reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze szczepienie

Skalia1

Aktywna w BB
Witam,
córka ma 2,5 miesiąca i jeszcze nie była szczepiona wzwb, 2 dawka, dtp-1dawka i hib -1 dawka z uwagi na sezon urlopowy u mnie w przychodni. Dzisiaj mamy mieć szczepienie, ale córka cały czas ma jakby sapke, tak jakby była zaflegmiona. Rodzeństwo wróciło do szkoły i w klasach już są pierwsze choroby. Zastanawiam się czy godzić się na szczepienie, ale odroczyc musialabym ją chyba do kolejnych wakacji więc miałaby rok. Czy miałyście opóźnienia w szczepieniu? Jakie mogą być konsekwencje tak późnego szczepienia?

reklama
Rozwiązanie
Niestety córcia wieczorem i w nocy strasznie charczała i o 4 rano po jedzeniu zwymiotowała, byłam z nią dzisiaj u lekarza, twierdzi, że wszystko ok i może od płaczu po szczepieniu nie mogła sobie poradzić z wydzieliną. Po zwymiotowaniu przeszło. Muszę to jakoś zdiagnozować bo coraz bardziej mnie niepokoi.Mam nadzieję, że już będzie ok. Podobno skutki uboczne mogą wystąpić do 72 h.

witch84

Fanka BB :)
Ja bym szczepiła, jeśli dziecko jest zdrowe. Patrząc w ten sposób zawsze znajdzie się jakieś ALE.
U nas ostatnie szczepienie było przesunięte o jakieś 7 mc-y. Głównie ze względu, że powiedziałam, że chorego dziecka nie będę szczepić i dziecko ma być całkowicie zdrowe. Nie miałam z tego powodu żadnych nieprzyjemności. Smarkającego, kaszlącego, z lekko podwyższoną temperaturą - nie szczepiłam. I czekałam tydzień po ustąpieniu objawów, jak nic się nie działo to szczepiłam.

A od czego ma sapkę?

Magda8888

Ja miałam opóźnione ostatnie szczepienie z córką bo albo zaostrzone AZS albo potem ospa była ale w twoim przypadku bym poszła na szczepienie przecież i tak lekarz bada i będzie wiedział czy można szczepić czy nie

Skalia1

Aktywna w BB
Właśnie z tą sapką to żaden lekarz nie wie może alergia, ale skóra czysta i już 1,5 miesiąca pije Nutramigen więc inny stwierdził, że może bakteria więc nie wiemy.

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to zrób na własną rękę morfologię i oznacz CRP.
W kwestii szczepień jestem zdania, że lepiej odwlec o kilka miesięcy, niż później płakać i szukać winnych, zwłaszcza, że obecnie sytuacja z przychodniami jest, jaka jest.
Dla mnie to paranoja, że na szczepienie możesz przyjść, ale jak dziecko będzie miało NOP, to sobie pogadasz z lekarzem przez telefon.
Mój syn dobę po szczepieniu miał atak padaczki, jak sobie pomyślę, że dzisiaj nikt by go nie przyjął, a wysłania karetki mogliby odmówić, to aż mi skóra cierpnie.

A badanie przez lekarza, to pic na wodę, słuchawkę przyłoży, w gardełko zajrzy i tyle.

Heda

Witam,
córka ma 2,5 miesiąca i jeszcze nie była szczepiona wzwb, 2 dawka, dtp-1dawka i hib -1 dawka z uwagi na sezon urlopowy u mnie w przychodni. Dzisiaj mamy mieć szczepienie, ale córka cały czas ma jakby sapke, tak jakby była zaflegmiona. Rodzeństwo wróciło do szkoły i w klasach już są pierwsze choroby. Zastanawiam się czy godzić się na szczepienie, ale odroczyc musialabym ją chyba do kolejnych wakacji więc miałaby rok. Czy miałyście opóźnienia w szczepieniu? Jakie mogą być konsekwencje tak późnego szczepienia?
Ja właśnie wczoraj zaczepiłam mają 1.5r córe 3 dawka WZW... U nas praktycznie rok do tyłu właśnie przez choroby starszaków a potem korona. Dziecku nie zaszkodzi jeśli szczepienie będzie później. Ale są szczepionki z którymi trzeba się wyrobić do 2 lub 3 urodzin bo nie nadają się dla starszych dzieci. Ja mając jakiekolwiek wątpliwości nie chodziłam na szczepienie, katar, kaszel nawet jak dziecko było mega marudne przy ząbkowaniu to odpuszczałam. Panie w przychodni zadowolone to nie są, ale to moje dziecko nie ich i ja decyduje kiedy i na co szczepię.

liczba

Moja również miała sapke. Przy pierwszym dziecku to jest szok panika, bo brzmiało jakby się dusila... Możliwe, że był to też refluks. Jeśli nie ma kataru, temperatury i innych dolegliwości ja bym szczepila. Nie wiadomo co będzie później. Zaraz sezon grypowy, później starsze zaczną chorowac.

reklama
reklama
Do góry