Trzeba uwazac. Myc rece. Jesli jest katar to albo nie podchodzimy do malucha albo prosimy o zalozenie maseczki. Moj synek majac kilka dni spedzil swieta w wiekszym gronie. Majac juz 4 mc przyjechala do nas rodzina 2+1. Z 3 letnia coreczka. Byli na weekend. Zdrowi bez zadnych objawow. Wyjechali i syn zachorowal. Wiec nie ma reguly. Jedyne co mege ci polecic to zdrowy rozsadek! I to ze ty jako mama wie najlepiej co jest dobre dla jej dziecka. Nie kto inny tylko ty😊
 
Ja w tym całym "szale noworodkowym", przez ciągłe zamartwianie się i analizowanie wszystkiego, w ogóle zapomnialam, że maluchowi przecież fajnie byłoby sprawić jakis pierwszy mikołajkowy i gwiazdkowy prezent... 🙈 ale jakoś w ogole nie mam pomysłu, czego taki noworodzio potrzebuje oprócz przytulenia do mamy i jej piersi 😀
Właściwie tylko tego, i spokoju w głowie. Prezenty nie są tak istotne, ja swojemu raczej nic nie będę kupowała 😉
 
Ja w tym całym "szale noworodkowym", przez ciągłe zamartwianie się i analizowanie wszystkiego, w ogóle zapomnialam, że maluchowi przecież fajnie byłoby sprawić jakis pierwszy mikołajkowy i gwiazdkowy prezent... 🙈 ale jakoś w ogole nie mam pomysłu, czego taki noworodzio potrzebuje oprócz przytulenia do mamy i jej piersi 😀
Na mikołajki kup gryzak, na gwiazdkę książkę np "Miłość"
 

Załączniki

  • Screenshot_2022-11-30-20-31-06-599_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2022-11-30-20-31-06-599_com.miui.home.jpg
    205,7 KB · Wyświetleń: 51
Ja w tym całym "szale noworodkowym", przez ciągłe zamartwianie się i analizowanie wszystkiego, w ogóle zapomnialam, że maluchowi przecież fajnie byłoby sprawić jakis pierwszy mikołajkowy i gwiazdkowy prezent... 🙈 ale jakoś w ogole nie mam pomysłu, czego taki noworodzio potrzebuje oprócz przytulenia do mamy i jej piersi 😀
:D hmmm ja przy córce miałam szał na kupowanie jej gryzaków ( których nigdy nie uzyła), smoczków to się nam przydało, butelek do mm w razie gdybym nie dała rady z kp, ręczniczków do kąpieli, rożków do spania, cudownych skarpeteczek na te boskie małe stópki :)
 
Ja jednemu i drugiemu dziecku na święta kupiłam książkę i napisaliśmy dedykację "na pierwszą Gwiazdkę". Myślę, że fajnie zadbać o to, żeby jeden z prezentów był nieco bardziej sentymentalny :) A poza tym dla takiego maluszka polecam matę edukacyjną, bardzo się przydaje już niemal od pierwszych dni, albo np Misia Chicco z Projektorem gwiazdek, jest super, bo ma bardzo delikatne melodie i przyjemne światło :)
 
Ja jednemu i drugiemu dziecku na święta kupiłam książkę i napisaliśmy dedykację "na pierwszą Gwiazdkę". Myślę, że fajnie zadbać o to, żeby jeden z prezentów był nieco bardziej sentymentalny :) A poza tym dla takiego maluszka polecam matę edukacyjną, bardzo się przydaje już niemal od pierwszych dni, albo np Misia Chicco z Projektorem gwiazdek, jest super, bo ma bardzo delikatne melodie i przyjemne światło :)
Super pomysły, zwłaszcza z tą dedykacją!

A ten projektor jak działa? Brzmi ciekawie, od dawna myślę o jakims projektorze do sypialni, gwiazd wlasnie lub zorzy polarnej 😀
 
Super pomysły, zwłaszcza z tą dedykacją!

A ten projektor jak działa? Brzmi ciekawie, od dawna myślę o jakims projektorze do sypialni, gwiazd wlasnie lub zorzy polarnej 😀

Tak, efekt jest naprawdę piękny, można wyświetlać gwiazdki w zmieniających się kolorach. Zabawka bardzo uspokaja, sama przy niej wielokrotnie przysypiałam 🙈 i co ważne muzyka jest,że tak powiem dobrej jakości jeśli chodzi o emisję dźwięku 😊 tzn nie brzmi jak melodyjki ze starej komórki 😁

received_1179328636329853.jpeg
 
reklama
Dziewczyny, zapytam o coś podobnego: ciąża, pierwszy trymestr, a święta spędzone w gronie rodziny gdzie są dzieci żłobkowe (zaczęło we wrześniu) i przedszkolne (dwójka rodzeństwa, dzieci siostry). Od kiedy zaczął się żłobek cała rodzinka, łącznie z rodzicami, jest co chwilę chora, kilka razy byli nawet już na pogotowiu bo silne objawy u dzieci. Czy spędziłybyście te święta normalnie czy jednak odpuściły rodzinny czas? Dodam że chcemy powiedzieć dopiero po prenatalnych a więc po nowym roku. Do tej pory unikaliśmy kontaktu bo właściwie byli ciągle chorzy (a jak nie to ja byłam "chora") ale mam straszną zagwozdke co że świętami :(
 
Do góry