reklama

Pierwsze ząbki naszych pociech

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2013' rozpoczęty przez Hania_, 15 Lipiec 2013.

1. Hania_

Hania_ Fanka BB :)

Witajcie pozwoliłam sobie założyć nowy wątek, gdyż wybił Nam się pierwszy ząbek. Zaskoczyło Nas to bardzo, gdyż nie widzieliśmy lub tez nie uznawaliśmy dotychczasowych zachowań dziecka jako tych związanych z ząbkowaniem. Wyrzynanie się mleczaków u maluszka to wielki krok w jego rozwoju i duma dla rodziców dlatego też wątek umożliwi Nam pochwalenie się pierwszymi zębuszkami malców i posłuzy jako skarbnica wiedzy na temat ząbkowania, symptomów itp...

Moje pierwsze pytanie do bardziej doświadczonych Mam: proszę podpowiedzcie mi jak dbać o higienę jamy ustnej Kubusia po pojawieniu się pierwszego ząbka???

Pozdrawiam i owocnych dyskusji życzę:-)

2. Nef

Nef Fanka BB :)

wow! jeszcze raz gratuluję pierwszego ząbka:tak:

Moja Gosiula pierwszego zabka miała dosyć późno, miała chyba z 9 m-cy. Myłam szczoteczką z włosia i pastą do zębów z apteki (bodaj Bobodent) - bez fluoru. Mycie rano i wieczorem, a po obiadku dostawała szczoteczkę z samą woda do samodzielnego "mycia", a raczej obgryzania. Wymiana szczoteczek częsta (nawet 2x w miesiącu), bo przy gryzieniu bardzo sie niszczą.
    Jak moda miała roczek, to dostałam zryp od szwagra-dentysty i zaczęłam używać pasty z fluorem- Elmex dla dzieci.

acha, Gosia ma 3 lata i żadnej dziurki:tak:

3. reklama
  4. Karenka

Karenka Fanka BB :)

ja tylko i wyłącznie Elmex, plus lakowanie i fluoryzacja ząbków i jak do tej pory moje maleństwo (ponad 18lat) ani jednej dziurki :-D

Ostatnia edycja: 16 Lipiec 2013
  5. Felidae

Felidae Mama_Misia

Gratuluję :-)
    hi hi pamiętam jak Michał odkrył swój ząbek gryząc się boleśnie w palec :-). Olkowi ząbki myjemy już. naparem z szałwi...myje dziąsełka taką nakładą silikonową...wg mnie trwałość zębów to rzecz genetyki w jakimś stopniu....ja pilnuję wieczornego mycia zębów i Michała rano jakoś nam nie idzie, z przedszkolnym wychodzi dwa razy dziennie. Słodycze pożera, dziur brak. Syn koleżanki myje żeby 3 razy dziennie ( jeden raz w przedszkolu) słodyczy unikają, a pruchnica ich dopadła...

Ostatnia edycja: 15 Lipiec 2013
  6. wiosna2013

wiosna2013 Fanka BB :)

Haniu - gratuluję pierwszego ząbka. Ale masz już "dorosłego" synka :-)

7. Oliwka 36

Oliwka 36 Fanka BB :)

Haniu jeszcze raz gratuluję pierwszego ząbka:-D

8. Anezram

Anezram Fanka BB :)

Gratuluję ząbka :) jeszcze raz ach ja te maluszki rosną :)

9. Nef

Nef Fanka BB :)

10. reklama
  11. anila

anila Fanka BB :)

witajcie...
    Mani idzie ząb, a nawet chyba dwa... czym smarować gdy biedulka płacze z bólu?? macie jakieś sprawdzone mazidła? reklam jest wiele ale chyba wolałabym coś co sprawdziły inne mamy...

z góry dziękuje!

12. dominiczka87

dominiczka87 Sierpniowa mama 2009

Anila ja mam wrażenie, że to trochę jak z tymi espumisanami/esputiconmi itp. na każde dziecko działa co innego... Z Zosią sprawdził mi się Dentinox, teraz mam też dla Franka bo sobie kupiłam jak w ciąży byłam i mi został (8 mi wychodziła to sobie tym smarowałam) ale czy się sprawdzi to nie wiem. Także chyb wszystko trzeba metodą prób i błędów ;-)

Poleć forum