reklama

Pierwsze urodziny maluszka-jak zorganizować?

Temat na forum 'Dzieciaczki' rozpoczęty przez emiolka24, 12 Lipiec 2010.

1. emiolka24

emiolka24 Fanka BB :)

Witam.
    Mniej więcej od kilku dni zastanawiam się jak zorganizować pierwsze urodzinki mojego synka. Nie chciałabym, żeby była to impreza z pompą, tylko skromne przyjęcie w domu, które może stać się fajną pamiątką.
    Dziewczyny jak to wyglądało u Was?
    Gdzie wyprawiałyście urodzinki?
    Jaki prezent dla maluszka wybrałyście?

2. Maliina

Maliina Moderator

Moje malenstwo jest jeszcze duzo przed 1 urodzinkami ale niedawno byl ROCZEK mojego chrzesniaka.
    bylo to skormne przyjecie w domku. dziadkowie chrzestni i rodzice dziecka. no i jeszcze rodzenstwo rodzicow dziecka hehehe
    nie wiem co bratowa kupila synkowi za to ja jako matka chrzestna mialam mega ciezkie zdanie bo nie wiedzialam. ale kupilam mu konika na b iegunach! jak sie okazalo strazl w 10! mały z niego nie chce zejsc tak sie husta na nim ze lejce pourywał! a zdjac go nie idzie jak juz sie go posadzi:)

3. reklama
  4. emiolka24

No właśnie ja też się waham nad koniem na biegunach a tym stoliczkiem z fisher price.
    I chyba przy koniku zostane.
    A co do imprezy to kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
    Może mi jednak dziewczyny coś poradzicie??? :-)

5. Maliina

Maliina Moderator

hmmma powoiedz co konkretnie masz na mysli?
    co przygotowac do jedzenia ?
    jak ma ywgladac wszystko po kolei?

6. emiolka24

Tak, dokładnie. Co do jedzenia przygotować, bo tort będzie obowiązkowo :-)
    Jakie przedmioty mu wylożyć? (żeby zorientować się kim będzie w przyszłości ;-))
    Chciałabym też mu kupić jakąś pamiątkę oprócz zabawki. Tylko właśnie nie wiem co....

7. Maliina

Maliina Moderator

Hmm jedzenie.. ciezka sprawa... kazdy region inny zwyczaj.
    u mnie w domu obowiazkowo musza byc sałatki bo je uwielbiamy... 3 rodzaje zawsze są:)
    do tego obiad to standardowo rosół plus drugie danie... czyli ziemniaczki lub pyzy do wyboru. Z miesa to smazony kurczak, kotlety schabowe, dewolaje, zrazy.
    i wiadomo jakies surowki.
    Później kawunia i ciasto.
    A na kolacje byly golabki, bigos jajka w majonezie, galareta, kiełbasa ugotowana.
    Sa u nas smakosze krokietów wiec i to wraz z barszczem musialo sie znalezc.
    U nas to taka typowo rodzinna impreza była stad wiaodmo ze z jedzeniem mozna sobie pozwolic zwlaszcza ze zostanie jeszcze tego na troche czasu :D

co do wykładania rzeczy u mojego chrzesniaka był kieliszek, różaniec, książeczka, pieniądze i obrączka... co prawda bratowa tą obraczke wynalazla w internecie ale zawsze od lat tradycyjnie były 4 pierwsze przedmioty. Chyba nie musze tlumaczyc co one znacza? a co do obraczki to nie wiem ale chrzesniak wybral i rozaniec i obraczke.

Jakąś pamiątke chciałabys mu kupic?
    niew iem tylko czy dobrze Cię rozumiem..... u nas w modzie są albumy dla dzieciaków.
    Moze cos w tym stylu?

Ostatnia edycja: 18 Lipiec 2010
  8. _Roszpunka_

_Roszpunka_ szczęśliwa mamusia :)

a ja slyszałam , że daje sie jeszcze nożyczki, dlugopis, dla dziewczynki pomadka(...),portwel (ale toi chyba to samo co pieniądze;-))

a na ile oób chcesz zrobic impreze??

9. izi85

izi85 Mamisiiiima P&N

Powiem szczerze ze ja teraz roczek bym zrobila w restauracji.
    Robilam chrzciny w domu
    rosół
    zrazy wolowe
    poledwiczki wieprzowe
    kurczaka w potrawce
    ryz, pyzy,
    buraki marchewka gotowana
    ciasto kawa
    po kawie garmazerka i wystarczylo ale wcale z mezem nie usiedlismy prawie bo co chwile cos a chrzciny na 10 osob tylko!
    I roczek nie bylby z pompa tylko bym spedzila troche czasu w grobie rodzinnym a nie latala kolostolu,lecz kazdy robi to co lubi-ja juz jestem nastawiona na knajpke:)

10. reklama
  11. emiolka24

Jeśli chodzi o pamiątkę to myslałam o złotym medaliku z łańcuszkiem. To jest dobry pomysł na roczek???
    Robię imprezkę na 15 osób, tyle liczy najbliższa rodzinka.
    Raczej w domu, ja bym nie chciała wynajmować knajpku, mamy dość ograniczony budżet.

12. _Roszpunka_

_Roszpunka_ szczęśliwa mamusia :)

no to jak na 15 osob to zrobic obiadek , i tak jak dziewczyny popisaly wyzej , jakiegos kurczaka , zraziki, moze bigosik, cos slodkiego oczywiscie...
    kotleciki , chlebek, szyneczka, pomidorki , ogorki (pokrojone wszytsko) jakas salatka, sorowka do obiadku no ziemniaczki chyba oczywiste ;)
    do tego miej przygotowana kawke, soki

lancuszek to idealny pomysl mozesz do tego dorzucic jakas zabawke, jesli Ci funduszu starczy :)
    jesli nie , to i tak dzieciom sie kupuje zabawki na okraglo, i pewnie takich dostanie na roczek:tak:

mozesz zaplanowac , jesli beda inne dzieci jakies bajki dla nich do poogladania, i jakies przekaski , paluszki , wafle ryzowe,
    no i koniecznie nadmuchaj baloniki i porozwieszaj w domku :-) bedzie wesolo , nawet mozesz jakies serprntyny porozieszac.. wkoncu to urodziny dziecka wiec musi byc kolorowo;-)

Poleć forum