reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ząbki- mycie?

Ajrin77

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Marzec 2020
Postów
159
Hej, mam do Was takie pytanko, mój maluch skończył 5 miesiący...jakieś 3 tygodnie temu wyszły mu pierwsze ząbki które urosły już w połowie..dotychczas robiłam mu pielęgnację jamy ustnej 2 x dziennie paluszek silikonowy lub gaza z przegotowaną woda ale zawsze i tak przed snem było karmienie ( kp) czyli trochę głupio, ale po całej pielęgnacji bo synek zazwyczaj wieczorem zasypia na piersi,taka jego przyjemnośc...tak się zastanawiam jak to jest z tym myciem.zabkow..czytalam trochę i doszłam do.wniosku.ze muszę wiadomo zacząć myć te ząbki, a zatem zakupiłam paste i miękka szczoteczkę dla dzieci, delikatnie maziam szczoteczke i myje ząbki dziecku.

Moje pytanie brzmi: Czy używaliście pasty u takiego maluszka? Czy to ma sens jeżeli umyje mu ząbki a później nakarmię przed snem ? Czy pasty chociaż w takiej bardzo minimalnej ilości używa się dwa razy w ciągu dnia? Może to.glupie pytania ale jestem zielona...z góry dziękuję za odp😶
 
reklama
Ja stosuję pastę z fluorem przeznaczoną dla dzieci od 6 miesiąca życia. Jej zadaniem jest zapobieganie powstawania próchnicy. Samo mycie ma usunąć resztki pokarmu, które się osadziły w jamie ustnej. Ja karmię Małego po myciu zębów. Mycie zębów, kąpiel, pielęgnacja i karmienie. Skopiowane : Nie wykazano, by karmienie piersią powodowało próchnicę. NIE ZNACZY TO JEDNAK, ŻE KARMIĄC PIERSIĄ NIE POWINNO SIĘ MYĆ ZĘBÓW! Dokarmianie dzieci mlekiem/mlekiem modyfikowanym lub sokami w nocy zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy tak samo jak częste (>7 razy na dobę) karmienie piersią dzieci powyżej 12mż. Nie zrozumcie mnie źle karmienie jest dobre, ale proszę myjcie zęby! Dzieci często piją mleko przed zaśnięciem – można spróbować zmienić nawyki – najpierw jedzenie, przerwa, kąpiel, mycie zębów i sen – taka kolejność znacznie zmniejsza ryzyko próchnicy.
 
Ja stosuję pastę z fluorem przeznaczoną dla dzieci od 6 miesiąca życia. Jej zadaniem jest zapobieganie powstawania próchnicy. Samo mycie ma usunąć resztki pokarmu, które się osadziły w jamie ustnej. Ja karmię Małego po myciu zębów. Mycie zębów, kąpiel, pielęgnacja i karmienie. Skopiowane : Nie wykazano, by karmienie piersią powodowało próchnicę. NIE ZNACZY TO JEDNAK, ŻE KARMIĄC PIERSIĄ NIE POWINNO SIĘ MYĆ ZĘBÓW! Dokarmianie dzieci mlekiem/mlekiem modyfikowanym lub sokami w nocy zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy tak samo jak częste (>7 razy na dobę) karmienie piersią dzieci powyżej 12mż. Nie zrozumcie mnie źle karmienie jest dobre, ale proszę myjcie zęby! Dzieci często piją mleko przed zaśnięciem – można spróbować zmienić nawyki – najpierw jedzenie, przerwa, kąpiel, mycie zębów i sen – taka kolejność znacznie zmniejsza ryzyko próchnicy.
Dzięki☺️ no ja kupiłam elmex dla dzieci tam ma tego fluoru 500 jednostek, słyszałam że 1000 jest rekomendowane ale ze tez są przeciwnicy, przy takim niemowlaku ciężko zmienić kolejność , poza.tym zawsze po kąpaniu dziecko dopiero je , wtedy jest " załadowane" na noc że tak powiem:p
 
Ja myję ząbki synkowi pastą od momentu, kiedy się pojawiły. Raz dziennie wg zaleceń pastą z fluorem, a raz dziennie bez.

U nas jest różnie z jedzeniem po myciu zębów, bo mały (ma 10msc) ma jeszcze różne pory posiłków i pójścia spać, ale dążymy do tego, by mycie było po mleku (wszystko zależy od tego, ile drzemek ma w ciągu dnia i o której wstanie).
 
Ja stosuję pastę z fluorem przeznaczoną dla dzieci od 6 miesiąca życia. Jej zadaniem jest zapobieganie powstawania próchnicy. Samo mycie ma usunąć resztki pokarmu, które się osadziły w jamie ustnej. Ja karmię Małego po myciu zębów. Mycie zębów, kąpiel, pielęgnacja i karmienie. Skopiowane : Nie wykazano, by karmienie piersią powodowało próchnicę. NIE ZNACZY TO JEDNAK, ŻE KARMIĄC PIERSIĄ NIE POWINNO SIĘ MYĆ ZĘBÓW! Dokarmianie dzieci mlekiem/mlekiem modyfikowanym lub sokami w nocy zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy tak samo jak częste (>7 razy na dobę) karmienie piersią dzieci powyżej 12mż. Nie zrozumcie mnie źle karmienie jest dobre, ale proszę myjcie zęby! Dzieci często piją mleko przed zaśnięciem – można spróbować zmienić nawyki – najpierw jedzenie, przerwa, kąpiel, mycie zębów i sen – taka kolejność znacznie zmniejsza ryzyko próchnicy.
Fluor dla 6 miesięcznego dziecka?? Serio?
Po co?
 
Ja mojemu synowi myłam zęby 2x dziennie pastą gdzie było 1000 jednostek od momentu jak wyszedł pierwszy ząb. Miał myte zęby rano i po kąpieli. Zazwyczaj wieczorem ząbki były myte przed jedzeniem, bo zaraz po jedzeniu zasypiał
 
reklama
Do góry