reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze urodzinki

mania

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2004
Postów
3 246
zblizaja sie pierwsze urodziny naszego synka :lol:
czy macie jakies pomysly jak je zorganizowac by byl to dzien pelen wrazen a jednoiczesnie by maluch nie mial zbyt duzo bodzcow.
no i czy znacie moze jakis dobry przepis na torcik dla takiego szkraba?
bardzo zalezy mi na tym by dzien ten byl wyjatkowy!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


pozdrawiam i z gory wielkie dzieki!!!
 
reklama
Niedawno zadawałam to samo pytanie na forum dla dwu i trzylatków, ale jakoś nikt nie chciał się podzielić wrażeniami z pierwszych urodzin. Ja też mam takie obawy, żeby ten skądinąd szczególny dzień nie zamienił się w męczarnię dla maluszka. Dlatego myślę, że zaproszę minimalną ilość gości - tylko dziadkowie(jedni i drudzy). Wydaję mi się, że już z tego powodu będzie zadowolony - lubi dziadków, a jeszcze wszystkich na raz - to będzie radocha. Tylko postaram się to tak zorganiaować, żeby był po przedpołudniowej drzemce, wyspany. Oczywiście będą jakieś fajne prezenty. Dla mojego Filipa jedzonko chyba nie będzie atrakcją (jest na takim etapie, że jedzenie uważa za stratę czasu). Największą atrakcją będzie napewno zabawa z nami. Myślałam jednak nad czymś słodkim i kolorowym do podjadania, ale szczerze mówiąc nie mam też pomysłu. Dla "starych", owszem , ale żeby był jakiś taki tort, który mógłby jeść i Filip, to nie wiem... zastanawiałam się nad czymś na bazie serka homo z dodatkiem świeżych owoców...ale zastanawiam się, jak to połączyć w atrakcyjną całość. Może na spodzie z biszkoptów? Najważniejsze, żeby było kolorowe... Może ktoś jeszcze podrzuci jakiś pomysł.

pozdrowionka
nikita
 
Nikito fajnie ze sie odzywasz!!!
wiesz tak myslalam nad tymi urodzinkami i ...gosci duzo nie bedzie...niestety dziadkowie sa za daleko zaprosimy tylko zaprzyazniona rodzinke a w menu przewidziany placek marchewkowy (chyba dobry dla maluchow)-jak chcesz to podam Ci przepis :lol: no i jakis biszkop z owocami i galaretka tak by bylo kolorowo...
pewnie jeszcze pomysle co dalej :wink:
no i na pewno beda balony...Tymoteusz je uwielbia :lol:
jak wpadnie mi cos do glowy to dam znac!
pozdrawiam serdecznie :D
aj .... kiedy Filip konczy roczek? Tymul juz w niedziele wiec duzo czasu nie zostalo 8) mam nadzieje ze wszystko bedzie ok...
 
Oj, to już niedługo masz imprezkę :D . Filip ma jeszcze trochę czasu, bo do 15 lutego.
Mam nadzieję, że napiszesz, jak się urodzinki udały?
Oczywiście, jeśli możesz, to podaj przepis na ten marchewkowy placek, może i my wypróbujemy, Filip lubi marcheweczkę, a jeszcze jak będzie w postaci placka, to mniam...
U nas też będą balony, chyba wszystkie maluchy za nimi szaleją, ja mam tylko kłopot, że Filip bardzo mocno je ściska i próbuje ząbkami, a te ząbki to ma ostre :wink:

pozdrowionka dla Ciebie i Tymcia

nikita
 
kurcze cos nie moge sie zalogowac :? z tymi balonami to faktycznie problem :roll: Tymoteusz tez sie do nich wyrywa a potem je mietoli i dusi ale ten jeden dzien zrobimy mu przyjemnosc chociaz zdaje sobie sprawe ze oczy bedze miec do okola glowy :lol:
mam nadzije ze jakos to wszystko wyjdzie...jak tylko znajde ten przepis na marchewkowy to zaraz Ci napisze bo to na prawde prosty przepis i niedrogi a smaczny :lol:
Wiesz zastanawiamy sie co tu kupic takiemu jubilacie w prezencie...juz malo czasu zostalo....hmhmhmmm
chyba najlepszym wyjsciem beda jakies ksiazeczki bo uwielbia je....zjdac :lol:
pozdrawiamy serdecznie
 
Maniu! Z tym jedzeniem książeczek to chyba wszystkie dzieciary mają to samo, ja już parę musiałam wyrzucić, bo je wymamlał i odlepiała się taka cieniutka folia - bałam się, że zeżre.
Wiesz, ja też się zastanawiałam nad prezentem i chyba zaproponuję dziadkom, żebyśmy się złożyli na jakieś jeździdełko (albo taki jeździk-chodzik), albo na konia na biegunach. Niech ma coś konkretnego na te pierwsze urodzinki, a wiem, że takie rzeczy by musię podobały (ma jeden jeździk po starszej koleżance, ale już rozklekotany i boję się go na nim sadzać)

pozdrowionka
nikita
 
hmm....dobry pomysl!! musze isc dzis do sklepu i sie rozejrzec a jutro wysle duzego by dokonal zakupu :wink:
 
a to ten przepis na marchewkowe ciasto :lol:
Ciasto: 4 jajka
- 2 szklanki cukru
- 2 szklanki mąki
- 2 szklanki utartej marchwi (ok. 30 dag)
- szklanka utartych jabłek (albo jeszcze jedna szklanka marchwi)
- szklanka posiekanych orzechów włoskich (niekoniecznie)
- szklanka oleju
- 2 łyżeczki sody
- łyżeczka cynamonu (niekoniecznie)
- 2 łyżeczka proszku do pieczenia
- olej i tarta bułka do formy lub specjalny pergamin do jej wyłożenia.
Glazura: 10 dag kremowego twarożku
- pół kostki miękkiego masła (ok. 10 dag)
- pół szklanki cukru pudru
- pół łyżeczki esencji waniliowej

Sposób przyrz dzania:

Nagrzej piekarnik do 180 st. C. Formę wysmaruj olejem i posyp tartą bułką (lub wyłóż papierem do pieczenia). Wymieszaj dokładnie jajka, cukier i olej (najlepiej mikserem). Dosyp mąkę przemieszaną z proszkiem do pieczenia, sodą i cynamonem. Dodaj marchewkę, jabłka i orzechy. Wymieszaj raz jeszcze. Zamiast jabłek możesz użyć bananów albo drobno posiekanego ananasa z puszki, a zamiast szklanki orzechów - pół szklanki rodzynek. Wyłóż ciasto do formy. Piecz ok. 45 minut. Utrzyj wszystkie składniki glazury i polukruj ciasto.

ja dla Tymcia robie bez orzechow ale z cynamonem :lol:
smacznego
 
Maniu, dzięki za przepis, to musi byś pycha! No i oczywiście z cynamonem, ja uwielbiam, mały chyba też nie pogardzi... chyba wypróbuję już niedługo, bo tak smakowicie wygląda...

pozdrowionka
nikita
 
reklama
Do góry