reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze urodzinki:)

Jak czasem znajomi mają wpaść to robię też na szybkensa, z brokułem , makaraonem i sosem czosnkowym i serem feta - pychaaa

PS dziewczyny jadlam też kiedyś u koleżanki z zupek chińskich - baardzo mi smakowała!

Sorry, że z wątku urodzinowego robię kulinarny ;)
 
reklama
Ooo, jaki fajny temat! :-)

U nas jeszcze nic nie postanowione, ale juz powoli trzeba zaplanowac... Urodzinki w gronie najblizszych: dziadkowie, chrzestni, najblizsza rodzina. Chyba urzadzimy je 17 listopada, a co do jedzenia, to w zasadzie nie wiem jeszcze... :nerd: Chyba bede Was podczytywac i moze na cos wpadne... ;-)
 
onanan ja też właśnie myślałam aby na kolację zrobić pałeczki z kurczaka i jeszcze jakieś inne 2 rodzej mięsa może schab z śliwką, filet z kurczaka w paseczki z przyprawami podsamożony i sałtki dwie jedna na słotko z ananasem i może gyrosową zobaczę:tak:
nie chcę bawić się w zimno płytę nienie:no:
Gola u nas też raczej winko:tak: też jadłam tą sałatkę z zupek chińskich ale ich jest kilka wersji w sumie daje się co się ma hihii podstawa to zupka chńska:tak:
 
Można jeszcze zrobić sałatkę z makaronu tortellini, dajecie ten makaron, pomidor,ogórek ogólnie co się chce i do tego czosnek i posypuje się to tym sosem włoskim z tej paczuszki co sie rozrabia z wodą i olejem ale tuaj się tego nie rozrabia tylko posypuje no i jak to przejdzie to majonezu troche.Mozna tez zrobić zwykłą warzywną też jest pyszna
 
Gola - makaron z zupki chińskiej, kurczak podsmarzany w przyprawie z takiej zupki (najlepiej kurakowej), majonez, kukurydza,czerwona fasolka = mniam ;-)
 
U nas, jak juz pisałam, jedzonko mąż przyrzadzi w pracy, wiec mnie to nie interesuje:-) Co do alkoholu to u nas będzie.
 
kochane ale się tu smacznie zrobiło!! ja Wam polecam slatkę: makaron (tri colori ładnie wygląda, powinien być fusilli (świderki) ale może być obojetnie jaki, podobny gramaturą), do tego salata zielona, kurczak w gyrosie, potarta marchew na grubych okach, orzechy wloskie i sos majonezowo-jogurtowo- musztardowy ( można dodac czosnku troszkę). ja uwielniam i komu jej dawałam to zawzse smakowała:-D Przepraszam ze nie w odpowiednim wątku ale to tak w ramach pomysłów kulinarno- roczkowych:-D
 
A jak chodzi o kulinarie to sie jeszcze zastanowie co zrobic... Przy dwojce chlopakow mam ograniczone mozliwosci.... ale raczej standardwoe to co kazdy lubi - salatka warzywna z warzyw z parowaru z sosem majonezowo-smietanowo ziolowym, do tego wedliny, kabanosy, sery i warzywka do chlebka. Chcialabym bardzo zrobic paluszki z kurczaka w panierce z platkow kukurydzianych z dipami - ale nie wiem czy mi starczy czasu. rodzina to uwielbia.
A na pewno sie skupie na ciastach!
Podstawa tort i do tego moze jakis sernik.... Sama nie wiem jeszcze jakie ciasto zrobic bo czesto jest tak ze rodzina wpada z czyms co przygotuja wiec musze ich najpierw wypytac.

A i mam nadzieje ze alkoholu nie bedzie.... moja rodzina nie pje na imprezie dziecka, a rodzina meza niestety tak :-( Ja sie wychowalam w przeswiadczeniu ze jak impreza jest dziecieca a takze chrzciny czy komunie to alkohollu nie powinno byc.... No ale jak sie maz uprze to tylko dla jego czesci rodziny cos postawi (oni beda innego dnia niz moja rodzina)
 
reklama
Ewika u Was przygotowania "pełną parą",śliczne zaproszenia i opłatek na torcik a sama będziesz piekła tort.

Filipkowamama o znam tą sałatkę z tortellini był okres co robiłam ją bardzo często nawet czasem do grilla ale nam się przejadła i zaprzestałam ją robić może troszkę dla przypomnienia zrobię na roczek ja zawsze kupowałam te tortellini w Lidlu z mięskiem najlepsze :tak::-)
Margana a co dobrego będzie mąż przyrządzał może podzielisz się z nami przepisami :tak:;-)
 
Do góry