reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze współżycie po porodzie

Dołączył(a)
6 Marzec 2022
Postów
5
Witam po raz drugi urodziłam pierwsza to była cesarka a teraz naturalnie i chciałam się dowiedzieć jestem 4 tyg po porodzie ale dzisiaj z mężem mieliśmy ochotę na współżycie i chciała bym się dowiedzieć czy może coś mi się stać nic mnie nie boli ani żadnej krwi ale czytałam ze po 6 tyg od porodu najlepiej jest współżyć i z tad moje zapytanie. Pozdrawiam 😁❤️
 
reklama
Na 100% temat przewinął się u Zaufaj Położnej (na warsztatch Dobry Poród Ania Bulczak mówiła, że jak najbardziej można wcześniej pod warunkiem, że nie ma krwawienia, dyskomfortu, blizna jest zagojona itp.) i jak dobrze pamiętam, też u Izabeli Dębińskiej (tu mogę się mylić, bo kojarzę webinar o porodzie i wzmiankę o połogu), także możesz do nich zajrzeć.
 
Na 100% temat przewinął się u Zaufaj Położnej (na warsztatch Dobry Poród Ania Bulczak mówiła, że jak najbardziej można wcześniej pod warunkiem, że nie ma krwawienia, dyskomfortu, blizna jest zagojona itp.) i jak dobrze pamiętam, też u Izabeli Dębińskiej (tu mogę się mylić, bo kojarzę webinar o porodzie i wzmiankę o połogu), także możesz do nich zajrzeć.
Dziewczyny chodźcie do lekarzy, a nie bierzcie porady z internetu nawet od lekarzy ! Żadna osoba z webinarium nie oceni czy w środku jest wszystko okej. Ja po cesarce nie mogłam współżyć, a gdybym słuchała mądrych ludzi z internetu to bym więcej szkody niż pożytku sobie narobiła.
Wiem, że jest 21 wiek, ale pewne rzeczy trzeba po prostu sprawdzic.
 
Dziewczyny chodźcie do lekarzy, a nie bierzcie porady z internetu nawet od lekarzy ! Żadna osoba z webinarium nie oceni czy w środku jest wszystko okej. Ja po cesarce nie mogłam współżyć, a gdybym słuchała mądrych ludzi z internetu to bym więcej szkody niż pożytku sobie narobiła.
Wiem, że jest 21 wiek, ale pewne rzeczy trzeba po prostu sprawdzic.
Czytanie nie jest jednoznaczne z brakiem wizyt i kontroli u lekarza 🤷🏼‍♀️ można się dowiedzieć, zainteresować i pójść z jakąś wiedzą do specjalisty i to wcześniej niż "przepisowe" 6 tygodni połogu. Chociażby po to żeby skonsultować nabyte informacje, zweryfikować je. Jeżeli ktoś czyta np. o wkładaniu czosnku do pochwy i bez zastanowienia to robi, to niestety.
 
Czytanie nie jest jednoznaczne z brakiem wizyt i kontroli u lekarza 🤷🏼‍♀️ można się dowiedzieć, zainteresować i pójść z jakąś wiedzą do specjalisty i to wcześniej niż "przepisowe" 6 tygodni połogu. Chociażby po to żeby skonsultować nabyte informacje, zweryfikować je. Jeżeli ktoś czyta np. o wkładaniu czosnku do pochwy i bez zastanowienia to robi, to niestety.
Lekarz prowadzący na ostatniej wizycie mowi, kiedy przyjść po porodzie, u mojego jest to 8 tygodni.
Uwierz, że masa kobiet czytając twój post zobaczy sobie webinarium I na tym będzie koniec ich szukania wiedzy. Sama mam znajoma, która jest wykształcona, oczytana a uprawiała seks 3 tygodnie po porodzie, bo na webinarium mówili ze można :)
 
Lekarz prowadzący na ostatniej wizycie mowi, kiedy przyjść po porodzie, u mojego jest to 8 tygodni.
Uwierz, że masa kobiet czytając twój post zobaczy sobie webinarium I na tym będzie koniec ich szukania wiedzy. Sama mam znajoma, która jest wykształcona, oczytana a uprawiała seks 3 tygodnie po porodzie, bo na webinarium mówili ze można :)
Masa osób też przeczyta randomowy artykuł z cyklu porady zdrowotne i podejmie decyzję o ich zastosowaniu, nawet po konsultacji z osobą X, która będzie jej to odradzała. Może najlepiej zamknąć dział z poradami, bo niestety, ale jeżeli chodzi o ciąże to 99% odpowiedzi na podobne pytania powinno się zaczynać się od "skonsultuj to z lekarzem, nawet jak osoba z postu niżej ma podobne doświadczenia". Czytanie o czymkolwiek nie zwalnia z myślenia o własnym zdrowiu, a my obie nie nauczymy innych różnicy pomiędzy "czytam i sprawdzam" a "czytam i robię". Jednak prawdą jest, że grupy dla przyszłych i obecnych matek to jedne z najagresywniejszych miejsc. W każdym razie oczywiście zgadzam się z Tobą, że to zawsze, każdorazowo powinno się sprawdzić u specjalisty, ale w swojej wypowiedzi nie widzę nawoływania autorki postu do współżycia czy innych ryzykownych zachowań. Napisałam, że może tam zajrzeć, bo nawet w tych miejscach nikt nie mówi, że jak ma się ochotę to od razu można (co ujęłam też w swojej wypowiedzi).
 
Witam po raz drugi urodziłam pierwsza to była cesarka a teraz naturalnie i chciałam się dowiedzieć jestem 4 tyg po porodzie ale dzisiaj z mężem mieliśmy ochotę na współżycie i chciała bym się dowiedzieć czy może coś mi się stać nic mnie nie boli ani żadnej krwi ale czytałam ze po 6 tyg od porodu najlepiej jest współżyć i z tad moje zapytanie. Pozdrawiam 😁❤️
Ja to zrobilam przed wizytą zeby w razie w powiedzieć czy jest ok czy nie. No i nie bylo. Troche minęło zeby nic nie ciągnęło.
 
reklama
Nam położna na szkole rodzenia mówiła, żeby słuchać swojego organizmu, bo są kobiety co w 2-3 tyg będą czuły potrzebę, a są takie co w 6-9 nadal będą się źle czuły i ostatnie na co będą miały ochotę to igraszki...
Ale przed warto skonsultować się z ginekologiem prowadzącym - nawet pójść wcześniej na wizytę...
 
Do góry