reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze szczepienie ... :-(

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Cześć Mamy,
Dzisiaj wybieramy się na pierwsze szczepienie synka...
Będzie to 6w1, pneumokoki (płatne) i rotawirus (płatny).

Nie ukrywam,że jestem cała w nerwach...co więcej już kilka razy się zwyłam ,że ciężko będzie mi na to patrzeć (ale może wejść tylko jeden rodzic,więc chcę być to ja).

Powiedzcie mi proszę,jak Wasze dzeci ,,przeżyły,, samo szczepienie i jaka była ich reakcja,stan po szczepieniu już w domu?
Ja wiem,że dzisiaj w nocy nie będę spała bo jestem cała w strachu... (Nie do końca wiem dlaczego...).
 
reklama
Rozwiązanie
Daj spokój, jestem na siebie wściekła że od razu nie dałam mu paracetamolu ...
Nie każda szczepionka boli tak samo, np boxero na meningokoki jest zdaje się najbardziej bolesna i naprawdę warto wtedy podać dziecku coś przeciwbólowego.
Bedziesz wiedzieć na przyszłość, choć ja nie podawałam przed szczepieniem tylko po, jeśli widziałam, że mała jest niespokojna albo marudna.
To samo z zabkowabiem - są ludzie, którzy twierdzą, że dzieci to nie boli i bronią się przed ibuprofenem, a dla mnie to zwykle męczenie dziecka.
Zwróć uwagę, ze Polska nie jest jedynym krajem na świecie i polskie wytyczne niekoniecznie musza obowiązywać wszędzie.

Pięknie ujete [emoji16]
wiem, że co kraj to obyczaj. Nawet w Polsce są różne zalecenia. Ale jak to się ma do badań?
Screenshot_20200709_134538.jpg

Screenshot_20200709_134554.jpg

Screenshot_20200709_134511_com.android.chrome.jpg
 
reklama
:) hehe sarkazm nie był potrzebny, dlaczego wydaje Ci się dziwne, że zastosowałam się do zalecenia lekarza? My juz jesteśmy po wszystkich szczepieniach. Nie mowie, że mój pediatra jest niezawodny no ale jest lekarzem w przeciwieństwie do Ciebie (chyba, że nie mylę) więc tak słucham co mówi, jak najbardziej.
👍

My szczepiliśmy 6w1 stwierdziłam że tak będzie lepiej za 1 razem.
Córka płakala strasznie po ukłuciach a potem zaraz zasnęła utulona.
Żadnych powikłań i problemów
Rozumie twój strach bo ja też niestyty płakałam razem z nią 🤦‍♀️ a potem jeszcze wylam całą drogę do domu że musiała tak cierpieć. Przewrażliwiona matka🤪
I też pediatra radziła dać czopek zaraz po.
I każdy z naszych znajomych dawał czopek nawet przed samym szczepieniem.
A były to zalecenia od różnych lekarzy.
Położna jeszcze mówiła coś o maści na nóżki po szczepieniu. Nas czeka teraz 2 dawką w lipcu i chyba wyślę męża 🤪
 
Masz rację, napewno synek odczuwa mój stres bardziej,nim mi się wydaje...

Paracetamol przed dawałaś aby zmniejszyć ból podczas/po szczepieniu?

Nie, paracetamol się daje żeby obniżyć ewentualna gorączkę, która może wystąpić po szczepieniu. A to, ze paracetamol uśmierza również ból to już inna sprawa. No, przynajmniej ten u mnie.
Wazniejsze jest jednak u niemowląt zbijanie gorączki niż zapobieganie bólowi.
 
Witaj,
Samo szczepienie super,ale jakoś kilka godzin po był okropny krzyk i płacz (pierwsze łzy...[emoji33][emoji174][emoji174]. Byłam przerażona i wystraszona.
...
Lekarz nie mówił,aby podać paracetamol (pytałam,to dodał że jak będzie temperatura).
Dopiero ktoś inny powiedział mi aby dać,bo może go zwyczajnie boleć nóżka i jak ręką odjął gdy podałam czopka.
Mam do siebie żal,że nie podałam wcześniej...


@Dmalw i jak tam czujecie się po pierwszym szczepieniu? Jak synek to zniósł i jak Ty?
Pozdrawiam serdecznie
 
U nas właśnie pomogło przeciwbólowo... Bo był straszny wrzask [emoji174]
Nie, paracetamol się daje żeby obniżyć ewentualna gorączkę, która może wystąpić po szczepieniu. A to, ze paracetamol uśmierza również ból to już inna sprawa. No, przynajmniej ten u mnie.
Wazniejsze jest jednak u niemowląt zbijanie gorączki niż zapobieganie bólowi.
 
Witaj,
Samo szczepienie super,ale jakoś kilka godzin po był okropny krzyk i płacz (pierwsze łzy...[emoji33][emoji174][emoji174]. Byłam przerażona i wystraszona.
...
Lekarz nie mówił,aby podać paracetamol (pytałam,to dodał że jak będzie temperatura).
Dopiero ktoś inny powiedział mi aby dać,bo może go zwyczajnie boleć nóżka i jak ręką odjął gdy podałam czopka.
Mam do siebie żal,że nie podałam wcześniej...
Nie miej do siebie żalu, nie ma ludzi wszechwiedzących a taki maluszek nie powie że Go boli nóżka. Najważniejsze że wszystko dobrze się skończyło i synek nie miał nopów.
 
No naprawdę ostatnio miałam szczepienie przypominajace chyba tezec i tak mnie ręka bolała, że aż mężowi marudzilam. Nie dziwie sie, że dzieci płaczą. Nie mogłam nią ruszać 3 dni taki miałam ból a ogólnie czułam cała rękę z tydzień a miejsce wklucia ból jak przy mocnym siniaku.
 
reklama
Daj spokój, jestem na siebie wściekła że od razu nie dałam mu paracetamolu ...
No naprawdę ostatnio miałam szczepienie przypominajace chyba tezec i tak mnie ręka bolała, że aż mężowi marudzilam. Nie dziwie sie, że dzieci płaczą. Nie mogłam nią ruszać 3 dni taki miałam ból a ogólnie czułam cała rękę z tydzień a miejsce wklucia ból jak przy mocnym siniaku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry