reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze szczepienie

Skalia1

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Witam,
córka ma 2,5 miesiąca i jeszcze nie była szczepiona wzwb, 2 dawka, dtp-1dawka i hib -1 dawka z uwagi na sezon urlopowy u mnie w przychodni. Dzisiaj mamy mieć szczepienie, ale córka cały czas ma jakby sapke, tak jakby była zaflegmiona. Rodzeństwo wróciło do szkoły i w klasach już są pierwsze choroby. Zastanawiam się czy godzić się na szczepienie, ale odroczyc musialabym ją chyba do kolejnych wakacji więc miałaby rok. Czy miałyście opóźnienia w szczepieniu? Jakie mogą być konsekwencje tak późnego szczepienia?

reklama

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
65
Ja bym szczepiła, jeśli dziecko jest zdrowe. Patrząc w ten sposób zawsze znajdzie się jakieś ALE.
U nas ostatnie szczepienie było przesunięte o jakieś 7 mc-y. Głównie ze względu, że powiedziałam, że chorego dziecka nie będę szczepić i dziecko ma być całkowicie zdrowe. Nie miałam z tego powodu żadnych nieprzyjemności. Smarkającego, kaszlącego, z lekko podwyższoną temperaturą - nie szczepiłam. I czekałam tydzień po ustąpieniu objawów, jak nic się nie działo to szczepiłam.

A od czego ma sapkę?

Magda8888

Rozwiązania
0
Ja miałam opóźnione ostatnie szczepienie z córką bo albo zaostrzone AZS albo potem ospa była ale w twoim przypadku bym poszła na szczepienie przecież i tak lekarz bada i będzie wiedział czy można szczepić czy nie

Skalia1

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Właśnie z tą sapką to żaden lekarz nie wie może alergia, ale skóra czysta i już 1,5 miesiąca pije Nutramigen więc inny stwierdził, że może bakteria więc nie wiemy.

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to zrób na własną rękę morfologię i oznacz CRP.
W kwestii szczepień jestem zdania, że lepiej odwlec o kilka miesięcy, niż później płakać i szukać winnych, zwłaszcza, że obecnie sytuacja z przychodniami jest, jaka jest.
Dla mnie to paranoja, że na szczepienie możesz przyjść, ale jak dziecko będzie miało NOP, to sobie pogadasz z lekarzem przez telefon.
Mój syn dobę po szczepieniu miał atak padaczki, jak sobie pomyślę, że dzisiaj nikt by go nie przyjął, a wysłania karetki mogliby odmówić, to aż mi skóra cierpnie.

A badanie przez lekarza, to pic na wodę, słuchawkę przyłoży, w gardełko zajrzy i tyle.

Heda

Rozwiązania
0
Witam,
córka ma 2,5 miesiąca i jeszcze nie była szczepiona wzwb, 2 dawka, dtp-1dawka i hib -1 dawka z uwagi na sezon urlopowy u mnie w przychodni. Dzisiaj mamy mieć szczepienie, ale córka cały czas ma jakby sapke, tak jakby była zaflegmiona. Rodzeństwo wróciło do szkoły i w klasach już są pierwsze choroby. Zastanawiam się czy godzić się na szczepienie, ale odroczyc musialabym ją chyba do kolejnych wakacji więc miałaby rok. Czy miałyście opóźnienia w szczepieniu? Jakie mogą być konsekwencje tak późnego szczepienia?
Ja właśnie wczoraj zaczepiłam mają 1.5r córe 3 dawka WZW... U nas praktycznie rok do tyłu właśnie przez choroby starszaków a potem korona. Dziecku nie zaszkodzi jeśli szczepienie będzie później. Ale są szczepionki z którymi trzeba się wyrobić do 2 lub 3 urodzin bo nie nadają się dla starszych dzieci. Ja mając jakiekolwiek wątpliwości nie chodziłam na szczepienie, katar, kaszel nawet jak dziecko było mega marudne przy ząbkowaniu to odpuszczałam. Panie w przychodni zadowolone to nie są, ale to moje dziecko nie ich i ja decyduje kiedy i na co szczepię.

liczba

Rozwiązania
1
Moja również miała sapke. Przy pierwszym dziecku to jest szok panika, bo brzmiało jakby się dusila... Możliwe, że był to też refluks. Jeśli nie ma kataru, temperatury i innych dolegliwości ja bym szczepila. Nie wiadomo co będzie później. Zaraz sezon grypowy, później starsze zaczną chorowac.

reklama

witch84

Rozwiązania
65
@Skalia1 To już się nie stresuj :) A jak masz wątpliwości - to pamiętaj, że przesunięcie terminu szczepienia o miesiąc czy dwa, to nie jest problem. Czekamy zatem na informacje.

Skalia1

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Niestety córcia wieczorem i w nocy strasznie charczała i o 4 rano po jedzeniu zwymiotowała, byłam z nią dzisiaj u lekarza, twierdzi, że wszystko ok i może od płaczu po szczepieniu nie mogła sobie poradzić z wydzieliną. Po zwymiotowaniu przeszło. Muszę to jakoś zdiagnozować bo coraz bardziej mnie niepokoi.Mam nadzieję, że już będzie ok. Podobno skutki uboczne mogą wystąpić do 72 h.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Dmalw Pierwsze szczepienie ... :-( Potrzebuję porady 41
Baby-D Alergia na koty - pierwsze symptomy Potrzebuję porady 2
M Pierwsze oznaki po zapłodnieniu Staramy się 8
M Pierwsze podejście do In vitro Staramy się 6
M Książka, poradnik ciąża, poród, pierwsze miesiące Potrzebuję porady 4
Aniaanka Pierwsze zabki, stanie i chodzenie Potrzebuję porady 31
R Dieta u 9 mięsiecznego dziecka Potrzebuję porady 4
D Pierwsze oznaki ciąży Ciąża, poród, połóg 54
domgro Pierwsze dziecko po 30 Staramy się 26
M Pierwsze objawy ciąży Potrzebuję porady 10
Mar87 Wynagrodzenie chorobowe - pierwsze ciążowe na 28 dni Potrzebuję porady 18
Elencza Pierwsze buty (8 miesięcy) Potrzebuję porady 30
Patrycja35 Pierwsze mleko modyfikowane Potrzebuję porady 7
M Jakie pierwsze szczepienia? Skojarzone czy zwykłe? Potrzebuję porady 9
Martynaa02 Pierwsze badania w ciąży Ciąża, poród, połóg 13
Emilcia88 Pierwsze starania- testy owu Potrzebuję porady 26
Brzuszek2 Pierwsze ruchy dzidzi Ciąża, poród, połóg 9
S Objawy ciąży? Potrzebuję porady 5
U Pierwsze wymioty w 16tc - normalne? Potrzebuję porady 6
K pierwsze badanie prenatalne Potrzebuję porady 21
A Pierwsze pranie ubranek Potrzebuję porady 13
K pierwsze starania, objawy Potrzebuję porady 17
Verona26 Starnia o pierwsze dziecko! Staramy się 2273
KociTata Pierwsze szczepienia Potrzebuję porady 10
T Pierwsze badania prenatalne Potrzebuję porady 2
J Starania o dziecko w Katowicach Potrzebuję porady 5
L Pierwsze objawy - wczesne Staramy się 24
O Pierwsze dni maluszka - kosmetyki Potrzebuję porady 15
A Pierwsze objawy ciazy Potrzebuję porady 7
Eveliii 25 Razem raźniej , sa tu starajace sie ? Staramy się 5
I Pierwsze ruchy dziecka Potrzebuję porady 18
F Pierwsze badanie prenatalne a płeć dziecka Ciąża, poród, połóg 21
Martxx1 Pomocy. Pierwsze opakowanie anty brak okresu przy placebo Potrzebuję porady 3
M Jakie są pierwsze objawy ciąży zaraz po zapłodnieniu? Potrzebuję porady 8
S 10tc. Pierwsza ciąża. Otyłość. Dużo pytań, mało odpowiedzi. Potrzebuję porady 20
O Pierwsze objawy ciąży? Potrzebuję porady 23
K Ciąża pozamaciczna? Potrzebuję porady 29
A Pierwsze buty. Potrzebuję porady 8
A wczesne objawy,te pierwsze Ciąża po poronieniu 90
AgaG04 Czy to mogą być pierwsze ruchy mojego dziecka? Potrzebuję porady 5
N Pierwsze objawy po zapłodnieniu. Potrzebuję porady 95
O Pierwsze oznaki ciąży. Potrzebuję porady 22
Sara.maj Kasinkowe i 500plus na pierwsze dziecko? Potrzebuję porady 11
A Badanie prenatalne pierwsze a plec Potrzebuję porady 16
G Starania o pierwsze dziecko Staramy się 185
Roza1111 Pierwsze ruchy Potrzebuję porady 12
Czerwonatruskawka pierwsze usg 6t0d Potrzebuję porady 5